Skip to main content

Topic: Problem sa spajanjem APM 2.6 i MinimOSD (Read 1809 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Problem sa spajanjem APM 2.6 i MinimOSD

Pozdrav prijatelji...

Dakle imam problem sa spajanjem APM 2.6 kontrolera i Minim OSD-a!!!
Problem se javlja kad OSD spojim na tele. port sa pripadajucim kabelom, a iz APM-a ne izlazi signal, pa na izlasku iz osd-a nema nista na ekranu osim poruke "Waiting for Mavlink heartbeat"!
Nadalje imam 3dr bezicnu vezu koji takoder spajam na isti port te preko y-kabela spajam istodobno osd i radio za telemetriju! E sada kada konektiram i spoim se preko laptopa na 3dr, kad bezicna konekcija proradi - osd prihvati te podatke i pocinje raditi ali ostaje zakljucano ustvari ekran je zamrznut sa nekim podacima na ekranu (ne osvježava se).

Nadalje u avionu imam identicni apm i identicni osd koji uredno radi (znaci nije problem u hardveru), navodno bi to trebalo proraditi pritisom na tipku eneble telemetry u Mission planneru, ali se pritiskom na tu tipku nista ne dogada!! Ispada kada  je spojen osd isti kao da uopce ne prima podatke koje trazi od APM-a, da'l se negdje moze softverski odrediti da podaci izlaze na telemetry port, a bez da postoji povratna veza rx-tx (kao kod bezicnog spajanja na isti)

lp
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Problem sa spajanjem APM 2.6 i MinimOSD

Reply #1
Problem rijesen nakon nekoliko sati citanja, ceprkanja, klikanja, lemljenja :)

Lp


Sent from my iPhone using Tapatalk
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Problem sa spajanjem APM 2.6 i MinimOSD

Reply #2
Ne bi bilo loše da podijeliš svoje znanje oko rješavanja tog problema  ;)
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Problem sa spajanjem APM 2.6 i MinimOSD

Reply #3
Hahaaa....nema problema
-ustvari je prilicno jednostavno! Na oba kabla - i na onome od APM-a i na onom 'y' kablu kojim se spaja 3dr i OSD u isto vrijeme su bila zamijenjene rx i tx zice, s tim da je ovaj y kabel uredno radio sa radijem, ali je bio reversan na uticnici za osd!!!


Lp



Sent from my iPhone using Tapatalk
LP,  Chris
... gravity always wins ....