Skip to main content

Topic: Cekas žica 0.5mm (Read 21949 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Cekas žica 0.5mm

Bok,
Zna li tko gdje bi ju mogao nabaviti? Imam 0.3 ali mi ne grije dosta na 24V. Trebam za rezanje krila.

hvala

Odg: Cekas žica 0.5mm

Reply #1
Ne bih ti želio puno filozofirati ali probaj sa žicom od gitare. Kod mene je šljakalo.
Pozdrav
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Cekas žica 0.5mm

Reply #2
... ili (bas mi je danas prijatelj to rekao, kod njega radi ) kupi jeftini kineski fen za kosu i zica od grijaca je super.

Mifi
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)


Odg: Cekas žica 0.5mm

Reply #4
Hvala svima :)


Odg: Cekas žica 0.5mm

Reply #6
Nije loše osim što je skuplje i puuuno km dalje.

P.S. Čovjek bi se začudio što sve ZG ima................!!!!!!!!!!!!!?????????????

Odg: Cekas žica 0.5mm

Reply #7
Nebi , znam ,  vi imate svega , ali računajući put ili poštarinu , Amerika nam je bliže
Prodajem stado ovaca  , predvodi ih tajnoviti ali bezkompromisni i potentni prč Glavonja !!!!!!

,,A u fušu cipan drva"""""""

Odg: Cekas žica 0.5mm

Reply #8
Čelična žica je bolja za rezanje stiropora ???. Čelična žica se manje isteže i ima veču čvrstoću pri višim temperaturama :o. Cekas ima veči otpor treba viši napon za istu snagu u Watima, vrlo pogodno za grijače na 220v. Čeličnu žicu sam nekad davno kupovao u Muzikaliji žica za instrumente na malim rolicama po 5m.
Pogoditi dužinu žice i promjer da se grije točno koliko ti treba na zadani napon (24V) je ravn dobitku Super sedmice na LOTU. Znači sigurno ćeš trebati nekakav regulator struje ili napona. Najkvalitetniji punjači LiPo imaju i tu funkciju u sebi.
P,K
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Cekas žica 0.5mm

Reply #9
Čelična žica je bolja za rezanje stiropora ???. Čelična žica se manje isteže i ima veču čvrstoću pri višim temperaturama :o. Cekas ima veči otpor treba viši napon za istu snagu u Watima, vrlo pogodno za grijače na 220v. Čeličnu žicu sam nekad davno kupovao u Muzikaliji žica za instrumente na malim rolicama po 5m.
Pogoditi dužinu žice i promjer da se grije točno koliko ti treba na zadani napon (24V) je ravn dobitku Super sedmice na LOTU. Znači sigurno ćeš trebati nekakav regulator struje ili napona. Najkvalitetniji punjači LiPo imaju i tu funkciju u sebi.
P,K

Eh, vidiš, dobra ideja - LiPo punjač!
Imam jedan koji daje 0.5, 1.5 ili 3 A (Graupner Ultramat 8 ). Zanima me mogu li ga uništiti ako stavim žicu s premalim otporom? Koliki je otpor Li-Po baterija kad su prazne (ne mislim 0 V, nego koliko već smiju biti)? Malo je preskup punjač da bih ekperimentalnim purtem tražio odgovor :)
Možda je ta amperaža na njemu navedena pod uvjetom da je protunapon tih 3 i kusur Volti, a i unutarnju otpor neki bitno različit od 0 Ohma?

Odg: Cekas žica 0.5mm

Reply #10
Kobac je linkao na jednoga koji hoće, jer ima program za to, ali ne bu ti svaki htio rezati sa žicom, jer jasno, nije žica baterija
jednostavno će javiti ili grešku kratkog spoja ili da je prekinut strujni krug ili preniski napon... ako je baš primitivan, da, može i pregoriti.
(accucell6 javi grešku i stane)


Odg: Cekas žica 0.5mm

Reply #11
Kobac je linkao na jednoga koji hoće, jer ima program za to, ali ne bu ti svaki htio rezati sa žicom, jer jasno, nije žica baterija
jednostavno će javiti ili grešku kratkog spoja ili da je prekinut strujni krug ili preniski napon... ako je baš primitivan, da, može i pregoriti.
(accucell6 javi grešku i stane)

Sad sam se sjetio: ima on osigurač na sebi.
Ipak idem eksperimentalnim putem - moze ili ne uspjeti ili pregorjeti osigurač.