Skip to main content

Topic: DJI MAVIC, novi kompaktan 'racing' dron... (Read 11764 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DJI MAVIC, novi kompaktan 'racing' dron...

Reply #1
Stipe , ovo je zgodno i praktično  8) ...sviđa mi se , a tebi Ciao
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: DJI MAVIC, novi kompaktan 'racing' dron...

Reply #2
...krasan mali ... a, veliki!!!
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: DJI MAVIC, novi kompaktan 'racing' dron...

Reply #3
Evo i cijene:
DJI Mavic Pro price The drone will cost €1.199 (approx. £1030) and spare batteries will be €99 each (approx. £85).
There will also be a Fly More Combo pack, which includes the Mavic Pro along with two extra Intelligent Flight Batteries, extra propellers, a charging hub, an adapter, a car charger and a shoulder bag for €1.499 (approx. £1299).
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: DJI MAVIC, novi kompaktan 'racing' dron...

Reply #4
Ništa od gopro karme...ovaj je ukopa..

Odg: DJI MAVIC, novi kompaktan 'racing' dron...

Reply #5
karma .... pa losa joj karma ..  :D :D
dx9-xd8-gobac630

Odg: DJI MAVIC, novi kompaktan 'racing' dron...

Reply #6
Ništa od gopro karme...ovaj je ukopa..
Kod gopro dobijes 5 stvari od kojih su; Kamera, dron, drška kao Osmo, torba i podvodna kamera... Onaj kome treba sve to, Karma je odličan izbor za 1000eura. Mnogo je snimatelja svadbi u HR i siguran sam da ce mu Karma bolje pomoći u radu na terenu, naravno ako već nije nabavio phantom i dr.
evo pregled Dji Mavica, zanimljiva usporedba sa Phantom 4
https://www.youtube.com/watch?v=0YJ8WhQzaSM

Odg: DJI MAVIC, novi kompaktan 'racing' dron...

Reply #7
Super mali dron, ali svejedno gopro ima bolji kvalitet slike, bolji kodek i slika se ne raspada toliko (pogotovo kod obrade), manje digitalnog artifakta i manje šuma, oštrina ne ali tu uskaču modovi.
I bez obzira i na to bit će to veliki hit na tržištu, ma mogu oni napravit još i manji dron sa svime time, dovoljno mali pa ne može ni u jednom momentu leta (ili slobodnog pada) akumulirat ni 79J e onda pričamo o eri konzumnih dronova i/ili promjeni zakona :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: DJI MAVIC, novi kompaktan 'racing' dron...

Reply #8
Super mali dron, ali svejedno gopro ima bolji kvalitet slike, bolji kodek i slika se ne raspada toliko (pogotovo kod obrade), manje digitalnog artifakta i manje šuma, oštrina ne ali tu uskaču modovi.
I bez obzira i na to bit će to veliki hit na tržištu, ma mogu oni napravit još i manji dron sa svime time, dovoljno mali pa ne može ni u jednom momentu leta (ili slobodnog pada) akumulirat ni 79J e onda pričamo o eri konzumnih dronova i/ili promjeni zakona :)


Gopro ima bolji kvalitet slike?? Kako misliš digitalni artifekt? na kakve modove misliš, hoćeš reći profile?... Ovako GoPro kodek je pušiona, bitrate pušiona, Flat profil van standarda i lošiji od d-log-a, oštrina lošija, Balans bijele nije točan a nije baš ni kod P4, Dinamika lošija, Distrozija slike, veća kromatska aberacija, manje detalja ako se kod P4 uključi D-Log te kasnije korekcija i gradiranje boja, fino.. GoPro, nemože se usporediti.. ja sam imao GoPro 4Black i ovo sad se ne može usporediti...


Da se vratim na DJI Maveric.. evo jedan Zanimljiv 4k screen grab

[attachimg=1]

 

Odg: DJI MAVIC, novi kompaktan 'racing' dron...

Reply #9
U snimkama koje su navodno radjene sa mavickom je daleko najmanje vidljiva distorzija slike i to mi se dopada..
dx9-xd8-gobac630

Odg: DJI MAVIC, novi kompaktan 'racing' dron...

Reply #10
U snimkama koje su navodno radjene sa mavickom je daleko najmanje vidljiva distorzija slike i to mi se dopada..

Da nema distorzije kao što se može primjetiti kod Karme... ali gledaćući sa nekog Sporskog i akcijskog kuta, GoPro je odličan!


Odg: DJI MAVIC, novi kompaktan 'racing' dron...

Reply #12
Stipe ja baš nisam tako doživio, npr kada na phantomu 4 dok snima u 4k napravim malo brži pan slika se "izdigitalizira" dok isto to sa 4k i Hero4 puno bolje odradi (bez digitaliziranja i raspadanja), istina gopro sa originalnom optikom i nije baš nešto i neke stvari što si nabrojao stoje, ali pazi bitrate je isti (60mbps), kad se voliš igrat i isprobaš cijeli niz svega i svačeg što se može na gopro - tako sam došao do zaključka da 3,8mm leća sa megapixellenses i softverski mod daju najbolje rezultate i da to više kao da i nije standardna gopro. A flat sada radi za poludit dobro, sve boje su prisutne i da se u obradi dosta "šarafit" po slici bez da se npr. na nebu počme pojavljivati "grain". Ali glupo se uopće i pretjerivat oko tih kamerica, ok služe svrsi, ali dinamički raspon im je katastrofa, nemaju iris, itd...
Nebi lagao, samo sam neka svoja iskustva podjelio, i niti mi je bilo u cilju nešto favorizirat.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: DJI MAVIC, novi kompaktan 'racing' dron...

Reply #13
Implementirali su sve tehnologije koje ganja konkurencija i zapakirali u dzepno izdanje. Sa 4rko su dokazali da sve to radi, a sa Mavicom su ubili i 3DR i Yuneeca i Karmu. IMHO :)
Povrh toga i ovako velika 3rd party potpora ce jos narasti i svi ce imati po jedan dzepni droncic. Vrijeme je za custom koristan 3rd party software, tehnologija se daje svima za solidnih 1200€

Odg: DJI MAVIC, novi kompaktan 'racing' dron...

Reply #14
Stipe ja baš nisam tako doživio, npr kada na phantomu 4 dok snima u 4k napravim malo brži pan slika se "izdigitalizira" dok isto to sa 4k i Hero4 puno bolje odradi (bez digitaliziranja i raspadanja), istina gopro sa originalnom optikom i nije baš nešto i neke stvari što si nabrojao stoje, ali pazi bitrate je isti (60mbps), kad se voliš igrat i isprobaš cijeli niz svega i svačeg što se može na gopro - tako sam došao do zaključka da 3,8mm leća sa megapixellenses i softverski mod daju najbolje rezultate i da to više kao da i nije standardna gopro. A flat sada radi za poludit dobro, sve boje su prisutne i da se u obradi dosta "šarafit" po slici bez da se npr. na nebu počme pojavljivati "grain". Ali glupo se uopće i pretjerivat oko tih kamerica, ok služe svrsi, ali dinamički raspon im je katastrofa, nemaju iris, itd...
Nebi lagao, samo sam neka svoja iskustva podjelio, i niti mi je bilo u cilju nešto favorizirat.
Visok ti je shutter pa ti je tako 'digitalno' uzmi si ND i stvar riješena... Mislio sam na gopro bez modifikacija. Snimam sa GH4 i najbolje mi se uklopi snumka sa Phantoma... Fish eye mi je bio noćna mora i gubitak vremena u After Efektima... Dista mi je prčkanja po kamerama...