Skip to main content

Topic: HK super simple OSD spajanje (Read 2138 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HK super simple OSD spajanje

Trebal bi pomoć oko spajanja OSD-a iz naslova (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=19369), molio bih primjer iz prakse, ne onaj dijragram s HK..(radi se o 900MHz 200mW i 520TVL sony 1/3 kameri) sa pojedinačnim napajanjem - jedn lipo za model, drugi za kameru i FPV TX.

lp,
Marko

Odg: HK super simple OSD spajanje

Reply #1
Imao sam ga i ako ti se ne pali to je zato što su krivo označili BAT1 i BAT2.

za rad mu treba spojiti BAT2 (to mu je kao primarna, trebala bi oznaka dakle biti BAT1, a nije), + i -
video signal ulaz/izlaz i to je to.

po potrebi spojiš i bat2 ako želiš,
u tvom slučaju je to preporučeno da bi mogao pratiti stanje te glavne batke u letu.

kako je meni radilo
E-OSD preview

za 30ak$ stvarno razmisli o GPS verziji,  da se prilagoditi layout  tvojim potrebama.
meni super radi a na livadi sam samo vidio takve preko 100-120$....


Odg: HK super simple OSD spajanje

Reply #2
Nisam spojio jer ne kuzim kaj kam ide  ::) ::) Kamera i TX imaju po 3 zice i idu u mini jst konektor prema bateriji, kolko sam skuzio po dijagramu, osd bi trebao biti spojen između TX i kamere, a to znaci da moram rezat nest  :-[ s druge strane, negdje vidim da je taj JST samo spojen u video out a baterija u bat1/bat2 kak velis, tak da nisam ziher kak to spojit, a očito je da je vrlo jednostavno  :'(

Kaj se tiče dodatne baterije, jel to može preko balance pluga?

lp,
Marko

Odg: HK super simple OSD spajanje

Reply #3
dodatna može preko balance pluga,
jer nije bitna pouzdanost, pošto samo služi za prikaz vrijednosti napona u letu.

bat1 je važna jer ti se bez nje gasi video link, kamera i OSD...
zato tu nemoj korisiti balans plug već kupi dvopolni konektor u čipoteci.

iz kamere ti idu tri žice, +, - i video signal.

+ i - spajaš u paralelu s napajanjem OSDa pod BAT1.
a video signal iz kamere u video IN na OSD, a iz video out odvedi na FPV TX.
masu ne moraš jer je masa zajednička već preko baterije(pošto ih napaja jedna te ista)