Skip to main content

Topic: JR ERGO 30 (Read 8735 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: JR ERGO 30

Reply #30
znaci to me vise nemora brinuti,hvala kolega  ;)
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: JR ERGO 30

Reply #31
Elise se mogu vrtjeti u bilo kojem smjeru, nije potrebno raditi filozofiju iz svake najmanje sitnice  :) Letite i guštajte
MAK Zapad


Odg: JR ERGO 30

Reply #33
Elise se mogu vrtjeti u bilo kojem smjeru, nije potrebno raditi filozofiju iz svake najmanje sitnice  :) Letite i guštajte

Ma nije filozofija nego sam stvarno začuđen ako je istina ovo kaj dado veli. Čisto me interesira makar mi je teško za povjerovat.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: JR ERGO 30

Reply #34
Ma čitao sam rasprave o tome, probali su ljudi sve kombinacije, heli uvijek leti, ne bi bilo smisla da sad ne leti ili leti nestabilno zbog smjera vrtnje rotora. Ista stvar s elisama na avionima, ak imaš elisu predviđenu za vrtnju u CW smjeru i ak ti se motor tak vrti, sve 5...
Navodno da se helići ruske proizvodnje vrte CW smjeru, Ameri i Švabe u CCW (ili obratno, ali znam da sam to negdje pročitao)
MAK Zapad

Odg: JR ERGO 30

Reply #35
robi to i ja mislim nevezano za smjer vrtnje rotora heli mora letiti
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: JR ERGO 30

Reply #36
   Da budem iskren, kad sam kretao sa ovim hobijem i čitao pregršt learn how to fly naišao sam na tu informaciju gdje čovjek objašnjava zašto elise moraju ići u smjeru kazaljke na satu, čovjek je jako stručan i preko 25 godina u ovom sportu.
   Smatram da čovjek zna što priča pa sam to uzeo kao činjenicu, naravno ako griješi on griješim i ja. nažalost tražio sam tu stranicu ali bez uspjeha, prošlo je puno vremena od kada sam to čitao.
InnovationMatters