Skip to main content

Topic: Novi projekt: Twist 40 elektro (Read 7414 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #15
super si ga složio

pitanje, da li je težina po nacrtu, jer mi se čini dosta težak

da li je to sa baterijom i kojom?
za koji si se motor odlučio?
servači?

Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #16
istina moram dodati 70g na nos da bi ga izbalansiro  :(

a nist nekaj cemo smisliti sa servacima ili nekaj drugo , bum vidio

No nebum jos nista mjenjo dok nepribavim kotace i ostale stvari koje idu na model.


Originalni model od Hangar 9 u elektro izvedbi je tezak 2,5kg

Ova tezina koju sam ja naveo je sa svime osim kotaca, kabine, folije na eleronima, panti na eleronima, produzetcima zica i vijcima za servace.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__4657__KD_36_12XL_Brushless_Outrunner_770Kv_EQ_2826_12.html
ovaj motor mislim koristiti.

Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #17
2,5 kg?

viš ti to...

a servaći i baterija?

4S?


Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #18
zippy 2800 4s

servaci: rep HS-311 i krilo HS-85bb

Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #19
istina moram dodati 70g na nos da bi ga izbalansiro  :(

a nist nekaj cemo smisliti sa servacima ili nekaj drugo , bum vidio

No nebum jos nista mjenjo dok nepribavim kotace i ostale stvari koje idu na model.

eto vidiš
uzmeš sajlu sa bužirom i servače pod kabinu ili u trup ispod kabine ako ima mjesta
prije isto poljepiš i probaš težište da vidiš kaj bi dobio s tim a mislim da bi dobio, 70g na nosu je na repu možda 15-20g
možda bi dovoljno bilo jedan servo preseliti

Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #20
Avion ti je super,
samo ako si stvarno Pocetnik kako pises da jesi bit ce ti i suvise brz za pocetak,
Sretno,
poz,Iv
Iwek od kud si to iskopao?

To je avion sa debelim profilom krila koji može polako letjeti. Problem bi ti mogao kaj jako regagira na komande ako do sad nisi letio 3D avione. Jedan mali 3D depronac i sve buš uvježbao dok avion bude gotov ili na simulatoru neki 3D model i vježbaj.

Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #21
Imam nekakve žute folije a našao bi se i koji kotač, tako da ti gradnja ne stoji. Pozdrav i slobodno se javi !
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #22
Gradnja nikako ne stoji evo sad je u postupku izrade kabina za model...

 

Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #24
stvarno početnički :)

mrak ti to sve zgleda

čekamo filmić leta


Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #26
Odličan, precizno složen, baš kako i sam nastojim ( više ili manje uspješno) :)
Jesi riješio kotače, može neka slija  ;)
BTW, da je meni tvoja brzina, nebi više imao mjesta u spremištu ;D
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #27
kotaci su na kraju 62mm promjera... jedino mi jos fali zadnji kotac za koji moram smisliti kako ga montirat... (prijedlozi?)

No kao sto su neki pretpostavljali imam problema sa tezistem,  :'( tako da ce servaci repa ici naprijed iznad krila ili pod kabinu...

Fali mi dva ona crvenkasta buzira sa onom plasticnom cjevcicom da prebacim servace pa ako neko ima za prodat bio bi zahvalan...

Svaki dan poslje posla pomalo i evo modela... (imam dosta iskustva sa izradom model od drva pa obrada drva nije nikakav problem ide brzo)

Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #28
pomako sam servace u trup i jos trebam 140 grama olova u nosu da bi izbalansiro model...

Kaj napraviti? Pomoc molim