Skip to main content

Topic: Moj Hexadron neće još dugo poletjeti... (Read 41321 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #120
Milane, znam da nije lako progutati takve situacije ali mislim da nemeaš puno opcija. Smiri malo, probaj skupiti šta više pomagaća i polako ili okreni novi list i počni slagat nešto novo. Moja ponuda ti još stoji a sigurno i od drugih kolega. Puno sreće i zdravlja!

Lp. Sveto

Nešto sam se sjetio. Ako mi već i poklanjaš frame, daj molim te da ja platim poštarinu. Ako već moraš ostati bez frame-a, ne moraš još i poštaru dati plaću. Javi mi podatke na PM ili na e-mail koji sam ti dao, pa ti uplatim.

LP,
milan
---

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #121
Ne trebaš ništa uplačivati, platiš poštaru kad ti donese, cca 30-40kn. Ako stignem, ide danas, paket je spreman.

Lp. Sveto



Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #123
Danas sam opet nakon toliko godina gledao smri u oči. U jednom momentu mi je u kanalu pozlilo, pa sam povratio. Jedva se dovukao nazad do auta. To je strašno koliko je sparno dolje među truleži.

Jedan scenario meproganja; a što ako su tog predvečerja ljudi bili vani i vidjeli svjetla u boji kako padaju, a quad nije odskočio tamo gdje sam ga našao, nego u kanal. Vidio sam da je šaš bio izgažen, kao da je netko pravio brlog. Dakle, pokupilo se sve što se moglo naći. Jedino mi nije jasan razlog zašto su onda odbacili ostatak quada. A isto tako i ovaj prekidač za svjetlo - ne znam koliko je vjerojatno da je uslijed udara prebačen na isključeno? Ne kažem da nije moguće, nego mi je čudno da ako se sve to rasulo (FrSky prijemnik, KK2 pločica, Mobius kamera, FPV kamera sa vrlo vidljivom plavom plastikom u obliku 'L' slova) - čudno je da baš ništa od toga ne mogu naći.

Znam samo da su to veče ljudi bili vani, grupa od njih 3-4 i nešto razglabali, a moja djevojka i ja smo tuda prolazili. Danas sam prolazio i jedna žena je okretala glavu od mene. Kad ti netko nepoznat dolazi u tvoje susjedstvo; gledaš znatiželjno ili okrećeš glavu?

Evo slike te kuće (neka jadna sirotinja) koja se vidi sa mjesta pada, odnosno oni bi prvi mogli vidjeti da nešto svjetleće pada:

[attach=1]

Za sada obustavljam potragu dok se ne navuku neki oblaci. Ujutro sam bio sav mokar od rose, opet pretražio uzduž i popreko po oranici. Sad oko podneva sve mi se smučilo, povratio, muka, strašno...

LP,
milan
---

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #124
Ništa čudno da su ljudi pokupili sta su mogli,tesko je reci pogotovo ako ih ne poznajes.

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #125
Ništa čudno da su ljudi pokupili sta su mogli,tesko je reci pogotovo ako ih ne poznajes.

Ako se slučano sve nekako držalo na okupu, onda je buzzer panično svirao zbog gubitka dometa. Možda su odbacili ostatak misleći da može ekspodirati. Čudno mi je da niti jedan konektor prema ESCovima nije pokidan, jedino onaj kablić za mjerenje napona koji je zalemljen sa donje strane KK2 ploče. Niti jedna gumica nije pukla, ni ona koja je pridržavala KK2 niti one dvije koje su pridržavale FPV kameru na spužvastoj gumi. Ok, FrSky prijemnik je mogao jako lako otpasti jer je bio na velkro (čičak) i ništa drugo ga nije držalo. No, ako je onda on povukao KK2 ploču, bilo bi logično da su suprotni kontakti počupani. Ovo je sve ostalo uredno. Čak je jedna od silikonskih cjevčica ostala tu iako ne bi trebala zbog udara (bilo ih je 4 u obliku znaka # ispod KK2 ploče - antivibracijski pokušaj). Dakle, dvije te cjevčice su bile recimo kao ovo: ||, druge dvije samo podmetnute, kao ovo: =, zajedno tvoreći nešto slično # znaku. Jedna je nestala, a tri su ostale. Ako se sve to skupa razletilo usljed udara, kako je onda ta treća ostala na mjestu?!

Možda griješim Bogu dušu, ali u nekom očaju, svašta mi pada na pamet kao mogući scenariji.

LP,
milan
---

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #126
Raspitajte se dal su nesto vidjeli,ako se vec niste,odmah cete vidjeti kako "disu",mozda su pokupili ono od elektronike sto su mislili da vrijedi a nisu htjeli uzet cijeli jer bi odmah znali da ga je netko uzeo,bolje se raspitajte nego da trosite sebe u potrazi za necim cega ni nema.

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #127
kako mozes nekog nazivat "neka jadna sirotinja"  :o


Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #129
a zasto mislis da netko ko je siromasan ne moze biti sretan ???

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #130
a zasto mislis da netko ko je siromasan ne moze biti sretan ???

A vidi, pa u ovoj svoj zbrci nisam se znao pametnije izraziti. žao mi je ako sam nekoga uvrijedio, nije mi to bila namjera.

LP,
milan
---

 

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #131
OK!

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #132
Djelovi su rasuti kao da se rasuo u zraku, sad kad bolje razmislim, netko je to raščupo prije nego si došao do mjesta gdje je pao. Nema šanse da nenađeš sve djelove da je pao cijeli i da ga nitko nije dirao >:( Sad ti preostaje da pratiš oglase i ako imaš sreće "kupiš" nazad svoju kameru i prijemnik. Stvarno mi je žao ali nemaš sreće.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - zadnji FPV let

Reply #133
Djelovi su rasuti kao da se rasuo u zraku, sad kad bolje razmislim, netko je to raščupo prije nego si došao do mjesta gdje je pao. Nema šanse da nenađeš sve djelove da je pao cijeli i da ga nitko nije dirao >:( Sad ti preostaje da pratiš oglase i ako imaš sreće "kupiš" nazad svoju kameru i prijemnik. Stvarno mi je žao ali nemaš sreće.

Ma neću ja pratiti oglase. Ako je itko kriv za sve ovo, onda sam to ja sam. Ako malo bolje pogledaš boje, vidjet ćeš da se zovu "uzmi me":

https://www.youtube.com/watch?v=THR5Gcdu_XM

Nije čudo da ako je netko ovo vidio, a vjerujem da je, odmah poletio da vidi što mu tako lijepo pada s neba u tanjur. Meni je samo žao snimke. Sve ostalo nek zadrži, pa čak i microSD karticu, nakon što si presnimim video.

LP,
milan
---

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - test GPSa

Reply #134
Za sada oodustao od potrage dok se ova žega ne smiri. U međuvremenu testirao GPS i Naze32 Flip (jeftinija verzija Naze32). Jedino ne znam kako da isključim interni kompas i uključim onaj na GPS anteni, tako da mije isti što dalje od el. vodova. Netko ima ideju? Koristim CleanFlight za postavke.

[attach=1]

Ovo što GPS ševeri po cijelom susjedstvu, to je zato što je antena na prozoru, slab prijem. A nakon što sam čeprkao po parametrima, izbubio sam GNSS (Glonass), tako da mi je sada još netočniji. Umesto USB -> USART, koristim Arduino nano sa ovim programčićem:

#include "SoftwareSerial.h"
SoftwareSerial mySerial(10, 11); // RX, TX
void setup()
{  // Open serial communications and wait for port to open:
  Serial.begin(19200);
  Serial.println("uBlox");
  // set the data rate for the SoftwareSerial port
  mySerial.begin(19200);}
void loop() // run over and over
{  if (mySerial.available())
    Serial.write(mySerial.read());
   if (Serial.available())
    mySerial.write(Serial.read());  }

Radi dobro do neke mjere, iako ima pregršt izgubljenih paketa i ne mogu brže od 19200 bauda. GPS još nekako radi na 4 Hz, a sve preko toga je 'overflow'. Jednostavno moram pogasiti dobar dio nepotrebnih podataka. Tražim po netu, ali nisam stigao...

LP,
milan
---