Skip to main content

Topic: mali test unutarnjeg otpora ćelija (Read 5288 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mali test unutarnjeg otpora ćelija

dakle prije mora sam napunio par batki do kraja
jedna himodel
2 turnigy - 4s 30-40c i 40-50c
i jedna nano tech

nakon 2 tjedna vratim se doma i očitavam ćelije na baterijama

himodel - 4.18 4.19 4.18
turnigy 4s 30c-40c 4.17 4.16 4.18 4.17
turnigy 3s 40c-50c 4.17 4.17 4.16

i sad za kraj, baterija sa uber niskim unutarnjim otporom "nano shit"
spojim ju i piše mi unbalanced :) baš divna poruka
4.15 4.12 4.01

i prije sam to tvrdio, sad još jednom nano tech su najveći shit koji postoji i treba ih izbjegavat - ova baterija ima jedan let u glideru i maksimala je iz nje izvlačeno 30A, to je 2650mah 3s 35-70c baterija

došla mi je himodel 8s 3700mah 35-70c (2x4s 3700mah) baterija pa ću ju isprobati u mirageu
očekujem konstantniju snagu svakako u odnosu na turnigy
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: mali test unutarnjeg otpora ćelija

Reply #1
mislim da nije dobro ostavljati ih punima  :-\
pogotovo ako znaš da ideš na put a one se neće koristiti preko 2 tjedna...

ne znam, dosta ljudi je nezadovoljno Nano batkama, 
valjda jer su probali nekaj drugo, bolje  :)

ja nisam, pa su meni čisto ok i za brze(300+) i za spore(jedralka, multirotor) modele,

nisu preskupe, pa ih bolje kupim više komada,
(punim ih doma na 1C, na livadi uopće ne)
jačeg kapaciteta, i onda crpim manje C iz njih
(npr 18C iz batke koja je deklarirana na 35-70C,)
nakon leta su već na 3.8V per cell uvijek, timer je isprogramiran. doma se samo izbalansira na storage napon u 2 minute

i uz takav tretman mora trajati htjela-ne htjela.

drugo je sada ako se ubijaju batke na 30-40C u modelu, pune tople na livadi s 5C, prazne do 3.2V npr....

Odg: mali test unutarnjeg otpora ćelija

Reply #2
mislim da nije dobro ostavljati ih punima  :-\
pogotovo ako znaš da ideš na put a one se neće koristiti preko 2 tjedna...

ne znam, dosta ljudi je nezadovoljno Nano batkama, 
valjda jer su probali nekaj drugo, bolje  :)

ja nisam, pa su meni čisto ok i za brze(300+) i za spore(jedralka, multirotor) modele,

nisu preskupe, pa ih bolje kupim više komada,
(punim ih doma na 1C, na livadi uopće ne)
jačeg kapaciteta, i onda crpim manje C iz njih
(npr 18C iz batke koja je deklarirana na 35-70C,)
nakon leta su već na 3.8V per cell uvijek, timer je isprogramiran. doma se samo izbalansira na storage napon u 2 minute

i uz takav tretman mora trajati htjela-ne htjela.

drugo je sada ako se ubijaju batke na 30-40C u modelu, pune tople na livadi s 5C, prazne do 3.2V npr....

Slažem se , tak se brine o batkama
Trex550E manji ali BRŽI I ŽEŠĆI od wespenove
600-tke.....ali uskoro više ne ČUDO je na putu

Odg: mali test unutarnjeg otpora ćelija

Reply #3
S baterijama postupam kao i Tomislav_ZG, pa mi 3s 1300 mAh TGY Nano-Tech dobro služi već više od godinu dana. I sada moj hotliner, Lindinger Brilliant, penje okomito s tim packom!
 
model: http://shop.lindinger.at/product_info.php?products_id=62769
motor: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8139
elisa: Graupner CAM Folding 9*6
baterija: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/%5F%5F11903%5F%5FTurnigy%5Fnano%5Ftech%5F1300mah%5F3S%5F25%5F50C%5FLipo%5FPack.html
 
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: mali test unutarnjeg otpora ćelija

Reply #4
Ja sam extremista i želim znati koja je najextremnijenajbolja u odnosu:
cijena-pražnjenje-punjenje-kapacitet-pražnjenje-punjenje-unutarnji otpor..... itd.
 
Nano u svakom slučaju ne opravdavaju ono što o njima proizvođač piše ALI:
I na plotu je pisalo pa se čovjek našpranjil  :D :D

Odg: mali test unutarnjeg otpora ćelija

Reply #5
Ja sam extremista i želim znati koja je najextremnijenajbolja u odnosu:
cijena-pražnjenje-punjenje-kapacitet-pražnjenje-punjenje-unutarnji otpor..... itd.
 
Nano u svakom slučaju ne opravdavaju ono što o njima proizvođač piše ALI:
I na plotu je pisalo pa se čovjek našpranjil  :D :D
pisalo je da, neki su i jezik poderali :D :D :D

Odg: mali test unutarnjeg otpora ćelija

Reply #6
nekoliko ljudi s foruma zna kak se brinem o baterijama
punjanje je maks 1c, pražnjenje do 3.7, zaboga pa imam 30 baterija doma, ne treba mi punjenje od 5c nikako, nit trebam ubijat svaku bateriju do maksimuma da dulje letim
uostalom i napisao sam da sam ih napunio samo par,radi testiranja
dakle prije mora sam napunio par batki do kraja


ovo je bilo isključivo i samo za test ostale baterije su na 3.8v po ćeliji

moje iskustvo sa nano shitom - 3 baterije - 3 loše - na svakoj otkaže po jedna ćelija, ostale dvije ćelije su u redu


plavi - probaj himodel batke ak već nisi
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: mali test unutarnjeg otpora ćelija

Reply #7
Slažem se sa činjenicom i novim modelarskim pojom: 'nanoshit'. I ja sam bio nasjeo na zvučnu reklamu i tehnologiju koja asocira na G3 Hyperion (koje su fantastične).

Svima koji još mogu pronači neku dobru riječ za TGY nano , mogu nakon 3 godine cijeđenja Hyperionki postaviti pitanje: kako Hyperionka istog kapaciteta i C-ratinga stara 3 godine (koja je preživjela više desetaka puta onaj teški tretman ma takmičenjima) ima jači druk, tj. manji inner resistance od bilo koje starosti TGY nano istog kapaciteta i C -ratinga ?

I jedna napomena @jed2i: mjerio si samopražnjenje, a ne unutrašnji otpor, iako, rezultat je na kraju isti: nanoshit je looser !

Za i.r. ima ovdje opis: http://en.wikipedia.org/wiki/Internal_resistance

..dakle trebaju ti dva opteretna otpora različite vrijednosti i malo mjerenja i računanja, ili punjač sa direktnim očitavanje unutrašnjeg otpora.

Damir

Odg: mali test unutarnjeg otpora ćelija

Reply #8
malo sam se zaje... u naslovu jer sam mislio ovih dana napravit i mjerenje unutarnjeg otpora

imam i punjač koji to radi al mi nije ni frka izmjerit otpor solo
što se tiče linka, znam kak se to radi (thevenin mi nije stran :) ) al svejedno hvala...
uskoro ću izmjerit otpore pa stavim tu sve vrijednosti
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: mali test unutarnjeg otpora ćelija

Reply #9
..i primijetiti češ da nanoshit ima izuzetan dizbalans unutrašnjeg otpora pojedinih čelija u paketu. Toliko o tome da su R-matched ! Dobro su nas namagarčili !
Damir

Odg: mali test unutarnjeg otpora ćelija

Reply #10
Eto, meni Nano za sada dobro služe, pa neću prigovarat. Naravno, bilo bi dobro izmjerit i druge baterije, primjerice: Zippy, Rhino, HIModel i ostale. Tako ćemo dobit pravu sliku jer su, prema reklamama, sve najbolje!
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: mali test unutarnjeg otpora ćelija

Reply #11
Gledajte ja peglam baterije ko sam vrag svoju mater ali stvarno im radim svašta od toga da vadim C ili A preko njihovih mogučnosti do toga
da ih vadim ašovčićem i zemlje :D sve u svemu nano je izdržao po dva puna leta s takvim opterečenjima dok zippy je nešto duže samo hi model još traje.
Sve baterije su bile podjednaki C i A.
Znam da bi i ove nano bile u dobrom stanju još i danas da ih čuvam pazim i mazim tak sve što se radi inače ali i ovo je jedan od pokazatelja
da ne mogu izdržati velike napore kako pišu.
S druge strane hi model koje nisu izvikane kao nano isto imaju 35-70c ali oni to ne reklamiraju na sva zvona i još stave napomenu samo 10 sek. 70C




Odg: mali test unutarnjeg otpora ćelija

Reply #12
unutarnji otpor :)

himodel 3s 2200mah 35-70c  -  45mΩ
turnigy 3s2200mah 30-40c - 85mΩ
turnigy 3s2200mah 40-50c - 63mΩ
zippy 4s2650 40c - 95mΩ
turnigy 4s3300mah 30c-  70mΩ

eto to je icharger izbacio
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: mali test unutarnjeg otpora ćelija

Reply #13
napokon se pojavljuju brojke iz naslova ovog topica, ne osobni dojmovi.
evo fotke koja govori puno, otpori su mi ok za to koliko dođu, ne odskaču unutar istog packa previše...
ja se ne bunim, ak su nekom smeće ok, meni nisu nikako  ;D    da mi možda treba nekaj žešće, vjerojatno ne bi zadovoljile.
ali velim, nikad nisu punjenje s više od 1C(nikad nakon leta na livadi), niti pražnjene preko 20C i to ne dulje od 10sec u komadu (a bar ME163 juri  prek 200 samo tako ;D nije neki parkfyer)

isto mjereno iChargerom ko i jedijev

jasno, postoje npr. hyperionke po cca 100$ koje su sigurno bolje,
no zna se kome trebaju, onima koji cijede zadnji atom i ne pitaju za cijenu pritom  :)

edit: ove gornje dvije plave su iz jedralke, 40-50C, 2.2x40=88A a jedralka cucla oko 15C=30A na kratko vrijeme u vertikali.

Odg: mali test unutarnjeg otpora ćelija

Reply #14
ovaj moj charger - icharger 1010b - nema funkciju mjerenja po ćeliji, nego mi izbaci ukupan otpor
izmjerio sam i neku staru lipo bateriju koja stoji doma već dosta dugo, na njoj mi je pokazalo oko 200mΩ
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000