Skip to main content

Topic: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA (Read 33162 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #30
Ja stojim iza proxxona jer ga svakodnevno koristim i iz dana u dan mi daje zadovoljstvo u radu :)



Titan zbog onog divnog trenutka kad ne možeš izvući glodalo iz čahure a i ima nekih poveznica sa elastičnošću ;)
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ako ti se ovo desi a sto sa Titanom uopste nema niti malo veze,
tada je to sto mnogi pogrijese u jednom,
Cahura se najpre stavi u Maticu, kod dobre kvalitete treba i dobro utisnuti i to da Zub koji se nalazi u Matici uhvati Cahuru,

tek nakon Toga se stavlja Frezer ili eventualno Borer,
svaki,ovi normalni Boreri nisu prikladni za Cahure



Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #31
ako idete na masinu za rezanje ja vam preporucam samo i nista drugo,Tracnu Pilu,danas one vise nisu skupe

A ma kako nisu skupe?
Ako se kupuje postena tracna pila za nju se treba izdvojit dobru svotu novca,ako cemo tako...a ako cemo gledat ove jeftine na kojima se mrda radna povrsina,vodilice neprecizne...sta dalje uopce pricat?
Pljujete po Proxxonu,a i sami ste ga imali..mozda nije za radit 24h na dan ali je i vise nego zadovoljavajuc!!!

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #32
@tojesvestotrebasznati
U jednom si u zabludi,
nema dobre masine bez kilograma,
Alu Stol ali tvrdo Eloxirani a i tome ne dajem prednost pred GG
Titan - Cahure i ako jesu u cemu je njihova prednost pred Celicnim profesionalne kvalitete ?
 
Koliko ja znam nema tvrdo ili meko eloksirani aluminij, aluminij se razlikuje u samoj leguri i to znam za one koje se mogu proizvoditi kod nas:
Vrsta legure i način toplinske obrade nakon prešanja određuju mehaničke osobine profila.
Legura ENAW 6060 ( AlMgSi 0,5 )
Legura ENAW 6063 ( AlMgSi 0,5 )
Legura ENAW 6005A ( AlMgSi 0,7 )
Legura ENAW 6082 ( AlMgSi 1 )

Samo sam htio naglasiti da je razlika u legurama i starenju a ne o eloxsaži jer eloksaža je postupak završne obrade najćešće 18-22 mikrona.

oprostite na off topicu.

Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #33
Jarun,
sve Masine danas  sa Radnim Stolom od Aluminija imaju tvrdu povrsinsku Eloksazu,

ta tvrdoca je tolika da sa ostrim Celicnim predmetom ju veoma tesko zaparati

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #34
ako idete na masinu za rezanje ja vam preporucam samo i nista drugo,Tracnu Pilu,danas one vise nisu skupe

A ma kako nisu skupe?
Ako se kupuje postena tracna pila za nju se treba izdvojit dobru svotu novca,ako cemo tako...a ako cemo gledat ove jeftine na kojima se mrda radna povrsina,vodilice neprecizne...sta dalje uopce pricat?
Pljujete po Proxxonu,a i sami ste ga imali..mozda nije za radit 24h na dan ali je i vise nego zadovoljavajuc!!!

E sada isto tako i za postenu Vibracionu trebas dobro potegnuti,
ja ih znam a te su veoma dobre i krecu se u rasponu 600-800 $
pa tko moze za Hobby izdvojiti toliko a to je stvarno vjecna Masina i ako ja za iste Pare ili skoro iste radije bih uzeo Tracnu
a napisao sam da veoma malo njih zna narihtati da List ispravno leti a sto je vrlo vazno

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #35
Ne zelim uticati na izbor ja sam imao jednu i presretan da sam ju uspio prodati sa minimalnim gubitkom,
jedan Proxxon ali to je bilo dok sam radio modele kao vi amaterski,

ako idete na masinu za rezanje ja vam preporucam samo i nista drugo,Tracnu Pilu,danas one vise nisu skupe
na njoj mozete rezati tvrdi Aluminijum i do 20mm debljine,mislim da je dovoljno receno, Pila,sirina Lista 3mm reze veoma uske Radijuse i nisu skupe za kupiti a traju dugo ako doticni pribavi nekoliko savjeta o samom narihtavanju a sto je vazno,

inace kod ovih Vibracionih treba obratiti paznju na visinu hoda Pile a sto je kod jeftinih mali,

Hegner
JET - JSS  na primer 16  kosta oko 130Eur

inace dobre kostaju iznad 400 eur a sto je za vecinu mnogo.

Ja proxxon recimo koristim za zahtjevne obrade tvrdih metala... aluminij mi je najmanja briga...

za iznad 400 € Moriaty imate i proxxon takvu pilu da padnete u nesvjest ;)

npr. Proxxon DS460 ali nema veliki hod, ovisi da li vam je potreban?

ili recimo sa većim hodom ali tada je to tračna pila npr. MBS240E isto proxxonova :) isto visoke preciznosti, ja bih recimo to gledao ali nigdje ne piše da mora biti proxxon, ako tko takvo što nudi od proizvođača za manje novaca skidam kapu :)

Koliko sam skužio da će pila koristiti za izrezivanje krivulja, tada je veliki plus da je pila što tanja i uži list...

Svakako sretno sa odabirom, naravno jako, ali stvarno jako bitno je da imate ovlašteni servis i repro materijal te alate stroja dostupne u blizini manjoj od 100 km i da se ukoliko nečeg nema na lageru ne čeka za nabavku istih duže od tjedan dana... jer sve ostalo je samo stres i veliki apsurd...
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #36
Ajde recite marku tih po 600-800$ da bas pogledam.
Inace ja sam uvijek za kupnju onog sto ce ti trajat dok si ziv (koliko god kostalo),nego onog sto ce se nakon malo zahtijevnijeg zahvata poraspadat.

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #37
tek nakon Toga se stavlja Frezer ili eventualno Borer,
svaki,ovi normalni Boreri nisu prikladni za Cahure

Uhh, oprostite mi, ja koristim samo glodala od volframa, nenormalna po svojstvima.

Na cnc-ovima niti ne koristim svrdla jer mi ne trebaju, ali da trebam odabir bi bio RUKO definitivno ;)
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #38
Axmann

sve vibracione koje imaju ruku kao kod ove su u profi klasi

pogledao bih
Hegner
August Greif GNU

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #39
@tojesvestotrebasznati
U jednom si u zabludi,
nema dobre masine bez kilograma,
Alu Stol ali tvrdo Eloxirani a i tome ne dajem prednost pred GG
Titan - Cahure i ako jesu u cemu je njihova prednost pred Celicnim profesionalne kvalitete ?
 
Koliko ja znam nema tvrdo ili meko eloksirani aluminij, aluminij se razlikuje u samoj leguri i to znam za one koje se mogu proizvoditi kod nas:
Vrsta legure i način toplinske obrade nakon prešanja određuju mehaničke osobine profila.
Legura ENAW 6060 ( AlMgSi 0,5 )
Legura ENAW 6063 ( AlMgSi 0,5 )
Legura ENAW 6005A ( AlMgSi 0,7 )
Legura ENAW 6082 ( AlMgSi 1 )

Samo sam htio naglasiti da je razlika u legurama i starenju a ne o eloxsaži jer eloksaža je postupak završne obrade najćešće 18-22 mikrona.

oprostite na off topicu.

Potpisujem :D

eloksiranje aluminija nije zaštita od mehaničkog oštećenja bar koliko ja znam , više je to estetska zaštita od korozije, ali to pitajte kolegu smoukey-a on je tu profesionalac jer to nisam nikad radio jer aluminij slabo koristim...

ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #40
@tojesvestotrebasznati
U jednom si u zabludi,
nema dobre masine bez kilograma,
Alu Stol ali tvrdo Eloxirani a i tome ne dajem prednost pred GG
Titan - Cahure i ako jesu u cemu je njihova prednost pred Celicnim profesionalne kvalitete ?
 
Koliko ja znam nema tvrdo ili meko eloksirani aluminij, aluminij se razlikuje u samoj leguri i to znam za one koje se mogu proizvoditi kod nas:
Vrsta legure i način toplinske obrade nakon prešanja određuju mehaničke osobine profila.
Legura ENAW 6060 ( AlMgSi 0,5 )
Legura ENAW 6063 ( AlMgSi 0,5 )
Legura ENAW 6005A ( AlMgSi 0,7 )
Legura ENAW 6082 ( AlMgSi 1 )

Samo sam htio naglasiti da je razlika u legurama i starenju a ne o eloxsaži jer eloksaža je postupak završne obrade najćešće 18-22 mikrona.

oprostite na off topicu.

Potpisujem :D

eloksiranje aluminija nije zaštita od mehaničkog oštećenja bar koliko ja znam , više je to estetska zaštita od korozije, ali to pitajte kolegu smoukey-a on je tu profesionalac jer to nisam nikad radio jer aluminij slabo koristim...


Ako ne znas,pitaj i vjeruj
ovdje imas priliku da naucis da postoji veoma tvrdi Alu eloksaz,
Hegner  870 - 900 i plus eur

ovaj Proxxon je dobar ca. 400 eur
Axman ?

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #41
Axmann

sve vibracione koje imaju ruku kao kod ove su u profi klasi

pogledao bih
Hegner
August Greif GNU

Zahvaljujem!
Edit: Bas sam pogledao Hegner pile,i nemogu nista reci sam izgled govori da su napravljene za profesionalan rad!,ali cijena od 1345$ je za onoga koji na njoj misli raditi dan i noc :D naravno kome je potrebna tu nema razgovora.

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #42
tek nakon Toga se stavlja Frezer ili eventualno Borer,
svaki,ovi normalni Boreri nisu prikladni za Cahure

Uhh, oprostite mi, ja koristim samo glodala od volframa, nenormalna po svojstvima.

Na cnc-ovima niti ne koristim svrdla jer mi ne trebaju, ali da trebam odabir bi bio RUKO definitivno ;)

Uzmi gdje hoces i koji hoces ali u Europi Firma No. 1 po kvalitetnim Alatima svih vrsta za obradu Metala a dosta puta sam sreo vlasnike Firmi iz Hrvatske koji dolaze i kupuju Alate,

Hoffmann  - Group.com
Zentrala je u Minhenu a koliko znam imaju zastupstvo i u Hrvatskoj,koliko dobro snabdijeveno ne znam
potrazi ih u Internetu-Google i zatrazi njihov Online Katalog i zamoli da bude sa cijenama

to je bila i moja Kuca dok sam bio tamo

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #43
ENDE -
dosta o tome,

gradnja mi stoji !

Pozz

Odg: DREMEL PILA ILI STOLNE PILE DRUGIH PROIZVOĐAČA

Reply #44
Ako ne znas,pitaj i vjeruj
ovdje imas priliku da naucis da postoji veoma tvrdi Alu eloksaz,

Hvala vam na savjetu, neću se miješati u postupke eloksiranja, bar za sad, dok mi ne trebaju, ja koristim druge specifične tehnike zaštite prevlakama...

Dakako nadam se da kolegi Moriaty-ju nismo ovime zagorčali odluku već pomogli u odabiru. Nadalje je na njemu da s obzirom na potrebe, hitnost, sredstva i dojmove odluči koji bi stroj u datom trenutku mogao poslužiti i na koji period. Možda postoji još koji koji nismo spomenuli, a možda je povoljniji (ne mislim na cijenu) od svih.

Ako tko ima iskustva s drugim proizvođačima trebao bi ovdje napisati kako bi pomogao kolegi Moriaty-u a i drugima koji čitaju.
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika