Skip to main content

Topic: hitec optic 6 sport (Read 21728 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #15
Bok
Graupner je poceo prodavati 2,4GHz sisteme rebrandirane od XPS-a, s tim je bilo problema, a sad je obrnuto, XPS rebrandira Graupnerovu (JR) mx16 stanicu. Ne znam sto im je trebao taj izlet prema XPS-u kad su uvijek bili orjentirani JR-u pa tako i Spektrumu. U zadnje vrijeme se pojavio komplet za Graupnerove stanice od mc24 do mx12 od Spektruma. Mislim na originalni Spektrum komplet bez lemljenja i brikanja. Prodaje se na HorizonHobbies.de. Nemam nista protiv XPS-a, osobito ovaj V3 izgleda OK, telemetrija i tako to, jedino mi idu na živce krute antene u obliku roga.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #16
Ja bi u svakom slučaju uzeo nešto na 2,4GHz, što svi koriste da imaš pomoć oko programiranja.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #17
Ja znam da je Spektrum na losem glasu takodjer i Multiplex,
a u Kroatiji su jako popularni narocito Multiplex, od uvijek,
Graupner se povukao od Spektruma kada su poceli problemi sa njim a kakav je razlog da se sada okrenuo ovome ???
Graupner mc je nesto drugo, super je, a problemi su samo sa Spektrum 2,4GHz
pozdrav, Iv

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #18
Ja znam da je Spektrum na losem glasu takodjer i Multiplex,
a u Kroatiji su jako popularni narocito Multiplex, od uvijek,
Graupner se povukao od Spektruma kada su poceli problemi sa njim a kakav je razlog da se sada okrenuo ovome ???
Graupner mc je nesto drugo, super je, a problemi su samo sa Spektrum 2,4GHz
pozdrav, Iv

Ja ti savjetujem samo 2,4GHz

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #19
Bok
 Graupner je poceo prodavati 2,4GHz sisteme rebrandirane od XPS-a, s tim je bilo problema, a sad je obrnuto, XPS rebrandira Graupnerovu (JR) mx16 stanicu. Ne znam sto im je trebao taj izlet prema XPS-u kad su uvijek bili orjentirani JR-u pa tako i Spektrumu. U zadnje vrijeme se pojavio komplet za Graupnerove stanice od mc24 do mx12 od Spektruma. Mislim na originalni Spektrum komplet bez lemljenja i brikanja. Prodaje se na HorizonHobbies.de. Nemam nista protiv XPS-a, osobito ovaj V3 izgleda OK, telemetrija i tako to, jedino mi idu na živce krute antene u obliku roga.
 

Da XPS je ispao totalno smece.
Kako se izlagao frajer koji ih radi doma u svojoj garazi :)
Najeb**i su mu se majke ovi sa skupim jetovima kad su poceli padati :)

Ja znam da je Spektrum na losem glasu takodjer i Multiplex,
a u Kroatiji su jako popularni narocito Multiplex, od uvijek,

Od kud ti da su na losem glasu?
Ja nisam nigdje procitao da netko ima problema osim sa brwonoutima, ali to samo na helicima koji nisu uzemljeni.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #20
A gdje da o tome nesto i da procitas,
u Njemackoj je bilo kratko objavljeno da ih traze nazad zbog izvjesnih poboljsanja,vise ne,
moj krug modelara poznanika tamo je veoma sirok a to je najbolji izvor vijesti,
pozdrav, Ivan

www.iz-modellbau.com

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #21
pa opozvali su 9303 zbog kablova....besplatno su servisirali.
I sad nedavno DX6, jer su usparali na potenciometrima 0.1€ pa su se razglavili.
I to su isto free promjenili.

Nista strasno po meni.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #22
Ne zelim proturijeciti, prenio sam samo to sto cujem od drugih,obzirom da poznam dosta njih koji su u modelarskom svjetskom vrhu nakon ovoga cu stupiti u kontakt sa pojedinima da ih osobno upitam i zatrazim da mi predloze.
napominjem,ne zelim nikoga odvartiti od namjere da kupi ovu ili onu,ja osobno imam 4 Futabe i jedan Simprop koji je jos do prije ca.7 godina vazio kao najbolji,nisam imao nikada niti najmanjih problema,kada je rijec o prijemnicima veoma cijenim "Schulze" nisu jeftini.
sjecam se da je Julije Merori svojevremeno za Zrakoplovni savez tada kupio mnogo Multiplex-a moze biti da je to razlog da su tu toliko popularne jer su tada preplavile Kroatiju.
Iv.

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #23
ma nemas beda.
Ovdje smo da raspravljamo ;)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #24
Ne sjećam se da je Graupner isporučivan "serijski" sa Spektrum predajnim modulom. XPS je u dealu sa Graupnerom od početka. Tako da ne razumijem ovaj dio da se istrčao sa Spektrumom? Kad nikad službeno nisu isporučivali Spektruma? Istrčali su se sa XPS-om, koji je u početku imao problema (to hop or not to hop), bilo je povlačenja i reprogramiranja, sada su to navodno izgladili (V3).

Ja čekam predajni modul i prijemnik sa telemetrijom od MPX-a za Evo7Pro, pa da vidim jel to vrijedi tih para.
Možda se na kraju vratim na Assana!

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #25

Pa ja recimo nisam vidio niti jednu Futabu FASST na Luckom recimo.
I to ne samo kod nas domacih, nego i ekipe koja je dolazila na natjecanja.

Nemoj tako :) Imam ja FASST na Luckom. Razlog zašto ne na DX vrlo jednostavan, moduli...promjenio na
stanici MHz modul i pičim na 2.4  GHz. Imao sam sreće da nisam naletio na zero GUID.

Saraga, ne zezaj....

Indy

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #26
Da SARAGA zeza ali zato smo ovdje,ako bi se "davili suhoparnom teorijom i diagramima" i to nije za svakoga i za uvijek,
ajde ti PICI sa Fasst da nisam ja jedini,
vjerujem da si i ostat ces zadovoljan,
pozdrav,
www.iz-modellbau.com


Odg: hitec optic 6 sport

Reply #27
da vam budem iskren,s nijednom stanicom nisam nikad imao problema.sad duga je stvar kad skrsis model najbolje opravdanje je "bila je smetnja" ;)

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #28
Da SARAGA zeza ali zato smo ovdje,ako bi se "davili suhoparnom teorijom i diagramima" i to nije za svakoga i za uvijek,
ajde ti PICI sa Fasst da nisam ja jedini,
vjerujem da si i ostat ces zadovoljan,
pozdrav,
www.iz-modellbau.com


prijatelju ako se jos odreknem zezanja sta mi ostaje? :'(
velik pozdrav legendi indyju. :)

Odg: hitec optic 6 sport

Reply #29
Ja neznam tako kao ti jer to ne moze svatko i ne lezi svakom,
za mene kazu ti koji me dobro znaju da je moj humor "suh",jeste i ja to osjetim pa me mnogi shvate pogresno a to ne zelim,
ali sada ozbiljno,!!

zivio sam u njemackoj 39 godina i kretao se u krugu vrhunskih modelara a i sam veoma intenzivno letio,
ali nigdje nisam tako srdacno primljen kao ovdje,
i to hocu reci,stariji sam od mnogih vas ovdje, 1951 pa do danas i do kraja ali modelarstvo nas zblizava i tu smo ist, bio doktor ili rudar tu smo svi ist,
to iz iskustva,
pa mi nezgodno kada me netko ovdje oslovljava sa "VI"
to je i stvar kucnoga odgoja ali SARAGA bez tebe bi mi ovdje bilo "pusto"
volio bih vise takvih,
pozdrav