Skip to main content

Topic: HELIKOPTER 016E (Read 9976 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #15
ja sad zbilja neznam koja je baterija unutra, ali ono kaj znam jest da na punjacu pise 2cels li-ion poylmer charger, max.0.8A output, dok na bateriji pise  samo 7.4V i 1500mah, pa sad ti znaj

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #16
ja sad zbilja neznam koja je baterija unutra, ali ono kaj znam jest da na punjacu pise 2cels li-ion poylmer charger, max.0.8A output, dok na bateriji pise  samo 7.4V i 1500mah, pa sad ti znaj

a onda je lition.....

sretno sa shopingom.....

a još više srece kad to ugradiš da i leti kak spada.

Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #17

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #18
ja sad zbilja neznam koja je baterija unutra, ali ono kaj znam jest da na punjacu pise 2cels li-ion poylmer charger, max.0.8A output, dok na bateriji pise  samo 7.4V i 1500mah, pa sad ti znaj

a onda je lition.....

sretno sa shopingom.....

a još više srece kad to ugradiš da i leti kak spada.

mislim da ja necu ni docekat te djelove jer cu vjerovatno slupat helic ovih dana :))

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #19
@kish89
punjac moze puniti max sa 5A sta uopce nema potrebe, Li-Po baterije se pune sa 1C odnosno ako je baterija 1800mAh sa 1,8A
pune se oko sat vremena

@marijom
heli nema uredjaj 3u1 ili 4u1, nema ziroskop, ima dva speed380 motora za pogon glavnih elisa i mali motoric za pogon repne elise koja je elevator, leti odlicno i za razliku od lame ovaj je ogroman, dug je 75cm i promjer rotora je 62cm


Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #21
Evo danas sam napokon prvi put digao helic u zrak malo vise, ali isao je gore samo cca. 5-6m, jednostavno nema dovoljno snage.
Baterija je bila ful puna, a nakon kaj sam ga nakon minutu spustio i htio opet dignuti nije isao vise od metar visine, vjetra nije bilo!

Sad sam nasao jedan imax b6 punjac koji se prodaje u oglasima pa cu to uzeti, i jos da nadem neku lipo 2s od kakvih 1600-2000mah bilo bi odlicno, valjda ce onda imati dovoljno snage za letjeti.

Nego, razmisljam da uzmem neku kvalitetniju 2.4ghz stanicu, nasao sam u oglasnicima ovu:
http://www.flyfreak.net/oglasi-kupujem-prodajem/p-nova-stanica-2-4-ghz-8-kanala-pod-racun-moze-4-6-ch-vulgaris-stanica/
Jest da je duplo skuplja nego taj helic sa svojom originalnom stanicom, ali posto mislim preci na neki skuplji/veci helic dok savladam ovaj, mislim da je to isplativa investicija.
Da li se uopce taj receiver da pripasat na ovaj helic?

@Wespen
Budi uvjeren da cu doc na jedan miting, ali sutra nazalost imam neke druge stvari u planu :)

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #22
za te pare kupis stanicu a ne naljepnicu, imas futabu ili spekrum za 1200KN novi;
ne mozes stavit drugi prijemnik gore na heli, mora sa orginalom

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #23
za te pare kupis stanicu a ne naljepnicu, imas futabu ili spekrum za 1200KN novi;
ne mozes stavit drugi prijemnik gore na heli, mora sa orginalom

dakle, definitvno ne vrijedi te pare, odnosno ima puno boljih brandova?
a nije mi jasno zasto se ne moze staviti drugi prijemnik na helic.

danas sam proucavao i ima dakle tri kanala, repni rotor je na jednom kanalu dok su preostala dva motora od glavne elise svaki na svom kanalu.
pa pretpostavljam da bi to funkcioniralo, ili ima u necem caka?

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #24
ima dosta caka, moglo bi se slozit, trebalo bi preuredit elektroniku totalno;
imas 2 brushed motora koja pogone glavne elise, jedna od tih elisa je u biti ko na klasicnim helicima rep(rudder), znaci trebas 2 brushed reglera za njih, jedan je bi isao na kanal pitcha ili gasa a drugi na rudder, onaj motoric na repu bi trebalo zamjenit sa nekim motoricem+elektronikom iz serva i ustekat u prijemnik na kanal elevatora, naravno sve to izmiksat i naci centar;
prekomplicirano ali se moze izvest

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #25
ma ostavit cu kako je, narucio sam nove li-po baterije i to je jedina priihvatljivija modifikacija na tom helicu.
danas-sutra dok ovaj vise nece bit upotrebljiv cu uzet nesto kvalitetnije.

jos me zanima jel svi prijemnici rade sa svim stanicama?
recimo uzmem spektrum dx7 i na HCu kupim ovo:
http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9429&Product_Name=Hobby_King_2.4Ghz_Receiver_8Ch
Vidim da pise u opisu "Compatible only with HobbyKing Module" , ovo na slici lijevo je prijemnik, ali kaj je pobogu modul i gdje se spaja , jel mozda ovo desno na slici?

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #26
naravno da ne moze, ako je spektrum predajnik mora biti i spektrum prijemnik

Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #27
gledam na HCu jedan spektrum prijemnik i dode skoro koliko i DX7, a ne vidim ni jedan povoljniji,  skup sport :)


Odg: HELIKOPTER 016E

Reply #28