Skip to main content

Topic: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER (Read 29981 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #30
Za narucit nesto iz lindingera, pod street adress moram upisat adresu poste u brezicama?

Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #31
prije dodzes do njih u ducan, nego do brezica... xD ... imas pola sata vise voznje do ducana... pa mislim da bi ti ispaltivije bilo da otidzes do njih nego da im postarinu platis...
lp Nikola

Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #32
prije dodzes do njih u ducan, nego do brezica... xD ... imas pola sata vise voznje do ducana... pa mislim da bi ti ispaltivije bilo da otidzes do njih nego da im postarinu platis...
Mislim da te nisam shvatio, ali ni ti mene :)
Na koji ducan ti mislis da ima pola sata vise voznje?

Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #33
ah... malo sam se zeznul...  :D :D :D :D :D :D :D
na krivi sam ja ducan mislil... zaboravi ono...
malo sam se zanio.... ahahha...

[move]FAIL[/move]

lp Nikola

Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #34
Imate li kakvih novih informacija na ovu temu?
Konkretno, zanima me da li Slovenci vrate novac koji su prilikom carinjenja robe iz npr. Kine naplatili za DDV i carinu nakon sto im se donese potvrda da je roba izisla iz Slovenije? Ako vracaju - gdje? U onoj carinarnici gdje je ocarinjeno/oporezovano ili i u bilo kojoj drugoj, ili...?

Ako ne vracaju taj novac, i ako sam dobro shvatio cijelu dosadasnju diskusiju - prakticki se ne isplati iz ne-EU zemalja narucivati u SLO postu (poste restante) ukoliko se ne radi o npr. stanici za koju treba dozvola ili preteskom paketu, koji k nama ni ne moze biti poslan. Razlika izmedju SLO i nasih davanja (do 1000 kn) je premala da bi se isplatio put do SLO poste, a iznad 1000 kn treba platiti na njihov DDV jos i nas PDV
Tocno?

Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #35
točno,  sve je isto kao i prije, pošto još nismo ušli u EU  ;D

tko je i kakve pakete naručivao prije u posta restante, naručivat će i dalje, zna zašto je to radio. (ili limit mase nije dopuštao u Hr, ili dućan nije slao u HR iz nekog drugog razloga)
a tko je i kakve pakete direktno u HR, tako bu i dalje...  8)  pa neće valjda u Slo  :D

kaj ti planiraš nekaj uzeti ili bu samo iskrsnula neka teorija?   ???  ;)



Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #36
točno,  sve je isto kao i prije, pošto još nismo ušli u EU  ;D

tko je i kakve pakete naručivao prije u posta restante, naručivat će i dalje, zna zašto je to radio.
a tko je i kakve pakete direktno u HR, tako bu i dalje...  8) 

kaj ti planiraš nekaj uzeti ili bu samo iskrsnula neka teorija?   ???  ;)

Stvarno si brz - svaka cast!  ???

Planiram, svakako, a teorija je tek pocetak tog procesa.
Pored tih aero-komponenti (npr. L-fiksatora) trazim i one za neki ROV, za pod more, (prikljucke, kablove, pogonske motore), ali ne nalazim bas robu s hobby-cijenama u toj domeni.   ::




Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #37
Mislim da se isplati naručivati veće pošiljke na poštu u SLO - npr. avione iz UHa, ili recimo veću količinu (preko 90EUR) iz Lindingera, jer im je onda dostava u EU besplatna.

Da, istina je, ne dobiješ DDV natrag, ali ono što je bitno - naruči UH-avion u HR, i sigurno ćeš još morati platiti carinu i PDV (jer je max. ograničenje vrijednosti za paket 160kn), dok iz SLO osobno možeš uvesti 1000kn! I eto, imat ćeš troškova do slovenije, ali ćeš uštedjeti carinu i PDV.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #38
rekao bi samo par stvari o Lindingeru...ili ipak bolje da nikaj ne kažem...govna su lijepo uzela lovu, i bez ikakve obavijesti, maila ili bilo čega kaj bi ukazivalo na to lijepo poslije mojeg upitnog maila kaj se dešava i zašto već umalo mjesec dana ne stiže paket odgovorili:
"Thanks very much for your Order.
We are very Sorry but we have the Plane 9700552 Katana Epo not in stock.
The Items now are reserved in Backorder.
We await the next Delivery in about 2 weeks.
We send when the Delivery arrive.
5-7 days is only Delivery Time when we have send our the package."

Znači, imali su na webu prikazano da imaju poveći broj tog modela, primili su uplatu i ni na koji način nisu javili da modela nema u skladištu, još su toliko bezobrazni da to nisu sami javili iako su vidjeli i primili uplatu već sam sam morao pitati kaj se dešava da bi mi rekli da toga nemaju?!?!?! Ovo je gore čak i od kineza.

uglavnom, htjedoh reći, GOVNA austrijska!
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #39
Pozdrav
 Pitanja svima koji imaju iskustva sa ovim shopom.
http://www.lindinger.at/deDE/Home
 1.Pošto nakon logiranja za bilo koji item cijena padne za njihov meverštojer i plus poštarina je li to cijena koju ću platiti ili će mi naknadno teretiti katricu ?
2.Ima li šanse da se dogovorimo za kakav manji iznos na računu ? ( možda radi neki naš pajdo tamo ;))
3.Šalju li običnom poštom ili samo DHL-om( to iskustvo ne bih ponovio)?
4.još nešto...?(Brežice su predaleko :()
Hvala na  odgovorima

Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #40
1. platiš koliko piše..mislim da naknadno terecenje kartice ionako nije moguce bez tvoje autorizacije.znaci cijena pada ako si logirani clan.
2.nisam to probao,no mail s upitom lindingeru moze rijesiti nedoumicu
3.ima obicna(20€) ili brza(40€) postarina
4.meni su ispali najobicnija govna..jer tako prevariti kupca je u rangu najboljih balkanskih muljatora koje sam do sada susretao..kao europljani..lol..obicna govna s kojima se i mi zelimo okititi.

eto,valjda ces izvuci kaj korisnog..
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #41
Iskreno cijene su im dobre kad se skine porez a i poštarina nije velika. S obzirom da mi treba komad skupe elektronike paket  bi bio relativno mali da ne  izaziva isčuđavanje carinika a čisto sumnjam da bi znali što je točno(svaka čast iznimkama koji možda prate ovaj forum ;D) pa mislim da bi umanjena cijena prošla. Znam da oni svi napišu da politika dućana to ne odobrava ali imam više pozitivnih odgovora nego negativnih,mislio sam da je netko već probao pitati...
Ima puno iskustava i sa HK da su loši ali evo meni u 194 pošiljke nije bilo niti jednog lošeg iskustva tako da...
(upravo dobio informaciju od prijatelja da imam adresu u Slo tako da ćemo probati tako ako ne bude moglo drugačije)
Hvala na savjetima

Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #42
194 karikiras il stvarne 194 fucking posiljke  ???  pa sto radis tim  ::)

Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #43
1. platiš koliko piše..mislim da naknadno terecenje kartice ionako nije moguce bez tvoje autorizacije.znaci cijena pada ako si logirani clan.
2.nisam to probao,no mail s upitom lindingeru moze rijesiti nedoumicu
3.ima obicna(20€) ili brza(40€) postarina
4.meni su ispali najobicnija govna..jer tako prevariti kupca je u rangu najboljih balkanskih muljatora koje sam do sada susretao..kao europljani..lol..obicna govna s kojima se i mi zelimo okititi.

eto,valjda ces izvuci kaj korisnog..



"gradjanin"
a ovakove rijeci koje si mogao izostaviti ako si stvarno Gradjanin,
"Govna", imas svugdje i na svakom koraku pa i tu oko tebe samoga!
 na Robu koja ide van Zemlje ne zaracunava se PDV ako vam zaracunaju tada je to vasa greska,

E-Mail-om ili Fax-om posaljem prednarudzbu-Upit i trazim potvrdu Narudzbe i konacnu Cijenu,
ja sam kod Lindingera narucivao telefonski,prije nego se pretstavim izdiktiram moj Broj pod kojim me vode,
nisam nikada imao problema ALI sam i kod svake narudzbe trazio potvrdu da mi nece biti uracunat PDV

ne razumijem vase probleme,vjerovatno je problem imati sto prije zeljene stvari,

Pozz, Iv

Odg: NAJNOVIJE PAŽNJA LINDINGER

Reply #44
HL 25 iako mi u profilu piše početnik već sam dosta dugo tu tako da se nabralo toga :). Stvarno sam toliko toga naručio u HK iako se ponekad radilo o narudžbi sa samo par vida i matica ili nekih sitnica koje nikako nisam mogao naći kod nas ili su bile puno skuplje tako da eto...

Ivan Iowa
Ne znam zašto mi se čini ali na ovom forumu uvijek se nešto predbacuje drugome... Nisam na ovom forumu napisao ništa u posljednih godinu dana i sada kada sam tražio par korisnih savjeta( piši kako da prođem jeftinije  :( ) dobijem polemiku a to nema smisla.

Dakle uzdam se use i u svoje kljuse ( svaka čast pojedincima da ih ne nabrajam)