Skip to main content

Topic: Vratimo letenje na kanal!!! (Read 15354 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vratimo letenje na kanal!!!

Pozdrav svima,

da ne duljim, naslov govori sve...
Visoka trava na kanalu između Čeha i Obreža je pokošena i sutra će biti odvezena.
Bio sam toliko slobodan da sam popričao sa gospodinom koji ima koncesiju za košnju trave i
zamolio ga da nam dozvoli da jedan dio možemo koristiti za svoje potrebe.
Čovjek je stvarno fer i korektan i dozvolio je, bez ikakve naknade, da se poslužimo bilo kojim dijelom.
Jedini uvjet je da pokošenu travu ne odvezemo.

Tko će se pobrinut za logistiku održavanja piste i omanjeg dijela za parkiranje limenih ljubimaca?
Pa to je bar jednostavno. Par kolega i moja malenkost smo iz Obreža, i što se nas tiče, kosilice
i ostali potreban alat možemo dovući i pješice.

Pitanje je kolike dimenzije za pistu moraju biti i na koji način da izvedemo samo uređenje.
Dali ćemo samo kositi pa poslije neke kiše poravnati nekakvim valjkom, ili ćemo teren poravnati motokultivatorima,
pa sljetat i uzljetat na zemljanoj pisti ili možda i  posijati novu travu.
Ova zadnja opcija zahtijeva i veliku količinu vode, a ima je napretek u obližnjem potoku.

Kao što napisah, motorizacija u obliku traktora i kosilica nije problem, ali ako se odlučimo
na ovu zadnju opciju sa friškom travom, voljeli bi da možemo računati i na vaše ručice...

Slušamo prijedloge...

VRATIMO LETENJE NA KANAL!!!   :) :) ;)

Odg: Vratimo letenje na kanal!!!

Reply #1
odlična inicijativa..

..no primjetio bi da umjesto da se mučiš s travom, a kako je tamo ima i previše, nikome neće faliti 10m x 2m piste ako upotrebiš "ubijatelj zelenja" pa napraviš zemljanu pistu..kako je gradsko vlasništvo, a između ostaloga je kanal, zaista nije protiv majčice zemlje i uništavanja zelenila već jednostavno je prijedlog da se napravi pista laka za održavanje.

nadam se da shvaćate The Point prijedloga ;)

nadodao bi kako sam vec i prije predlagao da si izbetoniramo na preljevnici takav komad piste. definitivno sam uvjeren da nikome nebi smetalo, mi bi imali pistu za sve modele, a priroda nebi zamjerila...a i ko bi se zamarao s par metara betona usred livade na koju nitko nejde...a i uostalom, mi ionako nebi znali tko se to  :D :D sjetio betonirat nasred poljane
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Vratimo letenje na kanal!!!

Reply #2
Bravo!
Petica iz zalaganja!

Nije to prva inicijativa za sređivanje kakve/takve piste na kanalu. Na žalost, sve prijašnje su bile kratkoga vijeka.

Nadamo se da će ova bolje proći te potrajati što duže!

Definitivna prednost ove inicijative je da ste vi dečki blizu doma i sa svom potrebnom mehanizacijom.

Moje viđenje situacije je da bi se stvar trebala što manje komplicirati kako bi što duže trajala.
Znači: redovito košenje "na kratko" te povremeno valjanje ako se ima s čime
Veličina piste ovisi o tome s čime kosac kosi i koliko volje, vremena i goriva ima.

Nisu svi "stare iskusnjare" u ovom hobbyu i ne mogu svi sletjeti baš na zadani kvadrat (ja prvi) tako da 10x2m je dobro za polijetanje ali ne baš i za slijetanje.

"Ubijati" travu bi moglo biti kontra produktivno jer bi dobrohotni koncesionar mogao doći i reči "dao sam vam da si kosite, a ne da mi uništavate!"
Apsolutno nikako ne bih preporučio nikakvo korištenje kemijskih preparata za "kondicioniranje" letališta zbog neposredne blizine crpilišta pitke vode u Odri, a sve su te podzemne vode međusobno povezane. (Znam, neće se sad izlijati cisterna kemijskog otpada tamo ali ipak)

Za početak, neka se bar nešto pokosi pa s vremenom se formira kakvo pristojno letalište.

I da, definitivno podržavam inicijativu:
VRATIMO LETENJE NA KANAL!!!   :) :) ;)

Odg: Vratimo letenje na kanal!!!

Reply #3


(u ovom dijelu sam napisao detalje ali sam prije klika pošalji pobrisao cijelu čitabu jer bi se mogao dovesti u nezgodnu situaciju )





pazite što radite.... to vam je moj savjet jer netko nekad bude platio štetu i to naj vjerojatnije onaj  kojeg uhvate sa kosilicom u ruci   !!



Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Vratimo letenje na kanal!!!

Reply #4
Zašto misliš da je koncesija šala?
Čovjek ima cijelogodišnju koncesiju na "KOŠNJU", a nebi se radilo ništa što
koncesionar nije dozvolio i za što nema dozvolu. Odustalo se od kojekakvih
egzibicija jer ima previše zainteresiranih, znači, klasično košenje na "nisko".


Odg: Vratimo letenje na kanal!!!

Reply #5
mislim da sam dovoljno jasno  gore napisao......


a sada ga bum dodatno editirao jer sam gurnou surlu gdje joj nije mijesto



detalje sigurno nebum iznosio na forumu....


sretno sa košenjem
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Vratimo letenje na kanal!!!

Reply #6
Marijom, posteno si me nasmijal, nema sta :D

Kakve su to pisi-brisi fore :)

Evo mene nazad za jedno tjedan dana, ojte po kosilice i pemo delat!!

Odg: Vratimo letenje na kanal!!!

Reply #7
bas. ko deca. pisi kaj te boli ona stvar. ionak nema zatvoreni dio foruma pa mozda vidi netko o cemu se ovdje radi. a to je da glumata rc scena bez razloga. iz dana u dan sve vise nekakvih zandara koji opominju za slobodno letenje. lepo idite na aerodrome i letjate a ostatak ekipe ostavite da se nateze s vucibatinama kada dodu. i svi mirni.

kakve gluposti oko 10 metara trave? koncesija i tak to..kako rekoh, ima sto i jedan nacin da se nekaj napravi, i lijep i ne lijep. i tko ce znati? no izgleda da nekoga svrbi džep pa dobrano naokolo širi "lijepu" priču o modelarima. hvala ti naš dobročinioče.
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Vratimo letenje na kanal!!!

Reply #8
Ja uopce neznam gdje se modelari spominju osim tu na forumu! Zalio se jedan lik koji leti s helicem i odmah problem! Dali je normalno da oni s helicem lete nama iznad kuca s tim neservisiranim starim kramama?

Odg: Vratimo letenje na kanal!!!

Reply #9
Gospodo draga....





dok smo ekipa ja i tamo letjeli i gradili pistu vecina koja sada tamo leti nije ni znala sto je stanica....


isto tako kad smo pokretali pitanje da si tamo napravimo pistu od strane vodoprivrede bilo je savsta.


ako zanemarimo cinjenicu da tamo nebi ni smjeli  biti zbog prilazne zone plesa ostaje jako bitna stvar a to je vodozasitno podrucje.




a koncesija je tema koja se može uz pivu raspravljati a nikako ne na forumu


s obzirom da pas ne laje za selo nego za sebe a ova lokacija je prva na kojoj letim lajem za nju jer ne zelim da se tamo navuce sranje.


ako si date truda naci cete na forumu da je vec prije bilo sranja zbog smeca koje je tamo ostavljeno i tko je dobio po piksi nego mi koji letimo tamo jer njih ne zanima tko je bio jucer nego koga su zatekli kad su dolazili.


svima nama bi bilo super imati pistu i jos k tome poravnatu ali nije to samo tako.


evo  jedne od tema.... iz 2011 godine..... pa .....

http://www.flyfreak.net/letenje-na-kanalu/ajmo-odrzavati-red/

pozdrav i iskljucujem se iz teme



Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Vratimo letenje na kanal!!!

Reply #10
dok smo ekipa ja i tamo letjeli i gradili pistu vecina koja sada tamo leti nije ni znala sto je stanica....

pozdrav i iskljucujem se iz teme

Ovo mi je tak dobro da bi si u potpis stavio izreku  ::)

Ja koji sam jucer saznao sto je stanica, nisam zatekeo nikakvu pistu u okolici ZG na koju bi dosao letjeti, a da je ostavstina generacija prije nas nepoznavaca stanica. Zatekao sam ekipu srdacnih ljudi sa kojima se druzim i letim tamo gdi si organiziramo.

Iskljucujem se bez pozdrava
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Vratimo letenje na kanal!!!

Reply #11
Ja dobro znam sto je stanica! Tamo sam cekao bus svaki dan za skolu! 8)

Odg: Vratimo letenje na kanal!!!

Reply #12
Ja dobro znam sto je stanica! Tamo sam cekao bus svaki dan za skolu! 8)

Lako tebi znati kad si u skolu isao  8)
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Vratimo letenje na kanal!!!

Reply #13
U biti sam naucio sto je stanica dok sam je marko!

Odg: Vratimo letenje na kanal!!!

Reply #14
Dragi moji,

na kanalu se letjelo još početkom 90ih - ono što se danas zove Kanal 1 - tu negdje je karta.

I kosili smo svaki tjedan i valjali i nije bilo nikakvih problema. Povremeno bi došel lokalni seljak koji je to kosio "službeno" - malo bi popričali, popili pivu, uvijek su ga zanimali modeli - i nikad nikakvih prigovora ili sl.

Nije bio nikakav problem ni blizina autoputa ni pruge ni nogometnog igrališta - čak smo povremeno kod nogometaša spremili kosilicu.  btw. nogometaši nemaju nikakav problem sa vodoprivredom zbog igrališta u kanalu.

I nikada se nije dogodio niti jedan incident (ne računam lomove zbog pilotiranja). Nikada niti jedan model nije preletio preko (ma ni blizu) autoputa a kamoli pao na njega.

Letilo se odgovorno i razumno - a još je sve bilo na Mhz - dogovori oko kanala, rezerviranje frekvencije itd - baš me zanima koji bi danas vladao kaos da se leti na Mhz.

Kada čeljad nije bijesna kuća nije tijesna - životna istina moje bake.

if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }