Skip to main content

Topic: Ugradnja ailerona - centriranje (Read 2185 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ugradnja ailerona - centriranje

Danas sam nešto kreativan, u roku sekunde sam došao na zgodnu ideju kako savršeno poravnat ailerone sa krilom.
Potrebni rekviziti:
Indigo, skalpel, tanki marker, dio hinga (panta) ili sl, aileron (po mogućnosti)
[attach=1]

Indigo provući između krila i ailerona. Krilo pritisnut jednom rukom o podlogu kako bi se poravnalo sa podlogom, a drugom rukom aileron. Aileron pritisnut prema krilu i pomicati par puta lijev-desno. Ponoviti postupak dok ne dobijete liniju po cijeloj širini.
[attach=2]

Znači sad smo "odokativno" dobili gdje je aileron najbliže krilu. Širina ovisi koliko je "oštar" napadni kut ailerona.
[attach=3]

Sad je potrebno markerom odrediti "pravu" središnju liniju. Aileron pritisnuti o podlogu kako bi se izravnao. Ispod markera potrebno je postavit neku podlogu (najbolje je koristit listove tanke balze kako bi bili precizniji) koja služi kao vodilica. U mome slučaju balza od 3mm je bila taman. Marker MORA ležat na podlozi. Iscrtat liniju po cijeloj širini.
[attach=4]

Rupe za pante "iskopat" na predviđenim mjestima, a središnju liniju koristiti kao glavnu os. Komadić panta ugurat u rupu (što je moguće dublje zbog preciznosti) i premazat sa markerom (marker se baš i ne prima za najlon - u ovom slučaju je to dobro).
[attach=5]

Krilo opet pritisnut o podlogu, aileron prislonit na krilo i opet "protrljat" lijevo-desno. Pant će se urezat u krilo i ostavit trag markera.
[attach=6]

Sad imate točnu poziciju gdje treba iskopat rupu za pant na strani krila.

Pozdrav
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Ugradnja ailerona - centriranje

Reply #1
Stavljam sticky... ;)
D.

Odg: Ugradnja ailerona - centriranje

Reply #2
Znači ova mi je bila pametna. Ajd neka 8) :)
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250