Skip to main content

Topic: zatezanje elisa (Read 1946 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zatezanje elisa

jel postoji neka granica kojom jacinom zategnuti elise na 450,500,600... klasi

Odg: zatezanje elisa

Reply #1
Veći headspeed - više zategneš. Na manjem headspeedu je bolje da su malo labave da se lakše izravnaju.
Ja ih bez obzira na to malo slabije zatežem jer je veća mogućnost da će stvari preživjet u slučaju kreša, ali najvažnije je da su podjednako zategnute
MAK Zapad

Odg: zatezanje elisa

Reply #2
Ja ih bez obzira na to malo slabije zatežem jer je veća mogućnost da će stvari preživjet u slučaju kreša, ali najvažnije je da su podjednako zategnute
:D :D :D , dok te ide sreča bokje ih opče ne montirati ....  kad su prelabave vrlo je lako izvesti tail boom strike ...
dx9-xd8-gobac630

Odg: zatezanje elisa

Reply #3
Postoji kakti jedno pravilo koje veli da ih zategneš tolko da pod gravitacijom ne padnu kada postaviš disk okomito na horizont. Ja ih volim zategnuti i ispraviti jer onda helić prilikom spool-upa manje vibrira.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: zatezanje elisa

Reply #4
Ja ih bez obzira na to malo slabije zatežem jer je veća mogućnost da će stvari preživjet u slučaju kreša, ali najvažnije je da su podjednako zategnute
:D :D :D , dok te ide sreča bokje ih opče ne montirati ....  kad su prelabave vrlo je lako izvesti tail boom strike ...

 :D
Ma kad velim labave, ne mislim da baš slobodno plešu, ali nikad ne stežem ko sivonja  :)
MAK Zapad

Odg: zatezanje elisa

Reply #5
gledao sam neki video prije par dana sad ga nemogu naci
gdje lik objasnjava kako se zatezu elise

npr 450 kalsa
zategnes tolko da kad elise stavis u vodoravan polozaj nesmiju pasti ali ako trznes malo one moraju pasti malo dole
i sto je klasa veca sve manje i manje trebaju pasti kad ih streses  :o

Odg: zatezanje elisa

Reply #6
Točno , sjedi pet  :D