Skip to main content

Topic: throttle curve ili expo (Read 5201 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: throttle curve ili expo

Reply #15
Zar to i ne ovisi o klasi helica?
Ovo sto sam napisao se odnosilo na 450 klasu i to sam izvukao iz RC heli magazina prije 3-4 god (moguce da je pisalo i 12° tko ce se vise sititi ... pronaci cu taj magazin u PDF-u doma pa cu ga staviti tu.
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd

Odg: throttle curve ili expo

Reply #16
Ma složiš si kak ti paše, ako ti je preživčano na +/- 10°, staviš manje i bok... Tu nema striktnog pravila kojeg bi se svi trebali držat i setupirat heliće kak je netko napisao.
Ja uvijek složim da dobijem što je više moguće kolektiva i što više cyclic throwa a da ne binda
MAK Zapad

Odg: throttle curve ili expo

Reply #17
Zar to i ne ovisi o klasi helica?
Ovo sto sam napisao se odnosilo na 450 klasu i to sam izvukao iz RC heli magazina prije 3-4 god (moguce da je pisalo i 12° tko ce se vise sititi ... pronaci cu taj magazin u PDF-u doma pa cu ga staviti tu.

Može biti! Već sam zaboravil kaj je za 450. Uglavnom, najbolje je pogledat u manual, na netu ih ima za bacat u pdf-ima.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: throttle curve ili expo

Reply #18

koji sim imas,ako imas phoenix-a kolko je u stvarnosti i u simulatoru slicnost t-rex 500

Imam phoenix, paaaaaaa ova 500tka u simu mi je nekak troma i nema bas snage po difoltu:) al neznam u nacelu to je to(sa flybarom).. jedno je sim a drugo je real life:)
X3, G380, 600n, 700n diesel,
nesto benzinjare drvene.
Pauwerd baj Đeti

Odg: throttle curve ili expo

Reply #19
Zar to i ne ovisi o klasi helica?
Ovo sto sam napisao se odnosilo na 450 klasu i to sam izvukao iz RC heli magazina prije 3-4 god (moguce da je pisalo i 12° tko ce se vise sititi ... pronaci cu taj magazin u PDF-u doma pa cu ga staviti tu.

Može biti! Već sam zaboravil kaj je za 450. Uglavnom, najbolje je pogledat u manual, na netu ih ima za bacat u pdf-ima.

in my humble opinion ovo vise ovisi koliko setup moze izdurat i odrzat hs pri tvom stilu voznje a manje o manualu, ove vrijednosti iz manuala su valjda neke allround za setupe iz comba
X3, G380, 600n, 700n diesel,
nesto benzinjare drvene.
Pauwerd baj Đeti

Odg: throttle curve ili expo

Reply #20
Ma ja imam feeling da nijedan model u simu nije baš identičan pravom, ali se da potweakat (model->edit) da bude približno pravom
MAK Zapad

Odg: throttle curve ili expo

Reply #21
Zar to i ne ovisi o klasi helica?
Ovo sto sam napisao se odnosilo na 450 klasu i to sam izvukao iz RC heli magazina prije 3-4 god (moguce da je pisalo i 12° tko ce se vise sititi ... pronaci cu taj magazin u PDF-u doma pa cu ga staviti tu.

Može biti! Već sam zaboravil kaj je za 450. Uglavnom, najbolje je pogledat u manual, na netu ih ima za bacat u pdf-ima.

in my humble opinion ovo vise ovisi koliko setup moze izdurat i odrzat hs pri tvom stilu voznje a manje o manualu, ove vrijednosti iz manuala su valjda neke allround za setupe iz comba

Istina... zato sam i rekao da je to po klasama... jer i one su u tom bitne... jer po omjeru snage naspram tezine (dakle najbolji punch) imas kod 500-550 klase ako uzmes pravo letalo i pravi setup dok se na 450 klasi ipak osjeti gubitak snage cak i na extremnim setupovima... to je ono sto sam vidio po videima na netu kad ih pravi majstori ganjaju... mada i sto vrijeme sve vise odmice i tehnika ide dalje to je sve manje primjetno.
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd

Odg: throttle curve ili expo

Reply #22
Kyle Dahl with a 4000 headspeed 450

Ovaj bome ne gubi snagu, ne boga mu motor baš nešto previše  :D
I npr. Goblin ima puno više snage od bilo koje 550ke koju sam vidio igdje na netu
Ili Tim Jonesov T-Rex 700 s YS120 motorom kaj se nitra tiče. Mislim da se svaka klasa da složit da ima nenormalno puno puncha
MAK Zapad

Odg: throttle curve ili expo

Reply #23
Je sve to stoji... ovaj heli je pila... i koliko para toliko muzike... no ipak osobno uvik gledam ulozeno dobiveno jer ako imas neogranicen buđet onda mozes sto te volja.
Znas kako kazu jedno su zelje drugo su mogucnosti tako da oni setupovi gore su vise realniji onome sto ekipa kod nas fura, razbija, leti i sarafi  ;)
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti, ne vrijedi.
A ja letim :)) DJI Quad... i Yuneec typhoon H http://www.youtube.com/user/NiramZD
skype: niram_zd

Odg: throttle curve ili expo

Reply #24
I npr. Goblin ima puno više snage od bilo koje 550ke koju sam vidio igdje na netu

Nisi baš previše gledal to je sigurno to :)
Trex550E manji ali BRŽI I ŽEŠĆI od wespenove
600-tke.....ali uskoro više ne ČUDO je na putu

Odg: throttle curve ili expo

Reply #25
Moguće je i to :)
Imaš link kakav za neku brutalnu 550ku?
MAK Zapad

Odg: throttle curve ili expo

Reply #26
Sad trenutno ne , već dugo ne gledam filmiće na početku mi je bilo interesantno sad više ne ali sam se na gledal čuda.
No neda mi se sad tražiti. Sad svi gledaju nove filmeke o goblinima i kaj ja znam sve o kojim   novim heličima. :)
 
Trex550E manji ali BRŽI I ŽEŠĆI od wespenove
600-tke.....ali uskoro više ne ČUDO je na putu

Odg: throttle curve ili expo

Reply #27
Ma ja gledam sve živo, interesantno mi je još uvijek :)
MAK Zapad