Skip to main content

Topic: Ako imate pitanje pitajte ovdje! (Read 40133 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Ako imate pitanje pitajte ovdje!

Reply #105
Pozdrav ekipa, evo imam jedno pitanjce,  evo da skratim priču, kompletan rad objavit ću kasnije na forumu a za sad trebam jedan savjet, radi se o brodiću od 132cm i bit će pogonjen flaksericom, sve je manje više spremno, servo motori su 15 kg/cm za kormilo i 5kg/cm za gas, sad trebam samo savjet, sa kojom baterijom pogonit te servo motoriće? 

Hvala, LP


Odg: Ako imate pitanje pitajte ovdje!

Reply #106
4,8 - 6V znaći 4-5 nimh članaka, nikako više ode prijemnik ili 2s ali obavezno bec
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Ako imate pitanje pitajte ovdje!

Reply #107
Eto mene opet, Drveni hvala na brzom odgovoru, još me samo zanima koja 2s, mislim koliko mah, jer uopće nemam pojma koliko ti servo motorići troše struje, te kakav punjač je najbolje uzeti, paralelno sa ovim benziskim radimo i jedan sa brushless motorima tako da sam naručio i 3s bateriju, pa bi kupio neki punjač kojim mogu punit sve baterije!

LP

Odg: Ako imate pitanje pitajte ovdje!

Reply #108
za benzinca ti mah nije važan, sve od 600 na dalje je dobro, samo obavezno stavi fail safe na servo gasa
kod ovog na brushless nemaš brige jer ćeš struju za servaće dobiti sa reglera

iako imaš jake servaće nemaš brige, okvirno se uzima 1A po servu pod opterećenjem
tako da po tom računu 2s 1500 će ti dati 1,5 sati vožnje u krug pod punim opterećenjem serva što nikada nije jer uglavnom peglaš ravno, znaći siguran si 5-6 sati igranja

odi malo na hamferus forum pa pogledaj kakve batke idu na benzince nacional i to je to - uglavnom 5 nimh od 2500mah
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Ako imate pitanje pitajte ovdje!

Reply #109
Evo u prilogu su slike kako za sad izgleda flakserica, ima još puno posla...



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Odg: Ako imate pitanje pitajte ovdje!

Reply #110
A Denis u akciji, ako ništa drugo imaš trup vrhunskog majstora
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Ako imate pitanje pitajte ovdje!

Reply #111
Hehehe, kvaliteta se prepoznaje.....da trup je kupljen od Denisa, čovjek si je stvarno dao truda...

Odg: Ako imate pitanje pitajte ovdje!

Reply #112
mene zanima gdje bi mogao pročitat kako se spaja rc brodovi.. tj.. nakon što kupim esc,  baterije, servo, motor i ostale dijelove kako ih spojit (instalirat) da sve radi normalno..

Odg: Ako imate pitanje pitajte ovdje!

Reply #113
mene zanima gdje bi mogao pročitat kako se spaja rc brodovi.. tj.. nakon što kupim esc,  baterije, servo, motor i ostale dijelove kako ih spojit (instalirat) da sve radi normalno..

To pise u uputama za stanicu, a moguce cak i u uputama za prijemnik.
U principu jednako kao i kod aviona.

Odg: Ako imate pitanje pitajte ovdje!

Reply #114
Pozdrav,

novi sam ovdje ali i inače u RC svijetu, radim trenutno na jednom čamcu, nije brod jer još nema motor. Ovako, bio bih vrlo zahvalan ako bi mi netko mogao preporučiti neki elektro motor za pogon tog čamca. Čamac je dugačak 650 mm, širok 180 mm nosivost je nekih 3 kg, trebao bih neki motor (da cijena nije preko 40 $), može i preporuka neke baterije (Li-ion ili poly) i ESC-a tako da mi ostane "lufta" 1,5 kg nosivosti. Ne radim neku jurilicu pa ne mora biti mrcina od motora.

Odg: Ako imate pitanje pitajte ovdje!

Reply #115
čamac??? za što? ribolov? ili???


Odg: Ako imate pitanje pitajte ovdje!

Reply #117
imam ti LINK do stričeka koji to radi!!!!  :D  :D  :D

ne nije šala ozbiljno.....

a za ostalo čim veći motor čim manje rpm ili kv..... 7.2v akumulator..... bla bla bla......

Odg: Ako imate pitanje pitajte ovdje!

Reply #118
pozdrav
imam kit jedlice(samogradnja) pa me zanjima što mi sve treba za plovidbu
strong, light and cheap - choose two

Odg: Ako imate pitanje pitajte ovdje!

Reply #119
pozdrav
imam kit jedlice(samogradnja) pa me zanjima što mi sve treba za plovidbu

Pa prvo bi trebal napisati o kojoj se jedrilici radi i kakve su joj sve mogučnosti,pa da se vidi kolko čega. ;)
Robert