Skip to main content

Topic: UHF long range relay :) (Read 5680 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: UHF long range relay :)

Reply #15
lijepo su oni to upakirali proizvod
koji se spoji na bilo koji prijemnik i onda to pretvara u PPM stream,
linkali smo ga nešto iznad, košta 12€
ubacili ga u alu kutijicu i prodaju za 100€,  pravi biznis  ;D

Odg: UHF long range relay :)

Reply #16
ovo je ludilo rješenje svaka čast  ;D
svaka čast :)

Odg: UHF long range relay :)

Reply #17
JETI je nesto slicno demostrirao.

http://www.jetimodel.com/en/Examples-of-Use/Wireless-Connection-of-Two-Transmitters-with-Instructor-Student-Function/

Zanimljivo Marko , čudim se da nije došao u širu primjenu .Možda ljudi više vjeruju žici ali na kraju krajeva kod nas je sve bežićno.

JETI je tek ove godine dobio dozvolu za USA trziste, ja sam gledao njihove stanice pa trazio trik da koristim jeftinije prijemnike, njihovi nisu jeftini.

Probao sam koristiti 9XR kao gateway/router za JR ali je ispalo da 9xr moze biti slave ali za master bi morao kemijati, dali mi semu sta treba ali nije samo ustekaj.

Na JETIJU koji sam prvobitno gledao nisu stavili trainer plug pa sam gledao kako, interno ima PPM sum pa bi se dalo staviti DIY modul.

Bojao sam se laga ppm sum pa 9xr pa modul pa prijemnik, na kraju sam skuzio da externi LRS je pravo rjesenje.

Polako stedim za EzUHF ali nisam jos probio domet DMSS ali uskoro.

Cekam jos zamjenske full range receivere DM9F ( vec mjesecima samo sto nisu), ovako imam samo jedan full range, ostalo na parkflayer rx.
Malo smjesno 11 ch stanica a 90% letim s  4 ch rx ( 15$),  na zagijima i jedan ch viska.

lijepo su oni to upakirali proizvod
koji se spoji na bilo koji prijemnik i onda to pretvara u PPM stream,
linkali smo ga nešto iznad, košta 12€
ubacili ga u alu kutijicu i prodaju za 100€,  pravi biznis  ;D

Jedan 3D printer da stanca kuciste i proizvodnja moze poceti,
siguran sam da ima jako puno zainteresiranih.  :)

U teoriji to sve radi odlicno ali u praksi sve treba dobro istestirati,
ja nisam ocekivao problem JR slave za 9XR, da se sve rijesiti ali ...

Odg: UHF long range relay :)

Reply #18
Možemo mi o teoriji dva dana zato evo rezultata sa livade .
Za početak LRS sam stavio samo na krov auta da u slućaju problema mogu uštekati LRS u Auroru.

Stvar na osnovu 40 odletjenih kilometara radi odlično .Netreba ni spominjati da mi je sve neogodno kada imam samo stanicu oko vrata bez cigle .Rezultati su fantastični , nema više špricanja po videu , domet video linka je čist i barem 30% bolji , isto je i sa LRS signalom.

Signal na LRS-u mi je na 5km bio 100% preko 7 km 90% .Treba li dalje nabrajati prednosti .

Mogu odmah napomenuti i da sam testirao racewoodow rx sa ugrađenim saw filterom .Bacao je preko 5 km  8) 8) 8) i to sa običnom cloverleaf antenom , allooo to znaći  da do  5 km nisam trebao niti usmjeravati Croshair antenu od IB Crazya bez obzira na smjer leta .

Ludo , a a zamislite kada LRS stavim na teleskopski štap od 3 m  :D :D

A kako slika vrijedi tisuću rijeći

UHF long range relay test


'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

UHF long range relay :)

Reply #19
Balon sa helijem na spagi da digne antene na 50 metara visine i mozes napraviti krug oko cijelog Zagreba...

Odg: UHF long range relay :)

Reply #20
vidim da si stavio relay na 1 Thule na krovu,
kak bu tek meni radio onda? duplo bolje  :D  :o
valda bu bixler stao unutra za na more  ;D



super da si zadovoljan ovim modom.  :)
ja prvom prilikom isprobam, mislim da nema ni potrebe za high power 500mw.

 

Odg: UHF long range relay :)

Reply #21
Veliš jedan thule za familiju drugi za eskadrilu.nebum se čudil ako bu ti sin sa tri godine vozio helikoptere. :D
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''