Skip to main content

Topic: Izgubljen quadcopter igračka? Nikad više... (Read 6350 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Izgubljen quadcopter igračka? Nikad više...

Ovo radi na nekim quadcopterima i ostalim pokretnim stvarima koje mogu gasiti LED daljinski. Nisam još probao na Eachine H8 ni na H20, no vjerujem da i tamo ima šanse. JJ1000 je kao stvoren za eksperimentiranje. Evo kako to izgleda + 'reality show', ili kako to zapravo izgleda u praksi:

http://www.youtube.com/watch?v=PHrtVZX0F0s

Video će biti za jedno sat vremena na YT, dakle oko 1:50 dana 27.12.2015.

LP,
milan
---

Odg: Izgubljen quadcopter igračka? Nikad više...

Reply #1
U pripremi je novi video sa prikazoom 3 minutnog leta ovog majušnog FrankenDrona. Oko 100 minuta treba da se video podigne na jubito, dakle negdje oko 18:30, dana 27.12.2015.

https://www.youtube.com/watch?v=kvXKkZQa8Hc

Hvala na pozornosti. Obratite pozornost na novo ugrađeni buzzer - točno na vrijeme me je obavijestio da je baterija pri kraju.

Komentari?

LP,
milan
---

Odg: Izgubljen quadcopter igračka? Nikad više...

Reply #2
Dore vijesti za sve one koji su izgubili barem jedan quadcopter ili hexacopter (iako remote radi bez zujalice):

[attachimg=1]

Imam više Eachine H8 kontrolera nego letjelica, pa eto - jeftino i brzo: već imam to na stolu. :D

Ugradite tu zujalicu u vašu igračku da ne morate skupljati kontrolere... :D

LP,
milan
---

Odg: Izgubljen quadcopter igračka? Nikad više...

Reply #3
Niti jednom nisam izgubio microquad, a naletio sam ih se. Sad ili ti letis na krivim mjestima (upamtimo da su to prvenstveno indoor letjelice) ili ja imam dobre oci :D

Odg: Izgubljen quadcopter igračka? Nikad više...

Reply #4
Niti jednom nisam izgubio microquad, a naletio sam ih se. Sad ili ti letis na krivim mjestima (upamtimo da su to prvenstveno indoor letjelice) ili ja imam dobre oci :D

Ima tu svega pomalo. Nisam jedini tko je izgubio letjelicu. Ovo radim kako bi dao ideju i pomogao onima koji žele malo čeprkati po letjelici. Ja se ispričavam ako sam dosadio sa mojim idejama.

LP,
milan
---

Odg: Izgubljen quadcopter igračka? Nikad više...

Reply #5
Ma nemoj krivo shvatit, super ideja...samo kazem :D

Odg: Izgubljen quadcopter igračka? Nikad više...

Reply #6
Niti jednom nisam izgubio microquad, a naletio sam ih se. Sad ili ti letis na krivim mjestima (upamtimo da su to prvenstveno indoor letjelice) ili ja imam dobre oci :D

Ima tu svega pomalo. Nisam jedini tko je izgubio letjelicu. Ovo radim kako bi dao ideju i pomogao onima koji žele malo čeprkati po letjelici. Ja se ispričavam ako sam dosadio sa mojim idejama.

LP,
milan
---

Okay. Priznajem, nisam baš najbolji pilot. To je jedan od razloga gubljenja igračaka. Ali svaka loša stvar može donijeti nešto korisno. Ja volim čeprkati po tim majušnim stvarima i praviti od njih nešto drugo, ako se može. Mene toliko ne privlači igračka, ako se ne može nadograditi, preurediti i slično. Jednostavno takav sam. Ali zato nisam najbolji pilot, no i to dolazi s vremenom - upravo kako tvoj avatar zbori.

LP,
milan
---

Odg: Izgubljen quadcopter igračka? Nikad više...

Reply #7
Evo, upravo sam raskupusao JJRC (ne Eachine, ispravak) H20. Jednostavno leti predobro, ali ga ne mogu gledati tako majušnog, pa ga želim malo proširiti (radovi u tijeku):

[attachimg=1]

Naravno, ići će i zujalica, a tko tna što još...

LP,
milan
---

Odg: Izgubljen quadcopter igračka? Nikad više...

Reply #8
Idealan za FPV zar ne?

Odg: Izgubljen quadcopter igračka? Nikad više...

Reply #9
Idealan za FPV zar ne?

Naravno. Samo kad bi imao onu malu keychain 808 #16 kameru, bilo bi lijepo... no ona je sada oko $40 na tržištu. Malo previše, a Mobius pretežak. Ova #16 kamera je 7 grama bez baterije, a za usporedbu, Mobius leća i senzor su 10 grama (i to ona starija verzija 'A'). Imam još jedan predajnik 10 mW, pa ću si napraviti dva sustava. Imam i poseban prijemni modul na 5.8 GHz, to ću vidjeti kako da ga utrpam u monitor, tako da ne moram vući puno stvari. Imam još pregršt ideja... samo mi treba dosta vremena.

LP,
milan
---

Odg: Izgubljen quadcopter igračka? Nikad više...

Reply #10
Ma snimaj DVR kvalitetnije niti ne treba :)

Odg: Izgubljen quadcopter igračka? Nikad više...

Reply #11
Ma snimaj DVR kvalitetnije niti ne treba :)

Da. Samo da se malo uvježbam, pa će biti interesantlo letjeti po kući, hodnicima... To će biti zabava. Za sada... zidovi i objekti u sobi privlače quad kao magnet. :D

LP,
milan
---

Odg: Izgubljen quadcopter igračka? Nikad više...

Reply #12
haahah :) sto je najgore, i privlace ga. ako dodjes sa quadom blizu nakon kratkog vremena krene prema zidu zbog turbulencije :D

Odg: Izgubljen quadcopter igračka? Nikad više...

Reply #13
A ja mislio da je to zbog toga što sam neuvježban. :D

Nego, evo... zbrljao ove krakove - prekratki za propove koje mislim koristiti. Trebali su biti 1 centimetar duži. Sad sve ponovo...

Pati me jedna svar, a to je 3D printanje ili barem neki izvor (eBay, BG, HK... štogod) za prihvat ovih malih 6 mm, kao i 7 mm motora. Mehanika mi nije jača strana. Lijepio od komadića plastike, ali to nekako klimavo drži, a ima puno posla. To bi nazvao 'piksna' za motor. Ako netko zna, nek javi. Unaprijed zahvaljujem.

EDIT: Da pojasnim. Mogu ja vezati motor nekom trakom ili slično, ali se jako griju i trebaju imati malo otvorene strane. Bilo bi lijepo kad bi mogao to napraviti od aluminija. Ima gotovih stvari, samo mi je malo skupo, nekih 5.45 eura na internacionalnom skladištu na KH: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__24746__Motor_w_Mount_and_Boom_Complete_counter_clockwise_rotation_QR_Ladybird_Micro_Quad.html

[attachimg=1]

Ovako nešto. To bi bilo zakon. Ne mora biti tako veliko da obuhvaća cijeli motor, dovoljno je 2-3 mm prsten i nešto da se može nakačiti ili cijev ili alu-šipka.

LP,
milan
---
LP,
milan
---