Skip to main content

Topic: Coro nitro Zagi (Read 5763 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Coro nitro Zagi

Evo ubi me dosada u ova "zimska" popodneva, a coroa ostalo nešto u garaži, pa pala odluka napraviti nešto drugačije, Zagi od coroplasta sa nitro pogonom.
Krila su od coroa 2mm sa sendvič pojačanjem u sredini 3mm coro, i 2mm al limom ,a nosač motora je od plastične daske za rezanje mesa.
Pogon je OS 25fp, koji se nalazi u nosu, pošto nisam siguran da bi se dobro hladio kao pusher, a i nisam imao CCW nitro elisu.
Još ne znam kako leti, pošto usr..a kiša ne posustaje, ali ako bude sreće, sutra bi trebao biti maiden
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Coro nitro Zagi

Reply #1
OPA! Nemoj da ne snimiš kak ide!

Sretnoo!

Odg: Coro nitro Zagi

Reply #2
Ako bude letilo, bude snimka, ali kakva me karma u zadnje vrijeme prati ne bi me čudilo da nikak ne leti, iako još nisam vidio zagija koji ne leti, kako god loš bio  :) , jedanput je frend imao sudar u zraku i ostao bez jednog skoro cijelog krila, ostao je samo eleron i mali komad krila i letjeli smo sa njim.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Coro nitro Zagi

Reply #3
Ne znam, meni je Zagi ostavio dojam da mora biti dosta toga u redu da bi letio...CG, miksevi, itd. itd.
Prvi Zagi koji su kolege složio nije bio ni toliko zeznut ali nije bilo NIKAKVE šanse da poleti :D

Tko zna, nisam ja baš majstor za leteća krila...

Odg: Coro nitro Zagi

Reply #4
da bi letio prvo ga treba upalit, a posto ti to nejde od ruke - NEBUDES LETIO  :D

ovaj ce na leru barem 5 banki ic

leti zagi i bez trecine krila


Odg: Coro nitro Zagi

Reply #6
Svakom loncu poklopac ;) , da nije naze, ne bi ni quada znao letiti :D
Šalu na-stranu, ako netko dobije volju za nešto slično, evo nacrti u pdf-u
https://dl.dropboxusercontent.com/u/15047734/Corozagi2.pdf
https://dl.dropboxusercontent.com/u/15047734/corozagi1.pdf


da bi letio prvo ga treba upalit, a posto ti to nejde od ruke - NEBUDES LETIO  :D

ovaj ce na leru barem 5 banki ic
da bi letio prvo ga treba upalit, a posto ti to nejde od ruke - NEBUDES LETIO  :D

ovaj ce na leru barem 5 banki ic
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Coro nitro Zagi

Reply #7
U prvu verziju sam stavio Mccoy C/L .35 motor, kojem sam napravio zatvaranje auspuha preko servoa, kako bi ga mogao ugasiti, a ne letiti do iznemoglosti dok ne portoši gorivo, ali me strah tog motora i nezgodno je pošto treba još jedna osoba za bacanje, čim se upali full gas. Jednom sam ga upalio i odustao, ta mala zvjer urla.
Sa Fp motorčićem bude išao dosta sporije, ali je ipak sigurnije za letiti
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Coro nitro Zagi

Reply #8
evo jednog od stiropora klasik po nacrtu plavog koji je bio dosta slupan na elektro pa sam puknuo gore nitro magnum xl 15 :), nisam bas neki strucnjak za nitro pa ni motorcic nije bas postelan a mozda mu i fali nitra.Inace zagi puno ljepse leti s motorom u nosu :)

Zagi nitro ;-)

Odg: Coro nitro Zagi

Reply #9
Ne znam ništa o nitračima ali ovo mi se definitivno ne čini kao da dobro dela :D

Odg: Coro nitro Zagi

Reply #10
evo jednog od stiropora klasik po nacrtu plavog koji je bio dosta slupan na elektro pa sam puknuo gore nitro magnum xl 15 :) , nisam bas neki strucnjak za nitro pa ni motorcic nije bas postelan a mozda mu i fali nitra.Inace zagi puno ljepse leti s motorom u nosu :)

Zagi nitro ;-)

skini poklopac cilindra i ako ispod imas limic ili vise njih makni ih. na magnum motore su znali stavljati te limice kako bi se povecao kompresioni omjer radi americke navade da koriste 30% nitra u gorivu i tako izbjegnu preranu detonaciju. mi koristimo manje nitra i te plocice nisu potrebne tj. cak su kontraproduktivne.  ti limici nisu dihtung i motor ce bez njih dihtati kao i sa njima.
nisam naisao na motor koji je lose radio sa 5% ili manje nitra. neki motori rade slabije sa manje nitra, ali ne rade lose tj. imaju mali gubitak snage u odnosu na to kad rade sa puno nitra.

motor je lako postelati. na punom gasu se gornja igla stela tako da se postignu najveci okretaji i onda se igla obogati tako da okretaji mrvicu padnu.  smjesa se bogati okretanjem igle kontra smijera kazaljke na satu.  kad je motor postelan najjednostavnije je napraviti test po vertikali. pomocnik primi model i drzi ga horizontalno, doda se gas do kraja i kada se razvrti i smire se okretaji, pomocnik zadigne nos modela vertikalno u zrak. okretaji ne smiju niti malo pasti sa tako zadignutim nosom na punom gasu vec se trebaju malo podici ili ostati isti. ako se dignu puno onda je smjesa prebogata, a ako imalo padnu onda je smjesa presiromasna.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Coro nitro Zagi

Reply #11
U prvu verziju sam stavio Mccoy C/L .35 motor, kojem sam napravio zatvaranje auspuha preko servoa, kako bi ga mogao ugasiti, a ne letiti do iznemoglosti dok ne portoši gorivo, ali me strah tog motora i nezgodno je pošto treba još jedna osoba za bacanje, čim se upali full gas. Jednom sam ga upalio i odustao, ta mala zvjer urla.
Sa Fp motorčićem bude išao dosta sporije, ali je ipak sigurnije za letiti

trebal si to ostaviti bar za probu.
struja zakon, nitro USTAV

Coro nitro Zagi

Reply #12
Ako bude dobro letio sa ovim, lako mu vratim natrag Mccoy-a


Sent from my iPhone using Tapatalk
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Coro nitro Zagi

Reply #13
Ako bude dobro letio sa ovim, lako mu vratim natrag Mccoy-a


Sent from my iPhone using Tapatalk
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Coro nitro Zagi

Reply #14
Evo i snimke leta, leti sasvim fino kao i klasični stiro zagi sa motorom u guzici, sa time što sa 2,5dcl goriva se može letiti dobrih 20-ak minuta.http://www.youtube.com/watch?v=3us3j8iMZNU


Sent from my iPhone using Tapatalk
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc