Skip to main content

Topic: PA AddictionXL - Build Log (Read 12203 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: PA AddictionXL - Build Log

Reply #30
A sad malo natrag na AD XL

Maiden odrađen jučer na kanalu 2 - moje omiljeno mjesto za usamljeni maiden :)

Navodno postoji neka FPVPaparazzi snimka toga - nesretnici jedni :) - više nemreš ni komada otpelat na livadu


Dakle - još uvijek sam relativno bez riječi.

Model je POTPUNO neutralan. Nikakav coupling - nigdje. Na leđima leti bez pritiskanja dubine, na nož dodaš mrvičak noge i tako drži zauvijek.

Sporu rolu odleti od horizonta do horizonta samo sa držanjem elerona i laganom nogom - nikakve druge komande nisu potrebne - nema nikakvih mixeva.

Pola gasa je sve što treba za bilo koji manevar.

Stall je brzina SPOOOROG hoda. Jučer je bilo vjetra tek toliko da osjetiš na licu neki propuh - model na min gasa stoji pod 45 stupnjeva u vjetar.

Harrier je pis of kejk, potpuno stabilan i miran.

Hover je neopisiv, ako se nježno uđe  u hover (npr iz harriera) u jednom trenu se model "zaključa" i doslovno sam hoverira - možeš maknut ruke s palica.

Slijetanje je bez gasa (možda mali šus pri kraju) i perolaki touchdown.

Nisam puno divljao - jednostavni triming letovi i malo isprobavanja - sim tam tak bez veze. Odletio 7 baterija i ostao začaran.

I da - trim nije bio potreban - ni jedan klik - nikuda.

Jedna čudna stvar - par puta mi se desilo da u hoveru prop stallira - točno se čuje promjena u zvuku ("vrti u prazno") i model malo "sklizne" ravno prema dolje.  Prop je bio 15x8 Vox. Prvo sam pomislio da nešto vibrira i sl. ali provjera nije ništa pronašla. Stvar se ponovila skoro u svakom hoveru. Isprobam 16x6 i 15x7 - pa bu se vidlo.

- model iz druge galaksije -
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }