Skip to main content

Topic: Genijator (Read 10493 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Genijator

bilo danas na DNEVNIKU, gledam i ne vjerujem tko je tu lud.  ???
pravi prilog je duži, s brojkama, ovo je kraća verzija (da ih netko ne tuži kasnije ako mu ne radi tako?)
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/video-mladi-hrvatski-inovatori-osmislili-genijator---352632.html

edit: evo još link https://hr-hr.facebook.com/Genijator
što to nisu one stare fore koje su sve ispale prijevare?  ;D
a ovi sad navode razne nagrade za inovaciju?  ::)

i sada kao mjere u tehničkoj stanici parametre prije i poslije,
a stroj od cca 40kg koji to generira i baca u usis auta, spojen sa strane na podu i UŠTEKAN u struju?
gore je veliki čep, za nadolijevanje vode, te ampermetar za prikaz potrošnje struje. i ON/OFF prekidač, uh.
svi znamo što se može sa strujom i vodom, ali je li to kakvo stvaranje energije koje donosi uštedu u radu motora
 ili samo pretvorba iz oblika u oblik uz gubitke tokom procesa...


zašto je uštekan u struju ako mjere samo kako auto radi prije i poslije? trebalo bi se sve napajati iz auta,
postoje auti koji voze na na benzin i na plin, i kada voze na plin ne troše uopće gorivo WOW. ništa čudno.
ali za stvaranje plina se koristi energija, koja u ovom slučaju nekako nije uzeta u obzir.

vidim da to kolega flieger s foruma koristi na Hondi accord, pa nas može rasvijetliti malo :)


može se i anlaser spojiti na 12V PSU od naših jakih RC punjača, hraniti iz utičnice na zidu, pa bu motor vrtio na 1000 o/min i bez kapi goriva....

Odg: Genijator

Reply #1
jesu to oni likovi koji ugradjuju i one HHO ili kako se vec zovu uredjaje?

Odg: Genijator

Reply #2
Hmmmm sta reci, jesu to prodali van
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Genijator

Reply #3
Slika je s njihovog FaceBooka - to sigurno radi i štedi energiju.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Genijator

Reply #4
 :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Odg: Genijator

Reply #5
to se zove karbonizacija motora i stvarno djeluje jer moj frend je to probao i auto mu puno bolje ide.

Odg: Genijator

Reply #6
to ti je isto kao da natočiš aditiv za 50kn samo što ovo košta 300kn

Odg: Genijator

Reply #7
 :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Odg: Genijator

Reply #8
Renato , The source of renewable energy  :D :D :D ;D ;D ;D....svaka Ti dala...uz LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Genijator

Reply #9
Da je to isplativo svi bi to imali i vozili se na to... jer rulja kada vidi uštedu odmah prelazi na to, slično je bilo i sa plinom kad je bio skro đabe svi su ugrađivali plin...

Odg: Genijator

Reply #10
Na ovaj način se najbolje štedi gorivo, samo se pridržavati skice

Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Genijator

Reply #11
Uređaj bi se trebao zvati: "Gerijator", jer se cijela prića oslanja na zaboravnost šire publike u kojoj "izumitelji" vide potencijalne kupce. S obzirom da je o "izumu" i ovdje bilo rijeći:
http://www.flyfreak.net/birtija/jeste-znali-za-ovu-stranicu-hho!!/
iduću pojavu "epohalnog otkrića" možemo očekivati u proljeće 2016.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

 

Odg: Genijator

Reply #12
Tomo , nemoj sada na mene vikat ....nisam Ti samo ja sje..o   temu... ;D
Držim da je ovo ''prava'' ušteda energije ,samo što je dotični nakon trke pojeo hrane u vrijednosti od dva rezervoara goriva... :D



Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Genijator

Reply #13
Ma samo ožežite, ovo je ipak Birtija pa nema zabrane offtopica, sve je dopušteno :)

mene je zaprepastilo kako tako nešto završi na dnevniku u udarnom terminu.
...tko izdaje te nagrade za inovacije, zašto se novinar malo ne informira o temi, zašto ne iznose neke preciznije podatke itd itd....

Odg: Genijator

Reply #14
Ta stvar s HHO celijom radi, probao sam na 1.9 starom turbo dizelu i na turi VZ-ZG po autocesti 80-90 km/h potrosnja mi je bila 3.26 litara (inace oko 5-6 litara), po gradu nisam bas pratio potrosnju, ali mi se cini da ne trosi puno manje.
Sve zavisi od motora do motora, ima neke cake i ljudi su ih prokuzili, samo su ih cesto i popljuvali.