Skip to main content

Topic: HK550 TT FBL Mini Review (Read 7721 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HK550 TT FBL Mini Review

Reply #15
Jos 4 leta danas.. Pre sretan! Snimili smo jedan let.. Gens Ace, 17t pinion, gov. i pitch boost na beastX.. Ogromna razlika! Marko je gore stavio narančast tail fin od 700 i 700 skije (zadnju je podbočao tako da rep ide malo prema gore da ne lupa o tlo) i puno je lakše vidjet rep! I dalje mi je malo trom ali bude se to popravilo kad DFC glavu stavim gore i veci pinion. Danas sam svoj najbolji let napravio.. Imao sam perioda di sam u hover morao otic jer sam se malo izgubio, u jednom dijelu sam slucajno D/R switch puknuo pa sam stao da ga vratim u 0.. Video danas možda, sutra sigurno. Narucio sam DFC glavu, 553 Edgice, 93mm KBDD repne i jos par sitnica :D Heli je odličan! Pre sretan sam!
LP
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX



Odg: HK550 TT FBL Mini Review

Reply #18
Bas je majstor sto se tice letenja  :)
Samo naprijed Jura  ;)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: HK550 TT FBL Mini Review

Reply #19
Hvala puno :) Stigao paket s FastLad a.. Iznenađen sam jako.. Poslano je doslovno pola sata nakon što sam narucio, dok na primjer hobbykingu je trebalo par dana, ReadyHeliju isto dan, dva.. Stiglo je u RH ultra brzo normalnim shippingom, samo je naša pošta malo odužila.. Naručeno u petak, danas je vec kod mene..
Evo što je u paketu:
1x KBDD 96mm Extreme Edition Neon Yellow 3D Tail Rotor Blades 4074
1x H55021T Metal Anti Rotation Bracket
1x H55048T Stainless Steel Servo Linkage Rod
1x H60074A Carbon Servo Plate
1x H60077A Metal Tail Pitch Assembly
1x H60157B V2 Tail Rotor Hub
1xH60198 131T M0.8 Autorotation Tail Drive Gear
1x H60204 600PRO Metal Main Rotor Holder
1X H60239A 600 DFC Main Rotor Head Upgrade Set
1x H60248 600DFC CCPM Metal Swashplate
1x H70059 Landing Skid
1x HN6088 600N Canopy Clip
1x EDGE 553mm Premium CF Blades Flybarless Version LE-553FBL
1x Spektrum DSMX 2.4Ghz Remote Receiver SPM9645



Jedva cekam sve to stavit na mašinu i isprobat :D
LP
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK550 TT FBL Mini Review

Reply #20
Helić leti ODLIČNO! Pre sretan sam sad! Taman mi je i po aktivnosti a i super ima feeling.. Teče dok leti.. Neznam se izrazit na hrv. Fluent ima feeling..

Crko je u zraku danas.. Izgubio sam motor, neznam tocno kaj sam radio, mislim da sam bio u nekom dijelu piro flipa, izlazio iz invested hovera il kaj god.. Okrenuo ga na pravu stranu odmah, malo negative i sletio uspješno  ;D Sletio sam u tragove guma, malo duboke i taman sam pogodio tako da su skije taman stale.. Da sam par cm napred il nazad više otišao onda bi bio tip over i nove Edgice bi otišle.. Razlog nije 100% otkriven.. Test hover je napravljen poslje, sve radi.. Vjerojatno se satelit nije skroz inicializirao ali je otkazao nekih 2 minute u let, ne odmah pa mi je malo cudno.







LP

Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK550 TT FBL Mini Review

Reply #21
Provjeri sve lemove od baterije do esc-a, tako je meni reagirala 600-tka, samo se zgasila u zraku.

Koji esc je gore?

Odg: HK550 TT FBL Mini Review

Reply #22
lemovi su 5. t600 1100kv i yep 100. svaki put je setio topao. satelit je zezao..
TREX 700 DFC HV
V-bar silverline pro
Hype Sbach
spektrum DX18

Odg: HK550 TT FBL Mini Review

Reply #23
YEP 100A. Sve je super gore. Jedino kaj može bit je satelit.. Možda je nekakav twitch u regleru ali sumnjam.. Cut off je u regleru poštelan na 3.1, batka je bila na 3.9 kad je riknuo, 3.85 poslje probnog hovera.. Baterija za prijemnik je bila puna.. Kad se helic zgasio, opet se poceo palit polagano ali iako je bio nekih 20-30m u zraku nije bilo dovoljno vremena jel je soft start na ultra soft.. Tolko je spor da mu oko 15-20 sekundi (ili više) treba da ode na 100% RPM, za to vrijeme je vec pet puta pao s te visine. Samo sam piknuo TH da se motor ne muci, i autorotacija.
LP
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK550 TT FBL Mini Review

Reply #24
al jura juri!!
TREX 700 DFC HV
V-bar silverline pro
Hype Sbach
spektrum DX18

Odg: HK550 TT FBL Mini Review

Reply #25
I ja sad sastavljam ovaj heli Hk550.
Do sada sam letio sa HK450.
Zanima me, ima kakve razlike med ovim heličema?
Kažu, da veči bolje leti i da je više stabilan.

Odg: HK550 TT FBL Mini Review

Reply #26
Je. Kad sam prvi put digao 550 u zrak, sam od sebe je stajao. Neusporedivo s 450! Što je veći to je stabilniji, lakše ga je vidjet, lakše je na njemu raditi, kad padne je skuplji za popraviti.
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK550 TT FBL Mini Review

Reply #27
Evo još stvari je stiglo!
Produženje repa na 600
Fusuno DFC maska
18t pinion
600 remen
DS655
KBDD damperi
Voltage step down

Cekam batke s HK. Ovo ljeto ce biti super! Jedva cekam!
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: HK550 TT FBL Mini Review

Reply #28
hvala na odgovoru.
Juče sam ga prvi put digao u zrak. Mislio sam još malo sačekati ali nisam mogao izdržati. Napravio sam jedan krug i stvarno leti lakše od 450ke. Danas opet idem napravit po koji test.
A kad se sruši očekivam oko 100€ štete. To je stvarno puno.

 

Odg: HK550 TT FBL Mini Review

Reply #29
Za HK je to puno. Ako budete htjeli zamjenjivat dijelove s Align, što biste trebali htjeti (HK je ok ali meni je nakon par letova cijela glava bila labava užasno), očekujte oko $200. Ovisi o tome koliko ste gadno pali. Mislim da je $200 težak par na 550 čak. Ali $50-$60 su Vam samo neke dobre glavne elise, a one uvijek odu. Još zupčanici, rep, svi linkovi kaj popucaju itd. Iako nebi trebali 550 skršit puno puta. Velik je helic, pazit cete više nego kad 450 letite, možete više letit, lakše je vidjet u svakom trenutku što helic radi itd. Cak bi troškovi padanja trebali tu negdje bit. 450 cete skršit 5 puta godišnje (to je još malo za 450 mislim) cisto zato što necete s njim pazit toliko, isprobavat cete nove stvari itd. A 550 recimo jednom godišnje. I tu ja mislim da na 450 potrošite jednako, ako ne i malo više na padove. Naravno, ovo je samo ako ne dođe do kvarova, na što možete utjecati s redovnim održavanjem.
LP
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX