Skip to main content

Topic: Quanum V2 - glasses mod (Read 3854 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Quanum V2 - glasses mod

Prošli vikend stigle pa sam uspio napravit čak dva leta koliko je pržilo i primjetio sam jednu manu - fresnelova leća. Zgodna stvar ali ima manu u ovoj konfiguraciji. Jedan centar leće za oba oka što na kraju rezultira izobličenom slikom (bačvastom) po obje osi. Osim što je malo nezgodno za letit ujedno i "nateže" oči koji non stop pokušavaju fokusirat nešto.
Vidim da je moja ideja zapravo već stara stvar tako ako je već netko primjetio da ga zeza fresnelova leća može probat ovaj mod.

Đozle sam kupio u ljekarni za 60 kunića. Odmah tamo sam isprobao sa monitorom koja dioptrija mi paše (+3,5). Inače ne nosim iste. Nakon što sam shvatio da mi neće biti praktično navlačit prvo naočale pa onda monitor odlučio sam ih ugradit u kučište
[attach=1]

Također postoji mogućnost malog podešavanja fokusa. Monitor sam dodatno udaljio za jedno 15mm.
[attach=2]

[attach=3]
[attach=4]

Jedino još moram riješit lagano maglenje ali to isto mi se događalo s FatSharkicama. Vent od grafulje puknut da lagano vrti unutar kučišta. Nešto kao onaj stropni ;D ;D
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Quanum V2 - glasses mod

Reply #1
Zaboravio si sto sam ti rekao na bundeku, lece okreni naopako, onu stranu koju gledas okreni prema displayu i slika ce ti biti savrsenog oblika!


Odg: Quanum V2 - glasses mod

Reply #2
Kompletno s okvirom ;)

Odg: Quanum V2 - glasses mod

Reply #3
Jesam. Sad sam probao na brzaka i cini mi se isti.......nis sutra cu u miru to probat pa da vidimo. Znam da sam probao obratno zajedno s okvirom i nikako podesit.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Quanum V2 - glasses mod

Reply #4
Ideja je odlična! Ne znam dali su te u ljekarni skuplje od kineskih? I dali u opće kineske išta valjaju (negdje se može naći i po 25 kuna ili tu negdje)?

Iako nemam ni Quantum tijelo ni monitor ni prijemnik, jednog dana mislim nešto skemijat pa napraviti. Ako ne ide, onda kupiti.

Još jednom hvala za super ideju.

LP,
milan
---

Odg: Quanum V2 - glasses mod

Reply #5
Dali je to 5 incha monitor? Ja sam mislio da će mi pasati onaj jeftiniji za auto, no ispostavilo se da je okvir istih dimenzija, no ekran 3.5 incha (dužina jedne stranice 10cm, a ekrana 7):

[attach=1]

Kolika je rezolucija tog monitora?

LP,
milan
---

Odg: Quanum V2 - glasses mod

Reply #6
Moras mjerit po diagonali. Reza je kao 800x480. Sto se tice naocala nisam siguran koje su bolje !?
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Quanum V2 - glasses mod

Reply #7
Rastavio sve i probao sve kombinacije s fresnelom. Ne pase i ne pase. I jos k tome izoblicava sliku po rubovima. Ja ne kazem da tebi to ne  funkcionira ali mom oku ne pase. :-\ A po stranim forumima vidim da i nisam jedini.
Vidimo se
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Quanum V2 - glasses mod

Reply #8
Meni je super, a samo sam naopako okrenuo okvir s lecom!

Odg: Quanum V2 - glasses mod

Reply #9
Kad dodjem swapat cemo djozle pa cemo usporedit.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Quanum V2 - glasses mod

Reply #10
Dogovoreno, bas me zanima kakva je slika s tvojim rjesenjem ;)