Skip to main content

Topic: IZRADI SAM:starter (Read 4496 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

IZRADI SAM:starter

Prikazat cu vam kako sam ja sebi dok nisam imao napravio starter za startanje motora..Nije nikakva mudrost a bome ni znanje  ;D
Kao prvo morate imati neku aku busilicu..
Zatim cu vam u slikama pokazati sto sam i kako napravio..Sve je kupljeno u pevecu na odjelu za kupaone tj..di su sinfoni itd... Trosak je jedno 10-tak kuna a i manje
bitno je samo saraf ucentrirat i mozda ga zarezat da bolje u busilici drzi ali meni nije proklizavalo
Naravno da nije kao pravi starter ali se dobro i sa ovim pali i dobro spiner zagrize
evo slike:


JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: IZRADI SAM:starter

Reply #1
problem je u tome sto akubusilica nema dovoljno okretaja da ga upali, IZPROBANO, neznam kakvu ti imas, inace super si napravio, ja popizdio pa si kupio rabljeni  starter i sad sam miran!

Odg: IZRADI SAM:starter

Reply #2
evo morat cu pogledat koju imam vrti ko luda..a sto se toga tice najbolji je pravi starter
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: IZRADI SAM:starter

Reply #3
kako to da još nisu napravili originalan starter sa vlastitim napajanjem jer i oni najbolji kao ovaj na slici se moraju spajati na akumulator

Odg: IZRADI SAM:starter

Reply #4
a neznam vjerovatno zato jer bi imao 20 kila
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: IZRADI SAM:starter

Reply #5
ja doma imam jednu aku bušilicu, neku njemačku koja ima 1200 o/min, i s njom bez problema se pale motori do 5 cm a moj motor ima 2,5 cm i pali se ručno, problem je sa tim bušilicama što sve danas imaju do 650 o/min a to je premalo a i to nisu bušilice neko aku odvijači. Ja sam na svoju bušilicu prišarafio onu gumu koja se stavlja na parket uza zid da vrata ne lupaju, u željezari košta 5 kuna, mekana je ima lijepo udubljeno zaobljen vrh i fino paše na spiner do 60 mm i stvar funkcionira.

Odg: IZRADI SAM:starter

Reply #6
pa i danas ti ima aku busilica koje vrte 1200 o/min samo treba biti busilica a ne igracka
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: IZRADI SAM:starter

Reply #7
Pohvale Vedranu na 'uradi sam'  8)
lijepo je imati to opisano, pa ako se potrga nešto kupovno, znati što radi provjereno za spas...

kako to da još nisu napravili originalan starter sa vlastitim napajanjem jer i oni najbolji kao ovaj na slici se moraju spajati na akumulator

kako nisu  ??? pa ima ih. potraži malo....

http://www.pegasusmodels.co.uk/detail.asp?main=Aircraft+Accessories&sub1=Field+Equipment&sub2=Starters&ID=995750

Suitable for up to 50cc gasoline engine or 300 class nitro engine.
Designed for user replaceable, common 450 heli sized 3S1P 1900~2300mAh/16c lipo batteries.
Fully charged battery is capable of 500 starts and beyond.




btw ne moraš kupovat novi starter sada zbog toga  ;D   a niti stari spajati na akumulator,
već ide i na mnogo lakšu i manju 3S LiPo batku, provjereno...  veličinu koju imaš pri ruci...a da je dovoljna za amperažu koju ti cucla prilikom kurblanja...
 ja sam samo tako i startao, s 1.0 batkom od 60 grama, nisam bio lud teglit cijeli akku sa sobom zbog toga :))))


Odg: IZRADI SAM:starter

Reply #8
ovo sa LiPo baterijom je super stvar
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: IZRADI SAM:starter

Reply #9
Prikazat cu vam kako sam ja sebi dok nisam imao napravio starter za startanje motora..Nije nikakva mudrost a bome ni znanje  ;D
Kao prvo morate imati neku aku busilicu..
Zatim cu vam u slikama pokazati sto sam i kako napravio..Sve je kupljeno u pevecu na odjelu za kupaone tj..di su sinfoni itd... Trosak je jedno 10-tak kuna a i manje
bitno je samo saraf ucentrirat i mozda ga zarezat da bolje u busilici drzi ali meni nije proklizavalo
Naravno da nije kao pravi starter ali se dobro i sa ovim pali i dobro spiner zagrize
evo slike:

Konacno nesto za svakoga,
inace samo suhoparna Elektronika + Programiranje,
SUPER !

Odg: IZRADI SAM:starter

Reply #10
dobra ideja sa lipo batkom, ja sam i razmišljao ako ikad nabavim starter da i kupim one male aku za motore i skutere a i ima dosta jeftinih gelova u čipoteci, ali lipo mi je jednostavnije pošto imam i punjač :D