Skip to main content

Topic: Opet o rezalicama za stiropor (Read 19356 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Opet o rezalicama za stiropor

pozdrav.. pocimam praviti prvog zagia, danas sam napravio pilu za stiropor pa me zanima koliko je debela zica sto se spaja naispravljac i koja je zica dobra za rezanje, koliko debela... dali da pravim zagi od stiropora ili stirodura...
Letim suncu pravo

Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #1
pozdrav.. pocimam praviti prvog zagia, danas sam napravio pilu za stiropor pa me zanima koliko je debela zica sto se spaja naispravljac i koja je zica dobra za rezanje, koliko debela... dali da pravim zagi od stiropora ili stirodura...
ja koristim cekas žicu debljine 0.1mm, luk je dužine 110 cm i napajam sa dva akumulatora(12V) spojenih u seriju= 24V.
Akumulatori ili baterije su oni iz UPS-a.
Stirodur ili stiropor? i jedno i drugo ima svoje prednosti i mane. Prvi zagi je bio od stiropora a drugi od stirodura, treći je sad opet od stiropora.
Ne sviđa mi se kak se stirodur lomi kad tresne u pod, a obični stiropor je ipak malo elastičniji, stirodur je pak krutiji(i teži,ali nebitno) i ne svija se u zraku.
S obzirom da si radiš luk za rezanje napravi si odmah 2 zagia, jednog od stiropora drugi od stirodura...
Ja obično kad napravim zagia imam problema pri maidenu jer uvijek fulam CG pa zagi voli treskat u pod, tak da ti za prvog peporučam od običnog stiropora presvučenog samoljepljivom trakom, boja nebitna :)
http://hk.rc-international.info/swarm/skillah
http://www.youtube.com/user/scorpiokillah
-----------
Zagi, Quadcopter X666(lost :( ), QR ladybird, Multiplex Gemini :)
T9X, T9XR

Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #2
gdje se moze nabavit cekas zica ?  dobra ideja i ja cu raditi iz stirpopra i stirodura a dali u stirodur trba staviti one letvice za pojacanje krila..
Letim suncu pravo

Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #3
sta mislite jel bi valjala aluminijska folija za obuci krilo iz komada... i kako se to radi .. folija je tanka kao za cokoladu ali je dosta jaka.. siroka je 50 cm a duga nekoliko metara.. i da folija je samoljepljiva
Letim suncu pravo

Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #4
sta mislite jel bi valjala aluminijska folija za obuci krilo iz komada... i kako se to radi .. folija je tanka kao za cokoladu ali je dosta jaka.. siroka je 50 cm a duga nekoliko metara.. i da folija je samoljepljiva

Gdje si kupio tu foliju?
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #5
inace radim izolaciju... u nuklearnoj elektrani Krsko pa sam maznuo 20 m...
Letim suncu pravo

Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #6
pa kad elektrana rokne, ko ne daj boze, cernobilj, .....
krivi modelari....
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #7
hahahaaaa... ma uvijek netko mora biti kriv...vazno je pribaviti materijal za modele a elektrana ko ju sisa svejedno je u sloveniji...hahaa a tamo ima najmanje slovenaca pa nije ni steta ako rikne...
Letim suncu pravo

Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #8
Rado bih vidio kako izgleda model obučen u tu foliju :)
Možda je radioaktivna pa joj ne trebaju antene hihi
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #9
olaksava nocno letenje, mozda od radijacije svijetli u mraku :)
Mozda ti motor mutira na jaci i brzi... ?
O tome nisi razmisljao, a?
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #10
Pozdrav  !  To sam samo pitao za misljenje sto se tice te folije... ja sam u ovome novi pa zato pitam...to bi mi trbao biti prvi zagi kojeg bi ja pokusao napraviti...napomena ....a nikad nisam ni vidio kako to izgleda u zivo...sve sto sam saznao je sa ovog foruma...zato mozda i postavljam cudna pitanja...  A Vas gsp. Subic  bih pitao za PANCOHARA  jeli tesko s njim letjeti..u stvari nauciti letjeti jer tako nesto trebam dobiti iz Amerike a nikad nisam imao u rukama ni stanicu , kamoli letijeti a dobio sam veliku zelju cak da nesto i sam napravim...ovo ocekujem uskoro..


 Ispred garaze 2 camere
Letim suncu pravo

Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #11
Ja sam imao dobrog mentora koji me u startu podučio što treba napraviti i kome se obratiti...pa sam tako uz dobrog prijatelja koji mi je odmah rekao ako se mislim baviti time kao npr...MULTIROTORE, ZAGI, RAZNE AVIONE, HELIKOPTERE...općenito modele da si prvo i osnovno priuštim stanicu...dobru stanicu...jer onda si sebi olakšao život.
Ja sam kupio auroru sa 9 kanala i prijemnik sa 9 kanala za pančohara ali prije njega sam bio na simulatoru phoenix koji ima praktički sve što leti.
To ti je 90% stvarnosti i to ti preporučam ako nisi nikad do sad letio.
Inače će ti sve postati preskupo, razbijat ćeš modele i kukat tu po forumu.

Dakle, prvo je bila stanica, pa simulator, pa lagani trikopter da se učim, pa hexacopter koji sam naručio sa brdo opreme poradi snimanja i slikanja.
Sad slažem zagija 140 za fpv ali pošto sam malo picajzla...kupio sam još jedan zagi da mogu letit njime i učit se dok ovaj ne bude gotov. jer ne želim slupati odmah na prvu zagija sa brdo opreme na njemu i ko zna kolike noći neprospavane.
Ali opet napominjem...imam simulator na kome redovito letim i nikad...ama nikad nisam razbio model mojom greškom.
Samo zahvaljujući dobrim ljudima tu na forumu i dobrim savjetima koje sam poslušao.

Netko je nervozan i želi sve odjednom...ali tako ne ide prijatelju.

Dakle...idemo ispočetka...
1. DOBRA STANICA
2. SIMULATOR
3. SIMULATOR
4. SIMULATOR
5. AKO IMAŠ NEKOG MENTORA
6. PRVI LET

Ako ti ja mogu pomoći, tu sam...ali vjerujem da će se i drugi uključiti u razgovor i pomoć ;)
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #12
[attachimg=1]

 ;)

Damir

Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #13
ne ne ne, potpuno pogrešno :)

1. naručiti RTF model najveći mogući  sa hobby kinga sa stanicom i svime

2. prepunitii bateriju na lošem punjalu koji  je došao s njom

3. naručiti novu bateriju

4. napuniti ju, ovaj puta na pola

5. odmah probati puni  gas u sobi

6. model se otme iz ruke i ošteti bakinu vitrinu

7. pošto je otišao propeler, a sad sa iskustvom  da čekanje novog traje 3 tjedna pokušava se bacanje iz ruke sa 3 kata

8. sakupljanje ostataka u vrečicu

9. traženje mentora :)

Odg: Opet o rezalicama za stiropor

Reply #14
Poučen svojim iskustvom mogu ostaviti par crtica na ovu temu :)

Znači prvi korak je bio simulator za IPhone na kojem sam naučio kontrole i orijentaciju (jedno 2 dana vježbe).
Drugi korak je bio odlazak na kanal i slušanje vrhunskih savjeta od kolege Diogena (svaka čast majstore). Zatim sam na buddyboxu provozao pola minute njegovog Bixlera (on ga je digao u zrak itd.).
Nakon toga je potrimao i odradio Maiden na našem Zagiju (Mile1, Damarko)...nakon toga smo letili dok nismo pojeli ostatak baterija.

Moram se pohvaliti da ni na samostalnom letu par dana kasnije nisam imao ni jedan krš, sva polijetanja i slijetanja odrađena savršeno, čak smo i IPhone namontirali na Zagija i odletili đir :D