Skip to main content

Topic: FrSky Taranis (Read 137658 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FrSky Taranis

Reply #120
jel moguce da mi je danas stanica strajkala zbog hladnoce (-12) ,


naime nije bilo slike modela , i nije se javila siri ... voice oupce nije radil .. ali sam svejedno malo prosetal raketu ... ;) ;)


mislil sam da je do baterije , no kad sam se vratil unutra i probal je jos jednom upaliti sve je opet ok , siri se javila a i slika modela opet je tu .. ???


jel ima ko ideju o cemu se radi ...
dx9-xd8-gobac630

Odg: FrSky Taranis

Reply #121
Ja sam letio jucer i danas (a i sutra cu  ;D ) isto je bilo oko -10 i sve radi ok.

Odg: FrSky Taranis

Reply #122
jel moguce da mi je danas stanica strajkala zbog hladnoce (-12) ,


naime nije bilo slike modela , i nije se javila siri ... voice oupce nije radil .. ali sam svejedno malo prosetal raketu ... ;) ;)


mislil sam da je do baterije , no kad sam se vratil unutra i probal je jos jednom upaliti sve je opet ok , siri se javila a i slika modela opet je tu .. ???


jel ima ko ideju o cemu se radi ...



Nije do stanice, promjeni sd karticu i sve ce sljakat!

Odg: FrSky Taranis

Reply #123
Točno...ako nema slikice i micice (voice) - do kartice je (pošto su na njoj grafike i zvukovi)...

Odg: FrSky Taranis

Reply #124
SD kartica što dolazi sa stanicom je bullshit i obavezno ju treba zamjeniti sa nekom normalnom ( čitaj bilo koja nabavljiva kod nas ).
 

Odg: FrSky Taranis

Reply #125
Znači piknul si ga? :)


Moja kartica još uvijek dela, ali je iz Jonatana stanica bila je flashana sa njihovim firmwareom pa je mozda i sama kartica druga...

Odg: FrSky Taranis

Reply #126
Ja sam je odmah morao promijeniti, od samog početka me kajlala!

Odg: FrSky Taranis

Reply #127
Nema veze od kud je i tko ju je napumpavao  :D jer stanice dolaze sa karticama pa je vrlo mala vjerojatnost da sa njima bude sve u redu u radnom režimu. Ti očito imaš sreće  ;) .
Meni su se wav datoteke znale smrzavati pri reprodukciji, poslije zamjene kartice je sve 5.
Moja je došla iz Belgije ( www.microtechnics.eu ).

Za +eve što ste do sada pisali dodajem još jedan, stanica za tu lovu stvarno vrijedi.

Pozz

 

Odg: FrSky Taranis

Reply #128
Eto stigla nova godina i s njom nova lemljenja i sarafljenja. Inace ne volim prckat po necemu sto radi ali sad sam bio prisiljen. Danas isao nabaciti malo let i jednom trenutku neznam zasto sam htio izavnati antenu na taranisu i kako sam to napravio , javlja tetka iz stanice RSSI LOW,  ja ono WTF !!! ??? ??? .  Sletim i imam sto za vidjeti , pukno kablic na anteni,tocno na zglobu gdje se savija,  nevjerujem.... 


Nis idem ju rakopat kad novi suprise, likovi su zalemili kablic na modul, a to je tak sitno da jedva vidis. Pogledam par modova na YT i nevjerujem kako ekipa unakazi stanicu. Rekoh bolje cu ja po svom. Sva sreca imao sam kablic sa ugradbenim RPSMA i bacio se na modanje. Sve super proslo, sad mogu da mijenjam antene, stavio sam 5db, ali nije bas da mi se dalo to raditi. Moj savjet, ne vrtite bas tu antenu kao ja , jer ce vam se isto dogoditi, stanica je mrak, ali mogli su staviti mrvicu duzi kablic jer se pri okretanju antene napreze


Evo par slikica


Odg: FrSky Taranis

Reply #129
Pozdrav šokre.
Hvala na info za nas ostale.

Koliko znan to je xjt modul kojemu je izlazna snaga na 50 ohma 100mw.
E sada ako je telemetrija javljala probleme s jačinom signala i ako je kabl bio puknuti moguće je da je na xjt modulu izlazni hybrid stradao.
Na slici vidim zaštitni rf sklop koji je trbao odreagirati......ali dvared je dvared :)
Želim reći da provjeriš prije leta  domet  ili ako imaš spektrum anylazer izmjeri snagu....


Inače prerada je tehnički odrađena ok......

Odg: FrSky Taranis

Reply #130
Hvala na info, vec sam provjerio, radi ok, ma tocno se javila kad sam okrenuo i tu je pukla zica. Koliko vidim na displayu RSSI sad radi kako treba

Odg: FrSky Taranis

Reply #131
gdi pobirate nove glasove za taranis...
dx9-xd8-gobac630


Odg: FrSky Taranis

Reply #133
Ja skonto da nas zaje*ava jer su izbori i to, uopce nisam skuzio da trazi Amber :D hahahaha