Skip to main content

Topic: motor i vibracije drugio motor :) (Read 8150 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

motor i vibracije drugio motor :)

dali brusless motori stvaraju vibracije?
i dali ako nema maingeara glave itd stvara vece vibracije nego kad je sve sklopljeno
znaci samo motor montiran na motor mount i na frame 
 

Odg: motor i vibracije

Reply #1
Ako nije balansiran stvara vibracije.
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: motor i vibracije

Reply #2
dali brusless motori stvaraju vibracije?
i dali ako nema maingeara glave itd stvara vece vibracije nego kad je sve sklopljeno
znaci samo motor montiran na motor mount i na frame

Misliš kada se vrti samo motor?

Pa količina vibracija proizvedenih bi trebala biti ista, znači pri nekom RPM će biti neka frekvencija.

Kad u tom trenutku spojiš main gear, vjerovatno će se izgubiti ta kritična točka RPMa gdje nastaja vibracija i malo će se pomaknuti, a vibracija će se tada širiti preko main gear, uglavnom neće biti dobro.

Ako baš imaš takav slučaj provjeri magnete ako je novi motor, ako je bio u udesu, provjeri da li je osovina ravna i da li pleše u ležajevima.




Odg: motor i vibracije

Reply #3
na manjim djirima ima vise vibracija taknes skiju osjetis vibracije
na vecim djirima ima puno manje vibracija al svejedno lagano se osjeca na skijama

Odg: motor i vibracije

Reply #4
zato postoje motori i "motori"  :D

Odg: motor i vibracije

Reply #5
na manjim djirima ima vise vibracija taknes skiju osjetis vibracije
na vecim djirima ima puno manje vibracija al svejedno lagano se osjeca na skijama

Normalno je da ima vibracije, možeš čak i balansirati brushless ako želiš. Također postoji rezonantna frekvencija na kojoj jače vibrira ali na višim obrtajima manje. Najbolje je imati što manje vibracija ali naravno postoji i razina tolerancije.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: motor i vibracije

Reply #6
na manjim djirima ima vise vibracija taknes skiju osjetis vibracije
na vecim djirima ima puno manje vibracija al svejedno lagano se osjeca na skijama

Normalno je da ima vibracije, možeš čak i balansirati brushless ako želiš. Također postoji rezonantna frekvencija na kojoj jače vibrira ali na višim obrtajima manje. Najbolje je imati što manje vibracija ali naravno postoji i razina tolerancije.

prije nisam isao za tim ali probam i typhoon 450 i ista prica isto na malim djirima vibrira dok na vecim puno manje
a u letu nema nikakvih problema niti rep bjezi niti se cudno ponasa

kako se balansira motor?


Odg: motor i vibracije

Reply #8
@ tomislav zg , zbilja si doktor , preverza fora ,ali sad budemo i motoriče balansirali  ;D ;D
dx9-xd8-gobac630

Odg: motor i vibracije

Reply #9
Letim ja tak s DeXovim quadom, sve super sve 5, ali budući da nije baš bio kontroler složen kak treba, bubnem ja laganica s jedno 15 m u zemlju direktiva. Fino se sprašilo, ali ja "po plinu" i  u zrak. Odletil sam cijelu batku i nakon kaj sam sletio, skužim da mi fali 1/8 jednog propa  :D Kakvo balansiranje motora  :D (naravno, osim ak ne snimaš i tome slično)
A pogotovo na heliju, ako vibracije ne remete rad žira ili ako nisu baš očite (u zraku, ne na podu), nemaš brige
MAK Zapad

Odg: motor i vibracije

Reply #10
vidjet cemo kad stignui svi djelovi pa kad montiram ako bude zajebavao cu ga probat izbalansirat nemam sta zaj***t ionako je zajeban  ;D

Odg: motor i vibracije

Reply #11
nasao stranu koja je sjebana
sta sad da brusim malo po malo dok ne dode u "nulu"
ili neko ljepilo epoxi kap dve 3
traku ljepljivu necu jer mi je vec 2 puta odletjela  :)

Odg: motor i vibracije

Reply #12
Ja bih brusio s finim šmirglom
MAK Zapad

Odg: motor i vibracije

Reply #13
Ja bih brusio s finim šmirglom

to je i meni odmah palo na pamet
ali
jedan stari majstor mi je rekao ni slucajno sa smirglom jer ce se "prasina" uhvatit za magnet pa moze otici u lezajeve itd itd  :o
tako da za sad nemam pojma cekam da mi jos netko da neki savjet

btw gledam po netu i vidim da to nije nimalo rijedak slucaj da se motori moraju balansirat cak i poznatije marke koje ima puno jacu kontrolu znaju biti debalansirani