Skip to main content

Topic: belt cp v2 stanica,gyro pitanje (Read 2296 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

belt cp v2 stanica,gyro pitanje

pozdrav svi  :)

evo danas mi dosao belt i znam da je glupo pitanje ali
na stanici TRAINER SWITCH prekidac kako treba radit:
kad ga povuces i pustis on se vrati na prvobitnu poziciju ili kad ga povuces treba ostat na toj poziciji 

i jos jedno pitanje GYRO SW na kojoj poziciji da mi bude
i IDLE UP na N ili 1

btw pocetnik sam tako da imate to na umu vezano za gyro i ovaj idle up


Odg: belt cp v2 stanica,gyro pitanje

Reply #1
Trainer "switch"nije dvopoložajni, samo ga povučeš i on se vrati, ako je spojen sa drugom stanicom tako mu predaješ upravljanje, kad hočeš ponovo preuzeti kontrolu opet samo povučeš i upravljanje se vraća na tvoju stanicu. Gyro switch prema dolje (imam stariju stanicu pa nema oznaka). IDLE UP obavezno 0 ili N, nikako 1, tek kad malo savladaš let pališ IDLE UP i možeš raditi akrobacije. Mislim možeš i sad ali tek na pola otklona palice gasa inače možeš podrapati zupčanik.Pretpostavljam da imaš ESKY stanicu.

Odg: belt cp v2 stanica,gyro pitanje

Reply #2
Trainer "switch"nije dvopoložajni, samo ga povučeš i on se vrati, ako je spojen sa drugom stanicom tako mu predaješ upravljanje, kad hočeš ponovo preuzeti kontrolu opet samo povučeš i upravljanje se vraća na tvoju stanicu. Gyro switch prema dolje (imam stariju stanicu pa nema oznaka). IDLE UP obavezno 0 ili N, nikako 1, tek kad malo savladaš let pališ IDLE UP i možeš raditi akrobacije. Mislim možeš i sad ali tek na pola otklona palice gasa inače možeš podrapati zupčanik.Pretpostavljam da imaš ESKY stanicu.

e da ovo podebljano sam sinoc naucio ali na skuplji nacin
bila mi je palica tj gas dolje i ja dok je sve upaljeno pomjerim IDLE UP sa normal na 1 i helikopter ode u ormar  :'(

imam jedno pitanje kad pokusam dignut helikopter cijelo vrijeme vuce prema "8 sati" lijevo- natrag
probao sam sa trim tipkicama na stanici ali i dalje lagano uvijek vuce lijevo dolje

hvala na pomoci

Odg: belt cp v2 stanica,gyro pitanje

Reply #3
"imam jedno pitanje kad pokusam dignut helikopter cijelo vrijeme vuce prema "8 sati" lijevo- natrag, probao sam sa trim tipkicama na stanici ali i dalje lagano uvijek vuce lijevo dolje"
 Da to je normalno kod Belta, ali sam primjetio nakon što se napravi DTS mod da više ne vuče, diže se lijepo ravno u vis, da li je to samo kod mojeg ne znam. Preporučam ti da napraviš DTS mod, puno bolje ponašanje helikoptera, brži odgovor na komande.

Odg: belt cp v2 stanica,gyro pitanje

Reply #4
guglo i vidim da je to direct to swash ali nisma razumio o cemu je rijec pa ako ti nije problem da ukratko objasnis  :)

Odg: belt cp v2 stanica,gyro pitanje

Reply #5
guglo i vidim da je to direct to swash ali nisma razumio o cemu je rijec pa ako ti nije problem da ukratko objasnis  :)

"Direct to Swash mode" ti je kad su kontrolne horne serva od ciklike direktno spojene na swash plate, sto nije slucaj kod e-sky belt cp-a. Mozes vidjeti da su serva kod tvog helija spojena na swash sa dva linka preko "L" horne. Ovakav sistem na takvim helijima po meni nije pozeljan jer se radi o heliju nize kvalitete sa plasticnim dijelovima pa je mehanicka cvrstoca dosta slaba sto ti se odrazava na preciznost kontrole. Ono sto ja znam dosad o doticnom helikopteru (i slicnima istog proizvodjaca) je sljedece: e-sky ccpm helikopteri su teskog repa-ovo se odnosi najvise na horiz. i vert. stabilizator koji su od teske, robusne plastike. Ja sam svoj HBK3 modificirao sa karbonskim repnim stabilizatorima i jos sam mu malo "tweak-ao" centar tezista dodavsi malo mase u nos. Time si rjesio ono da heli bjezi unazad ;D
A sto se tice onog da bjezi u ljevo, e pa to ti je normalno ali to je samo momentalno dok ga ne podignes. Naime ,kod ccpm helija repni rotor osim sto sluzi da sprijeci rotaciju trupa helija obrnuto od okretanja rotora (akcija-reakcija) ,ujedno i radi poprecni potisak sto uzrokuje da heli lagano zadrifta u ljevo dok ga ne podignes od tla. Poslje toga  to kompenziras sa ciklikom.
3 x rc helikopter :P