Skip to main content

Topic: MinimOSD - Altitude i ground speed tolerancija (Read 2819 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MinimOSD - Altitude i ground speed tolerancija

Imam čudan problem sa APMom 2.7 i MinimOSD-om.
Naime altitude i (ground) speed su mi različiti na Mission Planneru (HUD) i MinimOSD-u. Na početku (kada spojim batku i connectiram sa MP) su visina i brzina 0 - MP i MinimOSD.
Problem se javlja u letu da imam odstupanja visine i brzina na MinimOSD i MPu. Tipa na OSD prikazuje 130m dok na MP oko 60m. Brzina odstupa cca nekih 10-15kmh.
Na predzadnjem letu sam imao vsinu od čak 400m na OSD dok je MP pokazivao samo 60 (što je i bila stvarna). Čak mi je i distance from home pokazivao udaljenost 5km od stvarne udaljenosti na OSDu, a zapravo sam bio 200m od sebe. Siguran sam da sam resetirao home position jer sam već imao jedan let prije na istoj lokaciji i sve je bilo OK.

Na MinimOSD je Arducam 2.1 firmware već godinu dana. Na APMu je zadnji firm Arduplane (ispravak) uploadan prije mjesec dana ali spomenuti problem nigdje nije registriran tako da ne znam da li da ga downgradeam.??
Kao da MinimOSD dobiva krive podatke preko MAV linka ili ih krivo tumači? ??? ??
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: MinimOSD - Altitude i ground speed tolerancija

Reply #1
 :D Sory na spamu, ali mogao bi snimiti novi svjetski rekord na fpv i longrange  :D Zamisli  batka cca500km!
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: MinimOSD - Altitude i ground speed tolerancija

Reply #2
Ma pusti, da stvarno nebi Lessie otišo kući!!!!! :-[ kada ga prebrika
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250


Odg: MinimOSD - Altitude i ground speed tolerancija

Reply #4
Ako treba upucati novi imam programator nije problem.

Odg: MinimOSD - Altitude i ground speed tolerancija

Reply #5
Imam FTDI. Samo sam htio pitat prije flashanja.Probam pa javim.

EDIT:
Sad provjerio, gore je 3.4.0.

Hvala
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: MinimOSD - Altitude i ground speed tolerancija

Reply #6
Kod mene doma Extra 2.2. :-)