Skip to main content

Topic: Dali Banggood pravi budalu samo od mene ili to radi svima pomalo? (Read 11532 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Dali Banggood pravi budalu samo od mene ili to radi svima pomalo?

Već neko vrijeme traje prepucavanje između korisničkog servisa Banggood-a i mene. Naime, kupio JJRC JJ1000A, dobio JJ100. Ok, nije 'Lightning Bird' kako pisalo, no nije to glavni problem. Osim što vrluda u letu, ponekad (čitaj: često) pri slijetanju poblesavi i uvijek jedan te isti motor vrti do maximuma, što rezultira prevrtanjem. Nekad se taj motor sam smiri, nekad ne, pa onda moram gasiti bateriju. Nakon 12-te poruke, rečeno mi je da kako su oni ocjenili sa mog videa - sa dronom je sve u redu, a ja bi trebao bolje pročitati uputstvo. Pročitao dobar dio, a pogotovo je interesantan onaj dio oko glavnog rotora i repne elise i repnog motora (vidljivo na videu iz tog istog manuala).

U međuvremenu, 3x beskontaktni termometar, navodno nema na skladištu, pa mi nude tri opcije: 1. čekanje do 'restock-a' (to sam i odabrao), 2. zamjena za nešto drugo i 3. vraćanje novaca. Nakon klika na prvu opciju, 'tužna zvijezda' mi je rekla da trenutno nemaju na stock-u crijeva za vodu kojeg sam naručio... o, Bože, imali te?!

http://www.youtube.com/watch?v=ZbjFD1jaz88

I opet, bez obzira na sve nevolje, nekako sam zavolio taj Banggood, samo ne volim kad prave budalu od mene. Dali je još netko od vas imao sličnih iskustava?

EDIT: Ovo je drugi video koji sam im poslao oko JJ1000, tražili su "kratak video" pa sa morao ponovo snimati:

https://www.youtube.com/watch?v=X2aPeTRzSv8

Ovi ostali su malkice duži.

LP,
milan
---

Odg: Dali Banggood pravi budalu samo od mene ili to radi svima pomalo?

Reply #1
BG je bio odličan u početcima, moje prve narudžbe sežu iz 2012 god,, nakon što je DX počeo jako kasniti sa pošiljkama. Tada su imali odličan support koji sam rijetko i koristio jer se sve slalo unutar koji dan i sve izlistano je bilo na lageru. Zadnja narudžba (od 59 ukuno) s njima mi je 3mj 2014, tu su me izgubili kako kupca zbog dosta sličnih problema kao što imaš ti. Kupim neke stvari koje kao imaju na lageru, čekam i čekam slanje da bi nakon mog upita dobio odgovor da ih više nema i dali želim nešto drugo umjesto naručenog,,, potrošim 2 sata da nađem slične stvari i pošaljem im izmjenu, oni kažu ok i ja sretan nekih 5 dana dok ne dobijem mail da su mi novci refund-ani od treće osobe koja nije ni pogledala izmjene u narudžbi (prva je bila otkazana, izmjene su išle u novu narudžbu, sve je pisalo u napomeni narudžbe). Par sati poslije dobijem mail da mi robu iz nove narudžbe ne mogu poslati jer sam im dužan novce za nju - novce koje su mi vratili sat dva prije i da otkazuju tu novu izmjenjenu narudžbu. Ja lud već od svega idem ponovo naručiti i naravno koji dan poslije javljaju da nekih stvari opet nema na lageru, želim li što drugo  ;D

Od tada Aliexpress je majka, svakom selleru je u interesu da robu dobiješ što prije i da im daš dobar feedback što naravno moraju zaslužiti. Ako neka stavr postoji u trgovini, nema šanse da je nema na lageru. Imaju skoro sve što i BG, BG je jedino jači sa RC opremom i zbog toga su jedino u maloj prednosti nasprem ovih. Fastech je također super trgovina, samo što im ponuda nije tako dobra.

Odg: Dali Banggood pravi budalu samo od mene ili to radi svima pomalo?

Reply #2
BG je bio odličan u početcima, moje prve narudžbe sežu iz 2012 god,, nakon što je DX počeo jako kasniti sa pošiljkama. Tada su imali odličan support koji sam rijetko i koristio jer se sve slalo unutar koji dan i sve izlistano je bilo na lageru. Zadnja narudžba (od 59 ukuno) s njima mi je 3mj 2014, tu su me izgubili kako kupca zbog dosta sličnih problema kao što imaš ti. Kupim neke stvari koje kao imaju na lageru, čekam i čekam slanje da bi nakon mog upita dobio odgovor da ih više nema i dali želim nešto drugo umjesto naručenog,,, potrošim 2 sata da nađem slične stvari i pošaljem im izmjenu, oni kažu ok i ja sretan nekih 5 dana dok ne dobijem mail da su mi novci refund-ani od treće osobe koja nije ni pogledala izmjene u narudžbi (prva je bila otkazana, izmjene su išle u novu narudžbu, sve je pisalo u napomeni narudžbe). Par sati poslije dobijem mail da mi robu iz nove narudžbe ne mogu poslati jer sam im dužan novce za nju - novce koje su mi vratili sat dva prije i da otkazuju tu novu izmjenjenu narudžbu. Ja lud već od svega idem ponovo naručiti i naravno koji dan poslije javljaju da nekih stvari opet nema na lageru, želim li što drugo  ;D

Od tada Aliexpress je majka, svakom selleru je u interesu da robu dobiješ što prije i da im daš dobar feedback što naravno moraju zaslužiti. Ako neka stavr postoji u trgovini, nema šanse da je nema na lageru. Imaju skoro sve što i BG, BG je jedino jači sa RC opremom i zbog toga su jedino u maloj prednosti nasprem ovih. Fastech je također super trgovina, samo što im ponuda nije tako dobra.

E sad... Ja sam opet čuo negativne stvari oko Aliexpress-a. Reci mi, koliko je pouzdan i koliko tipično čekaš na naručenu robu? Izgleda je vrijeme da se polako odmaknem od sada već neugodno neozbiljnog Banggood-a.

LP,
milan
---

Odg: Dali Banggood pravi budalu samo od mene ili to radi svima pomalo?

Reply #3
Pročitao sam i ja dosta negativnih priča u vezi Aliexpress-a, krenuo naručivati onako iz znatiželje i do danas nakon preko 50 narudžbi ne znam ima li imalo  istine u tim tračevima  :)
Rekao bi da je Ali dosta pouzdan, daleko više od BG-a i Ebay-a zajedno, samo ne kupuj robu od seller-a koji nemaju ili imaju jako mali feedback. Ne mora biti da nešto s njima ne valja, nego čisto da budeš siguran. Ja sam pak radio par narudžbi sa takvima i samo jednom me tip zeznuo s time što mi je poslao drugačiji proizvod od onoga u opisu. Mogao sam se žaliti i tražiti povrat love, ali nije mi se dalo.

Tamo prodavači dobivaju novac tek kad ti potvrdiš da je roba ok ili kad istekne određeni period do kojeg si morao dobiti i testirati robu. Sistem reklamacije je isti kao i na BG-u, osim što si ovdje osiguran od strane AE i samog prodavača koji nikako ne želi loš feedback zbog prejake konkurencije.
Roba dolazi u prosjeku 20dana, ovisi dosta o cijeni proizvoda i od koga naručuješ. Neki šalju sa HK i CH gdje dobiješ tracking i to obično dođe unutar 3tjedna, jeftinije stvari (tipa 10$ i manje) su u zadnje vrijeme počeli slati sa nekom novom kineskom službom gdje dobiješ neki polovičan tracking u obliku brojeva, to nekad potraje i 30 dana, rijetko više.

Odg: Dali Banggood pravi budalu samo od mene ili to radi svima pomalo?

Reply #4
I da, vezano za reklamacije, imao samo jednu dosad gdje mi 1 motor išao malo u 8, požalio se prodavaču i ovaj poslao novi bez previše pitanja.
Toliko o mojem iskustvu s njima.

Odg: Dali Banggood pravi budalu samo od mene ili to radi svima pomalo?

Reply #5
Alliexpress je katastrofa, stalno problemi, naručiš jedno, dođe drugo, pa natezanja, nejavljanja po 2 tjedna, pa neće lovu vratiti. Radije uzmem na ebayu malo skuplje, NIKAD problema, 500 kupovina dosad od malih vrijednosti do 100njak dolara.

Odg: Dali Banggood pravi budalu samo od mene ili to radi svima pomalo?

Reply #6
A sad više ne znam. Neki ga hvale, neki grde. Isto kao i sa eBay-om. Nekada super, nekada natezanje. Dakle, ništa nije 100% siguro. A ništa onda, probat ću nešto sitno naručiti, pa kako bude.

LP,
milan
---

Odg: Dali Banggood pravi budalu samo od mene ili to radi svima pomalo?

Reply #7
Rekoh 500tinjak kupovina na ebayu, niti jedna problematična, 20tak na Aliju, pola natezanje, banggood neću ni gledati, HK isto nikad problema nekim 10tak kupovina, meni dosta

Odg: Dali Banggood pravi budalu samo od mene ili to radi svima pomalo?

Reply #8
A eto ja ovo sto sam par puta narucio s banggooda mi je proslo ok :P ,samo jednom neke kamere vise nije bilo a kad sam narucio pisalo je da ima.Svatko ima razlicita iskustva :D

Odg: Dali Banggood pravi budalu samo od mene ili to radi svima pomalo?

Reply #9
Ne znam koliko od vas je skuzilo da su vecina trgovaca s ebay-a iz kine koji isto tako prodaju svoju robu na aliju. :)
Potrebno je samo procitati koji feedback ispod artikla pod uvjetom da ih ima i iz tog se moze saznati dosta.

Odg: Dali Banggood pravi budalu samo od mene ili to radi svima pomalo?

Reply #10
slažem se sa wire-om, ja isto nabavljam uglavnom preko ebaya, i jako sam zadovoljan. Upišem item u search, filter na price+shipping lowest first i buy it now. Zatim tražim ponuđača sa najboljim ocjenama ili eventualno puno prodanih artikala. Zna često bit ispod artikla npr 504 sold.
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Dali Banggood pravi budalu samo od mene ili to radi svima pomalo?

Reply #11
Evo i mog problema,
naručia par sitnica sa Banggood-a,od kojih 2 nisu imali na lageru,al je naravno pisalo da imaju.
Trebalo in je 5-6 dana da skuže i da mi jave,ja odabra opciju refund,iz razloga šta više nikad neću kupovat u njih,meni je presmiješno da rade ovakve kikseve u poslovanju.
Prošlo je 4 dana..od njih nema povrata novca..na stranici piše da je narudžba otkazana.
Sva srića da san plaća priko paypala i upravo san podiga support case za te dvi narudžbe.
Na Ebay-u se ovo nikad ne dešava,godinama kupujen priko njega bez ijednog problema,svi bi dali guzice da dobar feedback.
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Dali Banggood pravi budalu samo od mene ili to radi svima pomalo?

Reply #12
Evo i mog problema,
naručia par sitnica sa Banggood-a,od kojih 2 nisu imali na lageru,al je naravno pisalo da imaju.
Trebalo in je 5-6 dana da skuže i da mi jave,ja odabra opciju refund,iz razloga šta više nikad neću kupovat u njih,meni je presmiješno da rade ovakve kikseve u poslovanju.
Prošlo je 4 dana..od njih nema povrata novca..na stranici piše da je narudžba otkazana.
Sva srića da san plaća priko paypala i upravo san podiga support case za te dvi narudžbe.
Na Ebay-u se ovo nikad ne dešava,godinama kupujen priko njega bez ijednog problema,svi bi dali guzice da dobar feedback.

Da, imaju oni dosta problema sa održavanjem točnosti podataka na web stranici. Isto tako, točno je da su spori u odgovorima na pritužbe. Bez obzira dali sam ja njihov affiliate ili ne, i mene su gadno zeznuli par puta, no to su nadoknadili kasnije. Međutim, nisu samo oni problematični - ima i drugih firmi... svaka ima svoju caku, neke su bolje neke lošije.

Na eBay-u se stanje iz dana u dan popravlja, sve manje ima prevaranata koje moram čekati po 60 dana i onda kažu da će rado refundirati, a to se ne dogodi. Sada i eBay štiti kupce, tako da je ste strane u redu. Jedino... i tu ima kretena koji napišu da prodaju jedno, a dobiješ drugo. Onda se prave da ne znaju dobro engleski i slične fore.

Sve je to velika lutrija, kupovina ne samo od kineza nego opčenito - preko interneta. Ja bi više volio da ima neka trgovina, da ja osobno mogu vidjeti robu, pa onda odlučiti o kupovini, no toga za sada nema, bar ne po ovako niskim cijenama.

LP,
milan
---

Odg: Dali Banggood pravi budalu samo od mene ili to radi svima pomalo?

Reply #13
Slažen se u potpunosti sa svime,ali ostajen pri tome da je Ebay (u kombinaciji sa Paypalon) najsigurnija trgovina na netu.
Još ako prodavači imaju dobar feedback,nema straha.


I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Dali Banggood pravi budalu samo od mene ili to radi svima pomalo?

Reply #14
i ja sam najvise za ebay i tu nisam imao problema nikakvih. Bangood ne bio nekad dobar a sad se pokvario... narucim iz eu paket, platim skuplje i cekam kao da iz kine dolazi... i ako nesta nestima s proizvodom uvijek se moras natezat mjesecima... sa goodluckbuy imam dobra iskustva takoder.