Skip to main content

Topic: HK strikes again: dva nitro helića (Read 4768 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HK strikes again: dva nitro helića

Reply #1
ja si planirma uzeti 90 klasu i montirati u nju benzinski motor od 26cc.
 
Uvjek sam htio imati veliki helić i da mogu letiti više od 5 min.
 
vidio sam da u tirx 600 stavljaju benzince od 23 do 26 cc tako da bi u ovaj  bez problema trebo stati.
 
Vijerovatno iza nove godine ga uzimam budem vidio što pišu o njemu  i gdje ima za kupiti djelove.

Odg: HK strikes again: dva nitro helića

Reply #2
Majki a di bi to uzeo ???
U LIDLA?


Odg: HK strikes again: dva nitro helića

Reply #4
Pa ja na Protosu letim više od 8 min ...
A da malo oduzmeš gas?
Ili kupiš Jokera? Možeš iskoristit svoje baterije kao 1/2 baterije za njega.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: HK strikes again: dva nitro helića

Reply #5
ma može i moj 8 min ili više
 
kada ja letim na ful ovo mi nije interesantno
 
a ovo je veliko i leti naopako 30 min za 3 kn
pa ti vidi a da nepričam da nema punjenja

Odg: HK strikes again: dva nitro helića

Reply #6
ma može i moj 8 min ili više
 
kada ja letim na ful ovo mi nije interesantno
 
a ovo je veliko i leti naopako 30 min za 3 kn
pa ti vidi a da nepričam da nema punjenja

I što je najbitnije motor fuckin prrrdi rekao bi kolega Amer, jebo ono mjaukanje krepane mačke i nakon 5-8 minuta gledaj u nebo. U heliće se stavlja 23 ili 26cc zenoah benzinac i to heli verzija koja se vrti malo više. Ne znam za 90-ku ali ova 50-ka koristi klonirane neke dijelove od Raptor-a a nebi se čudio i da je velika većina. Dijelovi za ove heliće će naknadno stići u HC barem tako piše dok za 50-ku već ima nešto ali kažem primjetio sam ovako letimično da su neki djelovi 100% klonirani s Raptora što je jako dobro.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: HK strikes again: dva nitro helića

Reply #7
Posto imam dva benzinca 50 i 90-ku da se i ja malo ukljucim.U Trexa 600 se stavlja 20 cc benzinski motor zenoah koji kod mene radi super.Bilo je i par pokusaja da se stavi i 23 cc u Trexa ali nema nekakvih narocitih prednosti u odnosu na motor od 20 cc.U 90-ke idu motori od 23cc i 26cc s`tim da se motori od 26cc modifikuju posto imaju dosta vibracija.U mom slucaju rijec je o Predator helikopteru sa 26 cc motorom modifikovanim kod Hansona i radi super.
Sto se tice modifikacije helikoptera Trexa 600 nije bas da se samo ubaci motor i da je to to.Ima tu dosta razlike u odnosu na nitro helikopter.Ram nitro helikoptera neodgovara za velicinu motora pa pinion pa hladjenje motora itd.
Evo nedavno je pusten u prodaju novi benzinac koji nije los po pricama onih koji ih posjeduju.
http://www.centuryheli.com/products/helikits/CN1330_RadikalG20/CN1330/index.htm?currentid=498
Firma koja ga proizvodi vec dugo vremena se bavi benzinskim helikopterima pa za pretpostaviti je da ni ovaj nece biti los.Evo i link kako leti Radikal G20.
Century Radikal G20 with 6.42 Gear Ratio w/o music!
A ta ista firma proizvodi i benzinca koji ja posjedujem Predator.
Sto se tice trexa 600 on uopste nije losa opcija s`obzirom na cijenu dijelova ali kao sto sam rekao ima tu dosta stvari da se uradi ali evo i link kako leti trex 600.
Trex 600 gasser Hard 3D

Odg: HK strikes again: dva nitro helića

Reply #8
A u novi Trex 700 ugurat nekaj?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: HK strikes again: dva nitro helića

Reply #9
Postoji i takva mogucnost.U Trex 700 stavljaju motor 23 cc i naravno sve prerade kao i kod 600-ke kao novi ram,pinion itd.Nisam siguran gdje sam procitao ali navodno Align radi na Trex 700 benzincu.U svakom slucaju to ce biti zanimljivo.

Odg: HK strikes again: dva nitro helića

Reply #10
Čitao sam malo po forumima k kažu da ovaj sa hobby kinga leti super čak bolje od trexa a upola cijene.
Djelovi su jeftiniji nego za protosa.
A navodno se priprema i carbon frame za njega.
Jedino mi nikako nije jasno taj helić je svogdje skuplji za 100 do 250 dolara.
 
Neznma ja kada se logirma sa dostavom me ispaden 280 dolara.
 
I vido sam ima ju sada nove modele tih motora dimenzije su slične ako i kod nitra čak i oblik  razliak u težini je 300 grama i imaju čak vise konja naravno u usporedbi sa nekom srednjom klasm nitra  motora konkreto motor ima 900g i ima 3,8 ks.naravno 26 cc tj 25
Što nije loše
 
Ali meni ono najgore od svega što je tah helić 3 pita veču od protaosa ali je jeftiniji i bit je jeftiniji kada sve satvim na njega.
 
NAravno ako nestavljam v bar šti i neču.
 
Vijerovatno iza nove godine ga uzima pričekati ču još malo da vidim šta ekipa kaže.
 
Uvjek sam htio imati veliki helić na benzinski motor naravno sada če me ekima ova moja naravno pokopat komentarima al eto.
 
Najbolje je to da su djelovi jeftiniji a ako helič dobro leti i kvaliteteno je napravljen boli me briga koja je marka.
 
 

Odg: HK strikes again: dva nitro helića

Reply #11
konkretno sam pričao o ovom benzincu
 
http://h1071118.hobbyshopnow.com/products/description.asp?prod=EVOE26GX
 
ima i manje cc koji su vjerovatno manji ali ovaj u odnosu na 90 klasu nito motora i nije puno veči a nije ni slab.
 
Jako je bitan dizajn motora a ovo je jako slično nitro motoru i vjeruje da bi se lako mogao ubaciti u nitro helić
 
U ovom slučaju vrijedi što veči helič to bolje jer ima više mjesta.
 
Jedino je skup ali kome se ne da zezati sada puno preuredivanja to je to po meni nek iskusniji kažu štomisle jedina.
 
I za ovaj motor treba starter jer nema onu špagicu nigdje ali to to nije neki problem.
 
 

Odg: HK strikes again: dva nitro helića

Reply #12
U svakom slucaju ce biti izazov da napravis tako nesto.Do sada nisam vidio da je neko napravio konverziju sa tim motorom i tim helijem ali ko zna mozda vrijedi pokusati.Naravno moraces da trazis novi pinion jer nitro i benzinski motori nevrte istim brojem obrtaja pa ces morati to da uradis.I tu je naravno problem hladjenja koji ces isto morati da rjesavas jer uglavnom je nedovoljan ventilator od nitro helija.Ima toga dosta da se uradi da bi se slozilo kako treba a tek onda razradjivanje i podesavanje koje opet nije nimalo slicno kao kod nitro helikoptera.

Odg: HK strikes again: dva nitro helića

Reply #13
Znam da treba veći zubčanik na motoru i veči hladnjak.
Motor je u dimenzijma gotovo identična kao nitro za 90-setku.
 
Sada sve to je lako ovako pričati i govoriti što bi trebalo i kako.
 
Kada kupim vijerovatno iza nove godine  i kada mi dođu djelovi onda čemo vidjeti kako ću to stvarno napraviti trebao bi malo još pogledati kako je to na trexu 600 napravljeno .
 
I najbitnije morati ču naču nekog dobrog tokara koji če mi trebati evantualno nosač za motor napraviti po dimenzijama
 
bumo vidjeli rekli su sljepci
 

Odg: HK strikes again: dva nitro helića

Reply #14
Što se tiče korištenja ovog motora slobodno možeš odustati od njega jer problem hlađenja ovog motora i svih sličnih motora je neprevaziđeni problem. Bilo je već dosta pokušaja prerade na benzin sa ovim i sličnim motorima ali se uvijek prije ili kasnije odustajalo ! Naime problem nije hladnjak na helikopteru jer on se uvijek može prepraviti već " cooling fins " ili ti rebra hladnjaka motora koja su isuviše mala da bi se model mogao koristiti na helikopteru !
Prvi pokušaj neke firme da napravi ovakav motor je bio Webrin motor koji je imao te probleme sa hlađenjem a što je još gore bio je napravljen baš za helikoptere i na kraju kada su svi koji su ga kupili spržili motor firma se ogradila od toga i nije htjela uvažiti garanciju ni prigovore vlasnika motora . taj motor je koliko se sjećam imao problema i sa karburatorom !
Tako ako hoćeš benzinca moj savjet je ili T Rex 600 prerada ili još bolje Century Radical 50 ( on je 500 dolara ) . U njih ide motor od 20 kubika Zenoah !
Dakle nikako ne pomišljajte na benzinske motore ovog tipa jer ćete samo baciti pare !