Skip to main content

Topic: pinioni 11t 13t i krivulje  (Read 2314 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pinioni 11t 13t i krivulje

logicki a i sad sam malo sa rpm kalkulatorom racunao trebalo bi biti isto tj slicno

npr 11T throttle curve 80%
i 13T throttle curve 70%

otprilike se dobije isti rpm 50-100 manje/vise

dali se moze odredjivati zeljeni RPM pomocu krivulje ili je ipak potrebno mjenjati pinione i zasto

Odg: pinioni 11t 13t i krivulje

Reply #1
Može se, ali ti motori imaju najbolju iskoristivost negdje između 90 i 95% cca (probaj potražit krivulje snage i momenta za svoj motor)
Tak da ako ne vrtiš veliki headspeed, bolje stavit manji pinion.
Ali kaj nije 11t premalo? Osim za neko letenje u skali
MAK Zapad

Odg: pinioni 11t 13t i krivulje

Reply #2
imao sam 11t na hk-u 450 i vise mi je pasalo nego 13t na copteru 450 copter mi je previse zivcan za moj nacin voznje

pikiram typhoona 500 (za copter500) ali kolko citam na hk sa 13t pinionom da ima puno snage sto meni zasad netreba
pa gledam dali je isto ako smanjim krivulju ili promijenim pinion 11t

kolko je idealan head speed za 500 klasu, 2400?

Odg: pinioni 11t 13t i krivulje

Reply #3
meni stigo 13T stavit cu ga na 4000 rpm neki kineski motor za 450tke, vidjet cu jos ce mi eksplodirat na kraju ; )

Odg: pinioni 11t 13t i krivulje

Reply #4
 ::)

Si ti popizdio, onaj tvoj heli bi se mogo razletit na 2600 RPM-a... BTW sigurno nemaš ni motor, ni ESC, ni baterije za 4000 RPM-a na 13t, a ni na 15t :)
MAK Zapad


Odg: pinioni 11t 13t i krivulje

Reply #6
ej robi nije to za onaj moj heli znas da slazem jos jedan al isto 450 ......  esc i sve mi je stiglo budes vidio vec... sve osim punjaca to jos cekam tak da ne mogu jos niti onaj plasticni vozit htio sam ga bar dici  u zrak a jbg pomirio sam se da moram cekat, daj salji sms da ti stiropore dofuram kad si slobodan 20 min


Odg: pinioni 11t 13t i krivulje

Reply #8
Cimnem te
MAK Zapad

Odg: pinioni 11t 13t i krivulje

Reply #9
evo motor xD http://www.ebay.com/itm/290497761571?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649   al zajebo sam se htio sam 11T dosli su mi 2 komada 13T nije bed jos cu to sve dobro proucit gradivo jer nemam ni pojma nista o tim pinionima za sada... a pinione sam platio 10kn sa dostavom motor 65 kn

Ti se šališšš .... pa to ti je motor na 4000 okretaja po voltu ne sablje ... hehehe

Odg: pinioni 11t 13t i krivulje

Reply #10
salim se ne xD kazem ti da kad ga slozim explodirat ce : )

Edit: nadam se da ce motor biti ok za zezanje (t-rex 450 se v2 clone)zelim malo experimentirat a lako promjenim ako vidim da mi ne valja zbog necega,  a mislio sam stavit 11T a zasto tocno ne znam, manje snage manja potrosnja baterije ?      jos moram hrpu toga naucit imat cu vise vremena za ovaj hobby tamo sljedeci tjedan al citam kad got stignem i gledam video zapise razne