Skip to main content

Topic: HK-250GT Hobby King (Read 8449 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HK-250GT Hobby King

HK-250GT from Hobby king first flight


Dakle helić je iz Hobby kinga i cijena mu je bila od početnih 35$ ako se dobro sjećam do 19,99$ gdje ih je bilo teško kupiti jer se odmah razgrabe, pa do nove cijene koja je trenutno 29,99$ i za one koji ne misle heli razbijati često Copterex 250 je možda i bolji izbor dok je ta nova cijena na HK-u, jer dođe samo 10$ više (www.ehirobo.com)
Odnedavno se pojavio na Ehirobo stranici i kit po 149,99$ Copterx 250 RTF kit (uključuje training kit i aluminijski kofer za sve to). S dostavom je oko 200$ no carina-RITT... Pa ko voli....

Ja ostajem na HK250. Jeftinij su i dijelovi 8)

Za koga je ovaj heli?

Dakle heli je po meni za sve koji su ovladali nečim kompliciranijim od koaksijalnog i uz nešto truda ovo bi moglo biti zanimljivo.
Za one koji hoće mali helić koji neće smetati susjedima dok se uče lebdjeti.
Za one koji nemaju previše love.
Za one koji žele manji heli koji mogu vrtiti po parku kad nema ljudi itd.
Za one koji žele u 3D manjih dimenzija s motorom oko 4000kv i 13T ili 15T pinionom mali ima brutalno snage.
Za strpljive.
itd, itd.

ZA KOGA MOŽDA NIJE:
Mislim da nije za totalnog početnika, znači da se skoči s koaksijalnog na ovo. Treba vremena da se uštima, da leti "pitomo" koliko je to moguće, a do onda je živćan, brz, turbo reagira na input. Puuuno expa i dualrejta treba da se ukroti.
Nije za po kući definitivno.
Ja bi rekao da nemojte ni probavati. Te elise se vrte 2500-3000 (za 3D i do 4000!!!) okretaja i bio bi gadan lom po namještaju ili još gore po nekome.
Za veći prostor da, ali stan, kuća, garaža mislim da ne.
itd, itd.

CIJENA:
Cijena kita je bila donedavno 19,99$ što je presmiješno. Uspio sam ih uzeti 3 komada po toj cijeni. I nadam se da će opet pasti.
Zgodno je uzeti dva, zbog dijelova. Poštarina za jednog je ispod 20$ i dolazi u turbo maloj dobro zapakiranoj kutijici. Čovjek ne bi rekao da  je tu helić unutra spakiran.

SETUP
MOTOR: Turnigy 2627 3800kv (svi preporučuju pa uzeo i ja) cijena 11$
            http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8143
ESC:    Turnigy PLUSH 25E 11$
            http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2163
KOLEKTIV: 3 x HXT900 9$ (komad ispod 3$)
            http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=662
REPNI SERVO: Turnigy DS480 Digital Servo  22$
            (bolji izbor, ima naravno i jeftinijih, ali budući da je rep ovog helija divlji, bolje imati brži servo)
            http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8511
ŽIROSKOP:GA-250MEMS 10$
            http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=15318
BATERIJA: Turnigy Nano-Tech 3S 850mAh 25-40C
            http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11899

Helić je petljav što se tiče njegove veličine, promjeniti servo znači rastaviti skoro pa cijeli helić. Šarafi su minijature i lako se potroše s lošim alatom ili prejakim zatezanjem. Zgodno bi bilo staviti neke preciznije servače na kolektiv no za sada HXT900 pokazao se solidnim(meni ok).
Training gear za početak uštimavanje je meni bio i još je obavezan.

Dijelovi na koje treba obratiti pažnju je definitivno rep i svi njegovi dijelovi. I nosač repa. Uz sve ostale korake kod slaganja standardnog helića, balansiranje elisa i CG. CG je ispao bez nekih modifikacija točno na milimetar. Znači s 800-850 baterijom napred je savršeno izbalansiran.
15T pinion koji se dobije je prebrz, nisam ga ni korisitio, već sam stavio 11T za početak. poslije budemo vidjeli.

Dijelovi su ok, ima definitivno svojih problema, no meni kojem je zanimljivo slagati takve stvari, bilo je i "zanimljivo" ih riješavati. Zapravo jedini problemi koji su naišli su bili vezani uz rep. Sve je objašnjeno na slikama.

[attach=1]
[attach=2]
[attach=3]
[attach=4]
[attach=5]
[attach=6]
[attach=7]
[attach=8]
[attach=9]
[attach=10]
[attach=11]
[attach=12]


HK-250GT Hobby King

Reply #1
Ostatak
[attach=1]
[attach=2]
[attach=2]
[attach=3]
[attach=4]
[attach=5]
[attach=6]
[attach=7]
[attach=8]
[attach=9]
[attach=10]

MIŠLJENJE:
vrlo dobar heli po smiješnoj cijeni, jeftinih dijelova, s ponešto stvari kojima treba posvetiti pažnje prije leta.
Preporučam ;D

Odg: HK-250GT Hobby King

Reply #2
ćitam ovo kaj pišeš i sve više kužim da su perverzni detalji bitni da di neki helić letil kako treba , imam blade 400 i več nemem živaca da ga šarafim , nikak sve posložit ....... a dok vidim o kakvim tolerancijama pričaš neznam gdi da krenem :'( :'( :'(
dx9-xd8-gobac630

Odg: HK-250GT Hobby King

Reply #3
ćitam ovo kaj pišeš i sve više kužim da su perverzni detalji bitni da di neki helić letil kako treba , imam blade 400 i več nemem živaca da ga šarafim , nikak sve posložit ....... a dok vidim o kakvim tolerancijama pričaš neznam gdi da krenem :'( :'( :'(
Ma nije tak loše :)
Ovoliko problema imaš kad kupiš helić za 19,99$ :D
Ma svaki slijedeći skužiš kaj treba odmah paziti pa ima mnogo manje problema.
Pa ja sam ti isto totalni početnik. Fora mi je "onak usput" slagati i popravljati heliće. Naravno najveća fora je kad sve radi i leti kad spada. Ovo su čisto opažanja koja možda nekome pomognu.
A kaj je s bladeom?

Odg: HK-250GT Hobby King

Reply #4
stavil sam mu aluminijsku glavu (od nekok kineza )poprilično 450 klase ,ali , za razliku od originalne koja košta nekih 80-100 dolara , ova ima za razliku da radi obratno, tj kad bi pitch trebao iči u + on ide u - , i još sto problema , duljina osovine , štelanje repa....itd.
bilo bi ljepo sa nekim uživo popričati i narovno da se vidi , jer ovako sam bez iskustava lutam ko po nepoznatoj šumi ...
a svako otkrivanje nečega me košta ako ne više pada.. pa onda opet šerafiti..
dx9-xd8-gobac630

Odg: HK-250GT Hobby King

Reply #5
Nova informacija o 250GT. Stress test!!!!

Odem na livadu, među gro drveća, vjetar je puhao ali na tom mjestu ni malo.
potrošio bateriju stavio novu, i zakrenem heli oko osi 360 i na pola puta puhne neki vjetar i nagne ga totalno.
Snašao sam se u kordinaciji, ali sam ga cimao lijevo desno preživčano i sletanje je bilo uuuuu.

Training gear gore, ali sletanje totalno na stranu pod recimo 60 stupnjeva i evo rezultata:
[attach=1]

Da to je sve kaj je polomljeno.
Plastične elise, djelove nisam našao osim ovog jednog i dio na šarafima.
Flybar jedva da je savinut, i osovina koja je savinuta.

Sve ostalo radi, ništa savinuto, jučer sam sjeo, i pol sata je trajao popravak, pregledavanje helića detaljno i ponovno letenje pokusno da vidim da li sve štima.
Danas budem opet išao da provjerim da je sve uredu. Vibracija nema nikakvih. I žiro drži rep na mjestu.

Rezultat nakon pola sata:
[attach=2]
Heli opet spreman za upotrebu.


Iskreno kad sam vidio pad s 15-20 metara udaljenosti i samo 3 metra visine izgledalo je i zvučalo kao totalni lom. No sve na mjestu i ravno. Zanimljivo rep je ostao cijeli kako je.
No eto budem još danas malo provjeravao.
I osjećaj je bio bed totalni ali samo nekih 20 minuta kad sam počeo popravak, "poslije je bilo, kaj je to to?" ;)
Znam da nije težak pad ali eto nije me demoraliziralo.
Usput, mali je izgleda puno više otporan nego sam mislio.

pozdrav

Odg: HK-250GT Hobby King

Reply #6
da, i ja samdobio osječaj da ima valjda neka kritična veličina do koje se ništa ne lomi.... Blade msr , letim ga po vani ,totalna zezencija, čak ga pokušavam nagovoriti na luping premda nije 3d.... a kad padne nikom ništa, malo puhenš prašinu i letiš dalje.;D

no sa 400 klasom , (blade 400 ) totalno druga priča, nesmeš ga nervozno pogledat i veeč je nekaj van balansa ili grbavo :'( :'(
dx9-xd8-gobac630

Odg: HK-250GT Hobby King

Reply #7
da, i ja samdobio osječaj da ima valjda neka kritična veličina do koje se ništa ne lomi.... Blade msr , letim ga po vani ,totalna zezencija, čak ga pokušavam nagovoriti na luping premda nije 3d.... a kad padne nikom ništa, malo puhenš prašinu i letiš dalje.;D

no sa 400 klasom , (blade 400 ) totalno druga priča, nesmeš ga nervozno pogledat i veeč je nekaj van balansa ili grbavo :'( :'(

Msr je ultra mikro helli kao i solo, oba su rađena kao od gume, no za ovaj 250 nisam očekivao ništa drugo osim totalnog loma.
Moram spomenuti da je to onaj koji ima alloy tijelo. Da je bio ovaj drugi s carbonom, možda bi popucao.

Kako god evo u subotu sam bio na lijepoj lokaciji cijeli dan, i potrošio sam valjda 15 baterija za njega i 7 komada za 450MT i mali je potpuno uredu, radi sve super.
[attach=1]

Puhao je na momente jak vjetar, jer sam bio na visini, i u par navrata helić je u hoveru mirno, odjednom se digne gore, u FF zaustavim ga i u tom trenutku ode bijesno gore pri vjetru. Pa sam morao isprogramirati negative pitch. Do sada mi nije trebao. Pa sam namjestio IDLE1 i moram reći da je zabavno;) ali eto iz koristi, jer kada je heli ponesen vjetrom krenuo gore morao sam kompenzirati.
Ipak je heli samo 360grama negdje. Ali nosi se super s vjetrom. Recimo na takvom vjetru avion ood 360 grama nema šta raditi.

Odg: HK-250GT Hobby King

Reply #8
Samo updejt....heli nakon 5-6 mjeseci posjedovanja izgleda ovako:

Trenutno kada letim s njim idem s cca 7-10 baterija znači sat vremena letenja.
Mislim da sam ukupno imao minimalno 30-40 letova. Znači toliko otprilike i sati.

Heliju je mijenjano glavna osovina , glavne elise i flybar nakon jednog težeg pada. Te remen još skroz napočetku kada sam ga složio, mislim da zbog moje greške, naime mislim da je na njega došao threadlock.

Heli nakon plastičnih elisa ima sada 1 cm kraće elise fiberglass, i razlika je ogromna. Jedva čekam da jednom nabavim carbonske.

Nakon fiberglass elisa, postao je tiši i s manje vibracija. Reagira bolje.

Niti jedan ležaj nije zamijenjen još i čini mi se da za sada sve radi ok.

Ako izdrži još toliko super.

Tako da smatram da ovaj helić po toj cijeni je u toj klasi nezamijenjiv.

I evo nakon toliko vremena letenja naprijed nazad, konačno sam napravio normalan ff u osmicu i kao da mi se otvorila nova cijelina u letenju helićima.

Tako da sam još više zagrizao u heliće i pogotovo u 250klasu. Klasa zum zum komarac ;)

Odg: HK-250GT Hobby King

Reply #9
Moram priznati da i mene ova klasa sve vise zanima kao neki nastavak kada steknem jos iskustva sa Solo Pro-om. Ako sam dobro izracunao cijena kompletnog helica sa svim djelovima bila bi oko 100 USD?
Ako je moguce, za nas pocetnike, usporedi malo SoloPro sa ovom 250-icom.

Pozdrav!

Odg: HK-250GT Hobby King

Reply #10
1)Solo je igračka , pogodi te u nos i smiješ se.
250GT pogodi te u nos i ostaneš bez face.

2)solo je živčan isto tako i 250, samo brzine su puno veće, i pad obično znači totalni krš

3)solo je složen, letiš za 3 minute
250 slažeš, treba djelova, i dosta štimanja

4)problemtično namjestiti rep (barem tako kažu)

5)solo je zabavan, 250 je zabavniji

6)oba možeš nositi u maloj konzum vrečici ;)

7)nije skup, ako ga skršiš cijeli novi heli je 150kuna + poštarina prije je bio 100kuna

8)može se letiti na malom prostoru

9)teže ga je letiti definitivno od 450 klase

10)budući da je mali, zgodno je označiti rep nekom vrištećom bojom, jer već na 30 metara teško se orijentirati. (ja još nisam napravio, planiram staviti strobe svjetlo na rep)


Ja sam poćeo na malom 3ch koaksijalcu. Trajalo je zabavljanje 7 dana maks.
Kupio soloa i letio puno.
Kupio 450 sastavio i letio 2-3 puta. Stavio ga sa strane.
Kupio 250 sastavio i u biti na njemu se ispred zgrade s ogromnim training gearom učio hover itd.
Znači bio sam početnik i nisam imao previše sati na simulatoru i oprezan, i naučio se u biti na njemu.
S njim treba puuuno strpljenja i polako, ako se brza, mislim da bi razočaranje moglo brzo nastupiti zbog nesretnog pada.

NAPOMENA: kad se sredi heli, vani bez vjetra stoji na mjestu.
s malo vjetra isti heli okreni pogled na 1-2 sekunde i mali već bježi nekud.
Letio sam ga po vjetru i otporan je ima 300grama negdje i bolesno je brz u FF (naravno ovisno o setupu)

Odg: HK-250GT Hobby King

Reply #11
Zvuci interesantno :)

Kada konacno dogovorimo ono SP okupljanje, bio bih ti zahvalan ako bi mogao donijeti i 250-icu pa nam je uzivo prezentirati :)

Btw, vjerojatno si vidio u jednom drugom threadu da su napravili SoloPro 180 koji je isto interesantna mala naprava.

Pozdrav!

Odg: HK-250GT Hobby King

Reply #12
Solo vidio, super, no treba pričekati cijenu. Izgleda to lako kaj lik radi s njim ali raditi 3D na tim malim helijima je za experte.

Mogli bi se dogovoriti slobodan sam uskoro. Tipa možda srijeda ili četvrtak popodne negdje.

Odg: HK-250GT Hobby King

Reply #13
Evo jedan novi filmić s 250kom. Ona ista neizmjenjena ;D

Ne vidi se baš najbolje nisam imao kamermana. Fotićje bio na zemlji kao što se vidi iz priloženog.
No eto od prvog filmića proteklo je nešto vremena, kada je letenje bilo letenje u jednoj dimenziji po špagi, a ovo bi nazvao letenje oko 2D :D :D
Što je nabolje u živo mi uopće ne izgleda da ide tak brzo kao tam 3:00 minute i nadalje.
Prek kamere sve izgleda nekako manje, tipa prostor na kojem sam letio. Veličine je 25-30m x isto toliko.

HK-250GT flying around

Odg: HK-250GT Hobby King

Reply #14
Evo jedan novi filmić s 250kom. Ona ista neizmjenjena ;D

Ne vidi se baš najbolje nisam imao kamermana. Fotićje bio na zemlji kao što se vidi iz priloženog.
No eto od prvog filmića proteklo je nešto vremena, kada je letenje bilo letenje u jednoj dimenziji po špagi, a ovo bi nazvao letenje oko 2D :D :D
Što je nabolje u živo mi uopće ne izgleda da ide tak brzo kao tam 3:00 minute i nadalje.
Prek kamere sve izgleda nekako manje, tipa prostor na kojem sam letio. Veličine je 25-30m x isto toliko.

HK-250GT flying around

Ma baš fora, vidi se da uživaš =)
moram si jednom i ja srediti 250tku pa da vidim kako to leti.
InnovationMatters