Skip to main content

Topic: Vremeplov (Read 14638 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Vremeplov

Reply #60
Evo ja prekopao jedan krug po kutijama pa nasao ove fosile  :)

Odg: Vremeplov

Reply #61
@ Storm9A : super, ali  najvažnije je da imaš i Varioprop prijemnik obzirom da taj sistem ima variabilno trajanje impulsa, pa današnji prijemnici ne mogu ili teško dekodiraju Varioprop PPM. Ima o tome na rcnetwork.de, ljudi su pronašli neka rješenje , čak i ugrađivali 2,4.  Viš ju lak  ;) !

@Tomi: pogledaj brojke na kvarčevima... ako tvoj MPX radi sa standarnom međufrekvencijom 455 KHz - problem riješen !
..one Pruknerove slike ...nisam našao sliku sa stanicom, ali sam siguran da je ona koju si stavio u link gore.

Damir

Odg: Vremeplov

Reply #62
Nema šale ..... :-X....probudili se ''demoni'' prošlosti...Pruknerovo se ime spominjalo sa ogromnim poštovanjem... 8) Hvala naputovanju u prošlost  Tomi ,Storm i Damire  :o  LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Vremeplov

Reply #63
Evo i jednoga mojeg blaga. Neznam sada dali bi jos radio ali...

Webra Speed 40 iz 1977g.

Odg: Vremeplov

Reply #64
Evo Matekk, Webra GT 40 very nice ...A sa RC Universe 2009 ovo:
Best .40 engine on the market! Very easy to start and tune! Idle needle isn't critical at all. Throttle is instant using Nova Rossi 4 plug (or Rossi 3)
 Runs good on no nitro. But runs even better on 5% nitro.
 Most powerful engine in Q-500 pylon racing (424 class) over here in Sweden using 80/20 fuel an 10x6 plastic props. Turns a RAM or Graupner 10x6 (gray or black cam-prop) at over 14000rpm. No other sport .40 engine does this using the standard silencer.
 The only problenm is it's loud standard silencer.

Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Vremeplov

Reply #65
Hvala puno na informaciji, skinuo san i ja sa interneta njene upute

Odg: Vremeplov

Reply #66
Matekk ,  palo mi je na pamet (zamisli imam i pamet  ???) da je sve moguće danas servisirati i obnoviti,ali ne znam jeli se isplati......Osim ako nije ljubav u pitanju ... :-*....Veliki Pozdrav iz centra Svita..... ;D ;) :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Vremeplov

Reply #67
Hahahaha, meni je problem to što nemam ni kap goriva a niti brtvu glave, koju neznam napraviti a nemam niti materijala. Ako mi možete savjetovati nešto

Odg: Vremeplov

Reply #68
Matekk, kao što znaš živim u Splitu...malo daleko...ali pitat ću prave ljude u Zagrebu,je su li voljni pomoći ?..Vjerujem da će se javiti i na forumu.Ako nisi ''kući'' kod I.C. motora ne diraj ništa , jer ga najprije treba rastaviti ,a da ga se ne ošteti , zatim oprati  (vruća voda i deterđent).Sve gumene ringove treba zamjeniti jer postojeći su izgubili potrebna svojstva.Ima nekih malih ''caka'' kod cijelog zahvata, iako je u osnovi sve jednostavno za onog koji zna i želi pomoći.Naravno ukoliko motor želiš prepustiti drugom u ruke..... :)  LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Vremeplov

Reply #69
Mislim, ja znam princip I.C motora, imam malo iskustva sa tomosom, i starim trimerima, ali nisam baš u financijskoj situaciji da plaćam generalku motora.  :)

Odg: Vremeplov

Reply #70
Matekk, nisam ni rekao da bi trebalo platiti , nego se radi o slijedećem.Treba radiona(garaža)  barem da ima ''moršu'',pazi sad,to se po novom zove PARALELNI ŠKRIPAC (sa mjedenimi alu navlakama, da se ne ošteti tijelo motora ) ... :D.Treba mali ''radar ciger'' izvlakač radilice odnosno kugličnih ležajeva,čekići: gumeni , drveni i obični od 300 grama  :D (malo humora dobro dođe) Kuhalo i posuda za prokuhati sve dijelove i eventualno ako je nešto zapeklo.Znam da će netko reć da se može jednostavnijim načinom raditi ....ali ja spadam u perfekcioniste i ne znam niti sam znao raditi drugačije...no dobro to je moj problem.U svakom slučaju osoba koja se nađe ili ponudi za reparaturu Tvog motorića ,sve ovo već zna. Da trebat će nabaviti, možda ,nove kuglične ležajeve a najveći problem bit će pronaći ''O'' prstene  ringove (mislim da ih ima tri (karburator i glavni usis) :'(
Neću više nego će mo se čuti ako nađem čovjeka ili se netko od naših forumaša javi.Hvala  LP ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Vremeplov

Reply #71
Ma mogao bih ja to napraviti i sam da imam izvlakač, brener za zagrijavanje kod mijenjanja ležajeva i da dokučim kako izvaditi bolcen iz gornje piksne klipnjače. Hvala puno na trudu i ako što bude, javi se u Privatne poruke.


LP iz Istre, Marko

Odg: Vremeplov

Reply #72
Marko , tako je ,drago mi je da smo se razumjeli..čujemo se na PM...hvala na tvom vremenu... :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Vremeplov

Reply #73
Kod mene kažu-vrimena i volje je, ma šoldi ni.

Odg: Vremeplov

Reply #74
 ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes