Skip to main content

Topic: Gdje nabaviti kontra borer? (Read 12849 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #15
A osim toga ovi šarafi na slici koje si stavio su j....beno tvrdi i trebat će ti kvalitetniji borer, jer inaće neš ništa napravit.
Meni se dogodila slićna situacija samo na šarafu s kojim se steže prop adapter na osovinu motora. Malo sam se zaj...bavo
jer sam imao šugu od borera (HSS) pa sam na kraju piknul borer od tvrdog metala i isšlo je kao kroz putar...

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #16
robi,
drugi "gnoje" pa da i ja to isto uradim,

LIJEVI  BORER  ti nije potreban,nece ti pomoci,

slomljeni ili zaglavljeni Saraf se zavrta NORMALNIM Borerom ili Vidia Borerom u tvom slucaju (Imbus) dok normalni Sarafi su mekani

zatim se uzima Dorn za ovu svrhu a on je konusno slajfan i veoma tvrd, Zubi koji su po cijeloj njegovoj duzini su tako uradjeni da prilikom zavrtanja u Rupu ugrizaju u Materijal sarafa, Dorn se uvrce u stranu odvrtanja Sarafa, na njegovom vrhu je sestougaoni dio za hvatanje Kljucem, taj Dorn vadi i najzaglavljeniji Saraf,

U Zagrebu to imaju sve radionice za izradu Alata za spricanje Plasticnih Dijelova,
oni ti mogu pomoci ali vi helikopterasi trebate imati ovaj Dorn, on nije skup a kako je konusan sluzi za nekoliko velicina sarafa,
ako ne u Zagrebu u prodavnicama kvalitetnoga Alata narucite ga kod "Hoffmann" Munchen,
 u Hrvatskoj zastupstvo "Rotometal Alati"d.o.o.  preporucam da sav rezni Alat kupujete kod njih, kvalitet 1a dok je razlika u cijeni u odnosu na druge zanemarljiva.

robi, Pozz, Iv

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #17
Pretpostavljam da je šaraf 3mm tak da nikakav dorn tu nemože pomoći, jedino u slučaju da je veći. I onda teško ako ga ljepilo tak jako drži. Ako je Dorn ovo sa slike. Vrh na naj manjem tom alatu je 2,5mm i širi se prema više. To pomaže kod većih šerafa.
 
Poslikaj Robi taj komplet dio pa stavi ovdje.
 
Prepiliti uvijek stigneš.

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #18
Za takovo sto ce bit problem treba zivaca i strplenje, uzmi veci imbus i lagano ga izbrusi u konus da moze zac u saraf i potom ga nabit, bio bi dobar onaj iz seta sta ide na el. odvijace tak da ga mozes nabit i stavit kljuc na drugu stranu, Trebat ce ti cetiri ruke, znaci pomocnik, nastavis drugu stranu na tvrdu podlogu lagano otezes i tuces sa malim cekicem po imbus kljucu, nemoj naglo zasiljit imbus da ti ovaj ne rasiri znaci brusi ga na vecu duzinu, usput bi bilo dobro da nadjes nekog ko ima lemnu stanicu na vruci zrak, ja je imam ali sam 120 km od zageba :) nemoj busit puknut ce ti borer i ostat unutra, ili torx ali da ne bu prevelik jer je taj saraf se bu rasirio ili raskolio.

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #19
Problem je što se sve to skupa nalazi u frejmu širokom par centimetara i prilično je teško dostupno
Najbolja kombinacija zasad mi se čini zagrijat lemilicom i onda probat s torxom istog promjera, ak to ne upali prepilit ću sve na pol i naručit novu polugu
Stavim fotku popodne da vidite o čem se radi
MAK Zapad

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #20
Kod takvih stvari treba imati živaca i mirnu ruku. Ima još jedna varijanta.

Zbušiš šeraf sa borerom 1,5mm, jasno to nije lagano treba imati živaca i biti precizan ali se da.
Dobra stvar je dok bušiš šeraf da se on zagrije pa ljepilo otpusti isto tako i navoji. Dovoljno je da je 2-3mm buboka rupa, sve zavisi od dužine šerafa.

Potom izbrusiš žbicu od bicikla u jako blagi konus, spigaš ju u L da možeš držati rukom i okretati. Konus mora biti blag da žbica čim bolje i jače zacvika za imbus šaraf.
Kako guraš žbicu u rupu koju si izbušio i okrećeš u stranu odvrtanja, žbica ti poprilično zagrize za šeraf a zagrijavanje pri bušenju je odpustilo ljepilo i navoj i ako imaš sreće izađe vani bez puno napora.
Svakako prije sa zvjezdicom probati ili kako je darker opisao.

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #21
Pretpostavljam da je šaraf 3mm tak da nikakav dorn tu nemože pomoći, jedino u slučaju da je veći. I onda teško ako ga ljepilo tak jako drži. Ako je Dorn ovo sa slike. Vrh na naj manjem tom alatu je 2,5mm i širi se prema više. To pomaže kod većih šerafa.
 
Poslikaj Robi taj komplet dio pa stavi ovdje.
 
Prepiliti uvijek stigneš.

ZAC
Dorn o kome sam ja pisao nije ovo sto si ti pokazao,
njihova duzina se krece od 20-30cm
potrazit cu Sliku
ovo sto predlazes sa Zicom od Bicikla je OK ako je zica dovoljno tvrda inace Celicna Zica moze posluziti ako se lagano Slajfa da ne potamni,tada ne vrijedi,omeksa,

robi - Testeru i rezi !

Zelim tebi i takvima mnogo zadovoljastva veceras,
i ja navijam za ali ne tako VATRENO kao ti i Stipe i mnogi drugi,

Pozz, iv

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #22
Ivek ja ne navijam :)
Neću rezat dok ne probam sve varijante prije jer mi se ne da naručivat i čekat.. Ako ide nekom od navedenih metoda super, ak ne ide, onda režem :)
MAK Zapad

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #23
Ivek ja ne navijam :)
Neću rezat dok ne probam sve varijante prije jer mi se ne da naručivat i čekat.. Ako ide nekom od navedenih metoda super, ak ne ide, onda režem :)

Mislim da si rekao da narucujes odavde,
kakav nacin placanja i koliko dugo sve traje ako ti narucujes,?
ako ja ovdje narucim u jednom danu je sve uradjeno, naruceno,placeno i UPS je za cas kod vas tu,
ako mogu rado cu pomoci,

ovo za veceras je namijenjeno ZAC-u
on je LJUTI a da ti nisi znam,umjeren kao i ja sam,

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #24
Mislim da si rekao da narucujes odavde,
kakav nacin placanja i koliko dugo sve traje ako ti narucujes,?
ako ja ovdje narucim u jednom danu je sve uradjeno, naruceno,placeno i UPS je za cas kod vas tu,
ako mogu rado cu pomoci,

ovo za veceras je namijenjeno ZAC-u
on je LJUTI a da ti nisi znam,umjeren kao i ja sam,

Da, dijelove za svoj heli naručujem najčešće iz Amerike (helidirect.com) ili rijeđe iz Engleske (fast-lad.co.uk)
Način plaćanja je PayPal i u roku tjedan do max. dva je kod mene na kućnoj adresi
Hvala, ako će trebati bilo što vikat ću, ali ne želim te bespotrebno gnjavit, helidirect dobro radi i nikad nikakvih problema
MAK Zapad

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #25
a je to varijanta ;)

izbrusi imbus ili kaj vec imas da mozes ugurat u glavu serafa/utor. posluzi se epoxijem (iako ima i epoxy samo za metal no za jedan seraf davat novce nema smisla)i kad se osusi imas odlicnu i cvrstu polugu za odserafit duboke serafe. tako sam se snalazio do sada kada sam morao i palio je trik. istina, ako je zapecen seraf, ili unistenog navoja, il kao kod tebe lijepljen loctitom mozda to bude preslab spoj. no valja probat ak ti se da..dobijes i ljepilo ak trebas  :)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #26
ZAC
Dorn o kome sam ja pisao nije ovo sto si ti pokazao,
njihova duzina se krece od 20-30cm
potrazit cu Sliku
ovo sto predlazes sa Zicom od Bicikla je OK ako je zica dovoljno tvrda inace Celicna Zica moze posluziti ako se lagano Slajfa da ne potamni,tada ne vrijedi,omeksa,

robi - Testeru i rezi !

Zelim tebi i takvima mnogo zadovoljastva veceras,
i ja navijam za ali ne tako VATRENO kao ti i Stipe i mnogi drugi,

Pozz, iv

Žbica je 2mm a rupu bušiš 1,5mm tak da ne treba puno brusiti osim toga tvrda je i žilava. Ja to radim na brusilici kaj sam prije 20g sam napravio i imam šajbu za brusiti pile na njoj. Makar može poslužiti vjerujem bilo koja. Poprilićno je fina šajba i lagano se pobrusi u konus a taman ostane površina toliko gruba da dobro zacvika kad se stavi u zbušenu rupu. Ko zavareno.
 
Navijao nisam niti sam gledao utakmicu  :-[
Prijatelj je postao deda pa se slavilo. Nisam stigel dočekati ni da se meso ispeće već sam bil u šlusu. Kad nemam konde. Još sam sav potrgan.
 
Daj poslikaj taj Dorn baš me zanima kaj je to.
 
Navadio sam se u životu šerafa neznam ni broja, uvjek uspješno. Zato me zanima taj Dorn. Uvjek je dobro imati alata za takve stvari a možda se da i napraviti.
Naj zahvat mi je bilo vađenje puknutog grijača iz dizelaša Mercedes W202.
Napravi sam si neki alat po original alatu i izvadio ga van bez da se skidala glava motora  ;)


Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #28
Iwek buš poslikal Dorn?
Zanima me kakav je to alat.

kako ne, samo malo strpljenja,
jedan sam nasao dok drugi jos nisam, ako drugi ne nadjem nacrtacu ti kako izgleda ali moram ga naci,imao sam ih obadvje vrste,
ovaj koji je tu ide upravo za M-3 pa na gore,

Pozz, iv