Skip to main content

Topic: tema - EU, CARINE, POREZI  (Read 11446 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #1
Znači u principu za nas se apsolutno ništa ne mijenja :D
Osim što ćemo moći otići recimo u Austriju, napunit auto i prevest se u RH bez ikakvih davanja.

Odg: tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #2

 U clanku u pasusu gdje se spominje PDV potkrala se greska,

PDV placas ti koji zivis konkretno u Hrvatskoj na Robu koju kupujes u Hrvatskoj to jeste Stanovnik svake pojedine Zemlje clanice EU placa PDV na sve sto u svojoj Zemlji kupuje,
sve sto se kupuje vani i sve sto proizvedes i die u drugu clanicu EU, u ovim slucajevima NEMA PDV-a

kod kupovine u Austriji,obzirom da se cesto kupuje treba paziti da vam u Racun ne ubace njihov PDV a sto moze da se u pocetku dogodi,
imao sam to i sam dok sam zivio u Njemackoj,
nije na odmet traziti predracun pa tek tada dalje.

Odg: tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #3

 U clanku u pasusu gdje se spominje PDV potkrala se greska,

PDV placas ti koji zivis konkretno u Hrvatskoj na Robu koju kupujes u Hrvatskoj to jeste Stanovnik svake pojedine Zemlje clanice EU placa PDV na sve sto u svojoj Zemlji kupuje,
sve sto se kupuje vani i sve sto proizvedes i die u drugu clanicu EU, u ovim slucajevima NEMA PDV-a

kod kupovine u Austriji,obzirom da se cesto kupuje treba paziti da vam u Racun ne ubace njihov PDV a sto moze da se u pocetku dogodi,
imao sam to i sam dok sam zivio u Njemackoj,
nije na odmet traziti predracun pa tek tada dalje.

kako nema pdva?? pa sto bi to znacilo? prije bih rekao kako ima pdva. dakle - kupujes nesto u austriji, platis njihov pdv i onda uvezes u hr bez carine i placanja pdva jos jednom.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #4
Da bas tako.. mislim da je to ispravno.. inace bi svi kupovali kod susjeda...  recimo odes u slo po auto od 100 000 kn i platis ga 1/4 jeftinije  .. nema logike.. mada lijepo zvuci   ;)

Odg: tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #5
Da, tako je. Malo se zeznul kolega ;)

Odg: tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #6
...onda uvezes u hr bez carine i placanja ...

Zapravo, ne uvezes!
Nema carine, nema uvoza. Slobodan protok robe.
 ;)
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #7
Ovo sto sam napisao gore stoji
inace prilikom kupovine u zemljama EU njihov PDV se ne uracunava u Racun na Robu koja ide van zemlje i do sada a ako ste ga placali pa trazili povrat to ste sami ucinili gresku.


Odg: tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #8
Ovo sto sam napisao gore stoji
inace prilikom kupovine u zemljama EU njihov PDV se ne uracunava u Racun na Robu koja ide van zemlje i do sada a ako ste ga placali pa trazili povrat to ste sami ucinili gresku.

Sad ste i stručnjak za carinu?

Ako kupim nešto u EU i NE IDEM izvan EU onda plaćam porez u toj državi u kojoj sam kupio proizvod, jel tako?

tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #9
Tako.


Odg: tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #11
Ovo sto sam napisao gore stoji
inace prilikom kupovine u zemljama EU njihov PDV se ne uracunava u Racun na Robu koja ide van zemlje i do sada a ako ste ga placali pa trazili povrat to ste sami ucinili gresku.

Sad ste i stručnjak za carinu?

Ako kupim nešto u EU i NE IDEM izvan EU onda plaćam porez u toj državi u kojoj sam kupio proizvod, jel tako?

Covjece imao sam 20 punih godina Firmu u Minhenu,
ispunjavao Narudzbe iz Svicarske,Austrije, Svedske,Portugala,Hrvatske,Srbije

pa kazi ti ako bolje poznas,pomozi kolegama

Odg: tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #12
Pa rekao sam im, iako su već znali!

Odg: tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #13
zed,
i suvise mnogo ih je Mudrih ovdje,
ne zelim reci da se odnosi na tebe,ti si moj veeeliki Prijatel
ovo je bio moj nuz Produkt, iz ljubavi prema Masinogradnji izmedju ostalih sluze u BMW,Siemens  i.t.d.
i EMT - Firma koja radi Drone
Lista Kupaca

Odg: tema - EU, CARINE, POREZI

Reply #14
sto je ovo, show&tell? :D