Skip to main content

Topic: Novi projekt: Twist 40 elektro (Read 7410 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #30
E ovako ja sam cg odredio pomocu metode 1/3 krila i onda 1/3 od te tocke prema naprijed, sto je 10,3cm od napadne

To mi dode malo ispred remenjace.

Nazalost na nacrtu nije prikazan cg...

Pokusao sam sa onim kalkulatorima on kaze 7,75cm od napadne

I sad neznam vise gdje da trazim cg, centar remenjace je na 9,2cm od napadne

Nesto sam nacuo da ima metoda da se model zaveze za spagu za pretostavljeni cg krila i onda vrtjeti model oko sebe dok se nedobije uravnotezen let...  :-\

Molim pomoc iskusnih...





Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #31
Nažalost, ne mogu ti pomoći oko težišta, ali zanima me nešto drugo. Nigdje nisam vidio koliki ti je raspon krila. Isto kao hangarov ili ...?
Usput, našao sam samo ovo
With a 4-4.5" CG, this twist lands easier than my trainers!

i još jedan
suggested range 4.25" from the LE

To se slaže s tvojim izračunom, zar ne ?
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #32
mozda ovo pomogne: "The manual recommends a CG range of 4" to 5" behind the leading edge of the wing against the fuselage. Both our test models were balanced at the rearward range at approximately 5" for maximum 3D capability."

citirano s ove stranice: http://www.rcuniverse.com/magazine/article_display.cfm?article_id=408
struja zakon, nitro USTAV


Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #34
Sve su te mjere tu negdje unutar 1,5 cm, pocet cu sa tezistem ispred prednjeg ruba remenjace, pa bolje da je nosat nego repat...

Hvala svima na pomoci.


Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #35
A raspon :(
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #36
1200mm

Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #37
 ;) baš sam dosadan ali me zanimalo...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #38
Enes, kaj se tiče težišta. Pomakni motor full napred. Pogledaj u manualu koji sam ti linkal, ima način prerade na elektro pogon, koji je izveden tak da se motor montira na nosač i motor dolazi skroz napred, nije blizu trupa ko kod tebe.
Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna

 

Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #39
evo danas je bio i probni let!!!!!!!

No nazalost neslavno je zavrsio  :'(

model sam podigao na nekih 10 metara visine i poceo se naginjati u lijevo...
Tu slijedi analiza pada, ili je onih 1 inca bilo premalo otklona na eleronima pa model nije reagiro na komande  ili sam ja napravio jednu kobnu gresku a to je da sam spojio kontra elerone kanal 1 i kanal 6 pa su eleroni bili kontra  ::)

Ima snimka leta pa cu pokusati otkriti sto se desilo ukoliko budem mogo toliko zumirati da vidim kaj rade eleroni...


No nije kraj model ce ponovno letjeti...

Steta i nije prevelika: puknut trup iznad krila, polomljen elevator i iscupano sedlo krila (tam di se sarafi krilo)

Probni let broj 2 uskoro...

Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #40
KOJI SAM JA .........!!!!!!!!!

KRIVO SAM SPOJIO SERVACEEEEEE

LOL


Odg: Novi projekt: Twist 40 elektro

Reply #42
Evo model danas letio i uspjesno sletio.

Ima odlicne letne karakteristike i pravi je gust za letiti.

Jedino jos moram staviti jacu elisu sada je letio sa 12x6 13x6 bi bilo taman....

 ;D

Krenula je izrada twista 2  ovog puta cu u izradu predvidjeti problem sa tezistem i neke odredene stvari bolje napravit, model bi trebo biti laksi i jaci na odredenim mjestima... sljede slike...