Skip to main content

Topic: pomoc oko Raptora 50 (POLETIO!) (Read 9088 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: pomoc oko Raptora 50

Reply #15
To ti nesto nije uredu sa potenciometrom na stanici ili sa servom.


Si probao spojiti Drugi servo u taj kanal na prijemniku pa vidjeti kolike otklone ima?
Drugi prijemnik mozda?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: pomoc oko Raptora 50

Reply #16
Meni izgleda da ti nešto ima fanj lufta,  8)
servo se miče ali swashplate ne dovoljno...
Naravno samo moje mišljenje po filmiću.... ;D

Odg: pomoc oko Raptora 50

Reply #17
To ti nesto nije uredu sa potenciometrom na stanici ili sa servom.


Si probao spojiti Drugi servo u taj kanal na prijemniku pa vidjeti kolike otklone ima?
Drugi prijemnik mozda?
pa sto se tice pocenciometra na stanici to bi skroz iskljucio a za servo en mogu rec mozda bi trebao skinut pa vidjet
vise mi baca na to da nesto nije dobro slozeno ali neznam sto  :'(
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: pomoc oko Raptora 50

Reply #18
Izgleda da nisi sve stavio pod 90 stupnjeva u nultoj poziciji... ona L poluga ispod swshplate-a mi ne izgleda bas naj naj...
Ako nije pod 90 onda u jednu stranu ide više a u drugu manje!! 8)


Odg: pomoc oko Raptora 50

Reply #19
swash mi se ne mice u jednu stranu,ocito sam nesto krivo slozio,jesam brzoplet ;D
sutra stavim video da procjenite sto bi moglo bit lose montirano
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: pomoc oko Raptora 50

Reply #20
Meni izgleda kao premalo servo travela.
Obzirom da se radi o mehanickom miksanju treba staviti servo travel na 100% subtrim u 0 sve poluzje prema manualu i stvar mora raditi.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: pomoc oko Raptora 50

Reply #21
evo snimio sam,sad se tocno vidi sto je problem
sto bi moglo biti krivo slozeno?..pomazite  :)
http://www.youtube.com/watch?v=TsDgDETMRBw
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: pomoc oko Raptora 50

Reply #22
Ajde otkopčaj sve linkove koji idu prema gore sa swash-a, da vidiš da li je problem gore ili ispod  8)

Odg: pomoc oko Raptora 50

Reply #23
Poluzica koja je na klackalici a sa koje idu linkovi na swash mora biti okomita na klackalicu.
Provjeri da li je tako. Ona srednja poluzica mora biti paralelna sa onom na klackalici.
Sve zajedno moraju biti paralelne sa poluzicom na servou, u okomitom polozaju, prem gore, kada je servo u sredini.
Odspoji linkove koji idu gore sa swasha pa probaj. Ako onda ide simetricno problem je u linkovima od swasha do glave i slidera.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: pomoc oko Raptora 50

Reply #24
Poluzica koja je na klackalici a sa koje idu linkovi na swash mora biti okomita na klackalicu.
Provjeri da li je tako. Ona srednja poluzica mora biti paralelna sa onom na klackalici.
Sve zajedno moraju biti paralelne sa poluzicom na servou, u okomitom polozaju, prem gore, kada je servo u sredini.
Odspoji linkove koji idu gore sa swasha pa probaj. Ako onda ide simetricno problem je u linkovima od swasha do glave i slidera.
A što ti to mene kopiraš  :D :D :D :D

Odg: pomoc oko Raptora 50

Reply #25
Da, nisam bas originalan ...  :-X
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: pomoc oko Raptora 50

Reply #26
Možda je problem u prezategnutoj plastici (klackalici) ili na poluzi između serva i klackalice. Zna nekad zaglodat u plastiku ak je prezategnuto te onda šteka..

Odg: pomoc oko Raptora 50

Reply #27
ajde idem sad to sve isprobat..pisite ako na jos nesto sumnjate
i hvala vam na odgovorima
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: pomoc oko Raptora 50

Reply #28
evo skinuo sam linkove sa swasha od klackalice i swash sad ide lijepo u sve strane
znaci problem je u klackalici u jednu stranu se ne zakrece dovoljno tj. uopce
morao bi sutra to malo bolje pogledat sad nemam volje..letio bi a on me j..e u zdrav mozak  ;D
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: pomoc oko Raptora 50

Reply #29
ta ti se klackalica drži na ruci kolektiva, možda je koji ležaj otišao tu, ili je prezategnut, šta´š, plastic-fantastic