Skip to main content

Topic: HobbyKing EU ili Global (Read 6355 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HobbyKing EU ili Global

Reply #15
Narući sve što možeš iz EU, ostale stinice probaj preko Ebaya, a ono što baš nejde drukcije naruci iz international HKa. Tak sam ja napravila. Na kraju sam platila jedino carinu 25% na paket iz kineskog HK i još tu mi lupili 100SEKa špediterskih usluga na to, narućivala sam u švedsku. Ali barem mi nisu naplatili carinu na poštarinu ko što ovi naši lopovi rade.

Odg: HobbyKing EU ili Global

Reply #16
Malo ste u zabludi, puno je već pisano o tome da na modelarsku opremu ili vam ga igračke nema (NEMA=0) carine. Ko god vam je to reko laže sam sebe. Plaća se jedino PDV na ukupnu cifru u koju nažalost ulazi i poštarina tak da se brzo dođe do cifre u koju ulazi plaćanje PDV. I sad ne treba baš tak crno gledat jer puno puno paketa je došlo na adresu bez plaćanja PDV kaj je na jednu ruku i uredu jer to je samo zabava za nas i od toga nemamo nikakvu materijalnu korist. Nek nam samo daju kruha i i RC igara za nas koji volim tu vrstu zabave.
Znači nemojte brkat Carinu i PDV.  

Odg: HobbyKing EU ili Global

Reply #17
Mudro zboris!

Odg: HobbyKing EU ili Global

Reply #18
OK, onda su mi naplatili PDV koji je u svedskoj isto 25% + špediterske usluge.

Odg: HobbyKing EU ili Global

Reply #19
sad se malo promjenilo kod nas,ak ti zaustave paket dobiješ obavijest i možeš mailom poslati PDF sa računom i izračunaju ti pdv i dođe doma, platiš kod preuzimanja

nekad se događalo da moraš osobno , samo dvaput dnevno po sat vremena doći u poštu u branimirovu u zg, i onda nakon sveg natezanja platiš 60 kuna troškove carinjenja, carine si oslobođen a platiš pdv


Odg: HobbyKing EU ili Global

Reply #20
Ako nije iz EU di ti stigne direct doma,imaš dućana koji kao I mnogi na ebayu(a koji su bolji od njega) ne naplaćuju shiping,kao npr Goodluckybuy ili RCTimer gdje ima mnogih stvari koje ti trebaju pa lijepo naručiš puno malih paketa na koje nećeš platit davanja koja nakraju nekak ispadnu 30%....brze dostave tipa DHL,TNT,FEDEX I ostale lopove ne upotrebljavaj nikada osim u krajnoj nuždi jer će se to popest I na 40% a nema šanse da prođe bez carine odnosno davanja....pamet u glavu,jer početničke stvari jednostavne ima skoro sve negdje u EU
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.