Skip to main content

Topic: Cockpit SX + FrSky Two-way 2.4G DHT Module (Read 2142 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Cockpit SX + FrSky Two-way 2.4G DHT Module

Evo moje kombinacije
[attachimg=1] + [attachimg=2]

Bilo je pitanje denit ga noter il' vadit ga van?  ;)

I tako kad sam krenuo.
Sve rastavio, malo se zagledao, i skužio da bi poslije nutarnje ugradnje stanica izgledala kao sito a 2,4GHz antena bila  postavljena ekscentrično  :o odlučih se za vanjsku verziju. Pa evo prikaza...

Na UH se nalazi stara slika modula ali šalju novije verzije s kip prekidačem. http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=17205
U potrazi za prikladnim kućištem izbor mi padne na kutiju od Mini DV kazete za što je bilo potrebno malo obrusiti pločicu s LED-icom i bind tipkom kako bi mogla sjesti na dno kutije.

[attachimg=3]

[attachimg=4]

[attachimg=5]

Uz malo bušenja, malo skraćivanja žica i navlačenja termo bužira sve stane u kutijicu.

[attachimg=6]

[attachimg=7]

Da ne viri ''busa'' od orginalnog konektora iskoristio sam onaj od prastare tipkovnice.
Crvena žica se zalemi na pin 2 (+V), žuta na pin 4 (PPM) a crnom prebrikate pinove 3 i 5 (masa i pin 5 koji isključuje 35Mhz).
Preko konektora navući 12mm termo bužir, zagrijati pa preostali otvor zaliti vrućim ljepilom. Tako nastane ''mini'' kutni konektor.

[attachimg=8]

[attachimg=9]


Malo 3M čička iz Lidla. Zanimljiva stvarčica i drži ko' luda.

[attachimg=10]

Priložen kip prekidač ne želim ugrađivati jer ionako imam u planu samo naručivati two-way receivere.
Prekidač je ON-OFF-ON tipa a srednji položaj je upravo za 2-way rec. pa je trenutno višak.
Na fotografiji sam ga priložio da se vidi da stane u kutiju. Ako mi ikad bude trebao naći će se u kutiji.

[attachimg=11]


[attachimg=12]

[attachimg=13]

[attachimg=14]

I ovako to na kraju izgleda s malo jačom antenom. http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16670__FrSky_2_4G_V8_Series_5db_module_Antenna.html

[attachimg=15]

Pozdrav svima!