Skip to main content

Topic: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER (Read 29975 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #15
Koliko je carina u Slo?

Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #16
eh, ne sjecam se tocno koliko sam platio...mislim da je na cijenu jos islo oko 20% gore... (to je valjda bila carina i porez)..

Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #17
20 % je porez ali to možeš dobiti natrag ako prijaviš da roba izlazi iz Slovenije.


Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #19
Jasno,to je unutar EU-a ali ovdje je tema uvoz iz Kine u Sloveniju!

Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #20
da, ali meni nisu priznali taj racun na granici...kao roba bi morala biti kupljena u sloveniji kod ovlaštenog distributera koji bi mi mogao napraviti racun za povrat poreza..

Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #21
Tomislav, živo me interesira kak budeš prošel sa Slovencima!!! Kaj bude sa carinom, porezom, prelaskom preko granice...
Ja sam postavil isto pitanje prije par tjedana ali nitko očito još nije probal tu varijantu slanja! A onda se i nađu ljudi koji 100% znaju da to nejde!!!??? :D
Da onda bar šute ak neznaju nego još i plasiraju dezinformacije!
Pozdrav!

Ma jasno da javim kako je sve prošlo, tako da se zna za ubuduće.  :)

Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #22
evo za sve modelare i ostale važna informacija.put je skup do dobla, deutschlandberga etc., i sad smo skužili provjerenu varijantu koja važi samo za "lindingera", jer ovi šupci u doblu ne skidaju porez a ova govna god schweighofera šalju robu nekom špedicijom pa poste-restante ne igra.
dakle naručite kaj hočete platite karticom i stavite slijedeću adresu: npr. Mirko Slavko
                                                                                           poste restante
                                                                                           8250 Brežice
                                                                                           Slovenija
kad dobijete mail da su poslali robu za 3-4 dana nazovete slijedeći broj pošte u Brežicama gdje vam ljubazno osoblje lijepo reče jel došlo il nije, i to je sve odete sa ženom , ljubavnicom, prijateljem skime već god , odradite sa suputnikom što god vam padne na pamet,(meni je prijatelj najdraži), i podignete ono kaj ste naručili i nema putovanja , nema cestarina i nema zajebancije, lindinger u tom slućaju ne skida porez ali vam ne naplačuje poštarinu.
 
br. telef. 0038674994500
da vam ne padne na pamet da zovete taj broj i naručite recimo mustanga , ili kaj već to je broj pošte u Brežicama gdje će vam doći vaša narudžba. Platiti narudžbu može bilo tko a adresa dostave može biti na bilo koje drugo ime s time da jedino taj može podignuti pošiljku! 8) :-* ;D

ovo je zapravo vrlo važno saznanje!! thx 4 that m8

ja sam sebi naručio stanicu u lindingeru i njima nije bitno od kuda dolazi plaćanje. jedini problem slanja iz EU u Sloveniju što je slovenija u EU i nema povrata mehrwersteuera.

bilo bi dobro znati dali slovenci prijavljuju hrvatskoj strani da sam ja prijavio slovenskoj izvoz radi vračanja mehrwersteuera. ako ne onda bi se moglo proći i bez plaćanja poreza.
No matter how good the violin may be, much depends on the violinist.

Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #23

[/quote]

bilo bi dobro znati dali slovenci prijavljuju hrvatskoj strani da sam ja prijavio slovenskoj izvoz radi vračanja mehrwersteuera. ako ne onda bi se moglo proći i bez plaćanja poreza.
[/quote]

naravno da slovenci kazu nasima  koliko smo prijavilii i to tocno u cent(lipu, kaj god).. odmah skeniraju taj racun kaj im das i kazu im koji auto koliko cega ima i broj registracije i sve... nazalost nemoze se proc bez poreza..
lp Nikola

Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #24
pisite prije nego narucite Lindingeru ili drugima,
i nece vam se uopste zaracunavati Porez, on vazi samo kada se Roba prodaje unutar bilo koje Drzave u EU,

inace konkretno za Hrvatsku vam moraju izostaviti Porez i koliko ja znam to i rade.

Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #25
zvao sam Lindinger glede tog pitanja ali vele da to ne ide  :'(

oni bi morali imati nekakav dokaz da je to izašlo iz EU da bi mi mogli skinuti porez. a s obzirom da se destinacija u Sloveniji .... to ne hoda  :(

možda za neke druge stvari koje bi mogle doći direktno u Hrvatsku ali stanica može biti problem za uvest.
No matter how good the violin may be, much depends on the violinist.

Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #26
zvao sam Lindinger glede tog pitanja ali vele da to ne ide  :'(

oni bi morali imati nekakav dokaz da je to izašlo iz EU da bi mi mogli skinuti porez. a s obzirom da se destinacija u Sloveniji .... to ne hoda  :(

možda za neke druge stvari koje bi mogle doći direktno u Hrvatsku ali stanica može biti problem za uvest.

GEC znam da to ide,
pisi E-mail i mora ici,dokaz je adresa odakle je naruceno i kamo ide,

ja sam imao svojevremeno mali problem dok sam to progurao,sa osobama kod kojih robu narucujes ne mozes to postici,
moras ici na one iza njih.
a kada dobijes svoj narudzbeni broj tada ide dalje tecno.
Iv

Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #27
poslao sam mail opet i evo koji je odgovor:

Quote
We can only send our products tax-free if the invoice AND the delivery
  address is in Croatia.
 
 
  Best regards
  Modellbau Lindinger GmbH
  iA Sabine Fuchs
No matter how good the violin may be, much depends on the violinist.

dostava paketa od 6 kg iz HOBBY KING-a (limit je 4kg za Hr)

Reply #28
Quote
br. telef. 0038674994500
da vam ne padne na pamet da zovete taj broj i naručite recimo mustanga , ili kaj već to je broj pošte u Brežicama

stvar radi!  :D
-dobar dan, imate mustanga,
-JA
-ok daj crnoga
--evo
-na svidanje
-bok

šalu na stranu, thnx članu Hrvich koji je imao iskustva s time pa podijelio koji savjet, pa evo i dupla potvrda za sve koje zanima,

Tomislav, živo me interesira kak budeš prošel sa Slovencima!!! Kaj bude sa carinom, porezom, prelaskom preko granice... Ja sam postavil isto pitanje prije par tjedana ali nitko očito još nije probal tu varijantu slanja! A onda se i nađu ljudi koji 100% znaju da to nejde!!!??? :D Da onda bar šute ak neznaju nego još i plasiraju dezinformacije!
Pozdrav!


dakle za pakete iz HobbyKinga koji zbog težine ne idu direktno u HR je ista procedura kao i za lindinger,
upiše se ovako adresa:




pa pratite preko interneta(ima slika ispod kako) kada pošiljka zapne na carini, onda idući dan nazovete poštu i pitate jel stiglo pismo na vaše ime,
ako je, ponesete račun i sjedate u auto
autoputom do Bobovice(ne plaća se ništa) pa malo slaloma do Brežica, svaki srušeni čunj 50€ pa ti vidi  ;D





pa faksirate iz pošte na carinu tu obavijest koju ste dobili skupa sa računom(može i e-mail kada dođete doma a i pismo)
no ovo mi djeluje najbrže i ipak piše sender na faxu: Pošta SLO a ne pero perić iz HR, pa tako i dalje ne znaju da ste Hrvat i niste im na piku)

zatim povratak doma i praćenje na netu kada je paket otišao sa carine, pa drugi dan nazovete poštu i pitate jel stigao paket na vaše ime.




i odete po njega, carina je 20%, povrata nema jer nije prodano u SLO pa nema ni računa....no nije bitno,
ako je sve skupa(item+shipping+slo carina)ispod 1000kn nema carine na HR strani,

i to je to, sve legalno i bez komplikacija. kada budemo EU onda bu paketi jasno mogli doći direktno nama na vrata.



Video: gumeni kotači u akciji
HobbyKing XXL Mustang with retracts



ne iz kine ne salju robu u europsku zajednicu, brezice igraju samo za robu iz EVG

pa zatim

da ali netko iz slovenije mora učiniti uplatu ! ende


dakle Rukla, može se  ;)

Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #29
samo da potvrdim da je i moj Futaba 7c stigao iz Lindingera bez problema.

još jednom thx Rukla !!
No matter how good the violin may be, much depends on the violinist.