Skip to main content

Topic: Gdje nabaviti kontra borer? (Read 12846 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #30
Ovdje imas za M-3 pa na dalje,
ovaj drugi nisam mogao da nadjem ali cu ga naci koliko danas,
Borung za M-3 je 2mm
crveni Brojevi su cijene u EUR

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #31
To sam i ja poslikao. Na kutiji piše da ide od 3mm ali u praksi baš i nebi išlo. Možda od neke druge firme ima tanjih tih alata ali moj je takav kakav je i služi efikasno samo za veće šerafe od 3mm iako na kutiji piše da ide od 3mm.
 
One metode kaj sam opisao su efikasnije za 3mm.
Uz malo šlifa bez naj manje štete svaki šeraf ide van.

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #32
To sam i ja poslikao. Na kutiji piše da ide od 3mm ali u praksi baš i nebi išlo. Možda od neke druge firme ima tanjih tih alata ali moj je takav kakav je i služi efikasno samo za veće šerafe od 3mm iako na kutiji piše da ide od 3mm.
 
One metode kaj sam opisao su efikasnije za 3mm.
Uz malo šlifa bez naj manje štete svaki šeraf ide van.



ZAC   Alati koje ova Firma prodaje su vrhunske kvalitete, mozes im vjerovati.
ovdje imas i posebne lijeve i desne borere za uraditi rupe,
normalni boreri nisu podesni,velika vecina sarafa je tvrda

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #33
Po mom misljenju ovo bi definitivno bio najbolji alat jer ono sta je Iowa pokazo imam i nisam zadovoljan sa tim
Alden 8440P Pro Grabit Broken Bolt and Damaged Screw Extractor 4 Piece Kit
http://www.ebay.com/itm/Alden-8440P-Pro-Grabit-Broken-Bolt-and-Damaged-Screw-Extractor-4-Piece-Kit-/130637689444?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e6a9cf264
A ovo je video link kak bi to trebalo funkcionirat, ali sumljam da ce u ovom slucaju pomoc, ista osim grijanja i udaraca.
Micro-Grabit Micro-Drill Out Broken Bolt Remover

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #34
To je dobar alat. To bi se isplatilo imati. Samo sumnjam da za M3 može pomoći. Te male šerafiće su zaboravili kad su smišljali alate za vađenje zglodanih šerafa  ;D

robi1kenobi jesi izvadio šeraf ili si naručio sve novo?

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #35
To i ja mislim ali na njihovim stranicama ima i naziv micro sta god to znacilo, no ljudi sami griješe, zar je toliko teško probat više imbusa pa metnut onaj koji ima najmanje lufta, ja imam jedan imbus kupljen u cipoteci i za kineske sarafe je nabolji taj dok ovaj set iz hobby kinga super paše na vijke kupljene u srfoteki, i mislim da je cijeli problem po kojem su standardu radjeni sarafi po milimetarskoj mjeri ili incima i od tud proizlaze problemi.

Odg: Gdje nabaviti kontra borer?

Reply #36
To je dobar alat. To bi se isplatilo imati. Samo sumnjam da za M3 može pomoći. Te male šerafiće su zaboravili kad su smišljali alate za vađenje zglodanih šerafa  ;D

robi1kenobi jesi izvadio šeraf ili si naručio sve novo?

ZAC,
pisao sa ti ovdje o Boreru kakav nisam inace nigdje vidio po katalozima,
imao sam dva,veci i manji i svi pokusaji da ih negdje nadjem u katalozima profi alata mi do sada nisu uspjeli,
dobio sam ih od Firme A.O.A. za koju smo radili a oni rade razne Agregate za uglavnom Airbus i vojne Avione,
ako ga ne uspijem naci,pogledat cu jos malo, tada cu nacrtati kako izgleda i poslati ti Sliku,
ovaj nije ni blizu slican kao ovi koji se nude'

Pozz, iv