Skip to main content

Topic: flybarless (Read 4087 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

flybarless

sta se dobije ili gubi ako kupim glavu flybarless i montiram umjesto ove sa flybar-om



Odg: flybarless

Reply #1
flybarless je budučnost, a ako misliš kupiti onaj od 10$ računaj da ti treba i jedan uređajčić od 150$
 da bi ti uopče funkcioniralo



Odg: flybarless

Reply #4
kolko ja čuo stabilniji sustav od klasičnih žiroskopa

Odg: flybarless

Reply #5
sta se dobije ili gubi ako kupim glavu flybarless i montiram umjesto ove sa flybar-om

Dobije se (ukratko): manji utrosak energije zbog manje rotirajucih djelova
                                 jednostavniji popravci zbog manje djelova
                                 veca osjetljivost helikoptera na inpute zbog manjka flybar-a

Izgubi se (ukratko): stabilnost helikoptera zbog manjka flybar-a
                                 poveca svota novca na 3d ziroskope
                                 i mozda zivci ako jos ne znas dobro letit a slozis sve to pa se razbijes
 ;)
3 x rc helikopter :P

Odg: flybarless

Reply #6
Zapravo je stabilnost veca ako imas dobar flybarless sustav kao v-bar ( 300$ ), beastx ( 200 $ ), onaj novi futabin, ili neki drugi u tom cjenovnom rangu..( uglavnom iznad 300 $ )
Align 3G je koliko sam shvatio čisti drek, dosta ljudi ga zamjeni sa Mikado v- barom kad kupe super combo nekog tirexija..
Ima ih jeftinih od kojih se neki prodaju i sa vise razlicitih naljepnica ( turnigy i copterx ), ali su oni navodno dosta lošiji od ovih makiranih ( pa zapravo ista stva ko sa obicnim žiroskopima )
...Once upon a time there were Nitros, flybars & frequency pins...

Odg: flybarless

Reply #7
Ima FBL kontrolera koji imaju početnički mod, kao npr. SK720. Ili imaju i početnički mod i mogućnost rada sa ili bez flybara kao gyrobot. Ali obzirom da gledaš glavu za 5$ računam da nećeš dat 450$ (SK720) ili 900$ (gyrobot) ili helicommand, ili dji .... Mislim da je minimalno microbeast neka pomoć, sa svime ostalim si samo zakompliciraš ionako komplicirano početničko stanje (vidi teme sa Flymentorom).
Početnički mod je ono kad izgibiš kontrolu nad helićem pustiš palice a on se sam izravna, pa onda ispočetka.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: flybarless

Reply #8
Kolega Davor @
ono pustiš palicu pa se on izravna pa ponovo...tak je u teoriji...  :)

Odg: flybarless

Reply #9
Kad postaneš meštar sa flybarom onda si kupi FBL. Do tada se nemoj peglat sa time.
Enlight me!

Odg: flybarless

Reply #10
Da Robi u pravu si ... To je tak u teoriji a jedino gyrobot to može i izvesti. Ostali se reklamiraju a onda na HeliFreaky korisnici plaču da to ne radi kako treba, a proizvođači obećavaju novi firmware s kojim će to raditi.
 
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: flybarless

Reply #11
jel ko isprobal nove mcp x od efilta... taj je FBL...
i navodno jako fino radi , ono za zezat po kući a djelovi nisu pre skupi
dx9-xd8-gobac630

Odg: flybarless

Reply #12
Ma to je samo za po kuci..isto kao i Trex 100 FBL :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: flybarless

Reply #13
SK-720 navodno je dobar u self leveling kao opcija za nuzdu....