Skip to main content

Topic: Futaba T8FG (Read 2781 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Futaba T8FG

[attachimg=1][attachimg=2]

Ove dvije stanice su identične po Hardware-u razlika je samo u verziji Softwarea.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Futaba T8FG

Reply #1
Zadnja verzija Software-a je 4.1

Za Update potrebno je imati:

  • SD karticu formatiranu za FUTABU.
  • Formatira se u T8FG stanici
  • Program za PC FFS Futaba File System
  • Zadnju verziju Firmware-a
U privicima su:
  • FFS
  • T8FG-V1-1
  • T8FG-V2-0
  • T8FG-V2-1
  • T8FG-V3-0
  • T8FG-V4-1
  • Upute za Update
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO


Odg: Futaba T8FG

Reply #3
Ukoliko imate stariji manual ovdje su opisane bitne razlike:

MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Futaba T8FG

Reply #4
Jedina razlika (nebitna) u hardware-u je da su bočni slideri na Super verziji malo dulji.
Inače ja sam prezadovoljan stanicom u svakom pogledu i mislim da nema boljeg izbora za te pare, definitivno preporuka :) (OK, inače sam Futaba fanboy  :P )
MAK Zapad

Odg: Futaba T8FG

Reply #5
Da podjelim s vama kako ja vidim Futabinu T8FG.

Na prvi pogled stanica kao večina stanica koje su u upotrebi osim što je to Futabina stanica s najčiščim linijama bez suvišnih ukrasa, sviđa mi se.
Ekran je nešto manj u odnosu na stanice tog cjenovnog razreda. Ekran nije osjetljiv na dodir, to je konfor na koji su nas naučili neki proizvođaći, što nije presudno za dobro letenje.
Za programiranje stanice koristi se takozvani SensorTouch™ pločica osjetljiva na dodir.
Ta pločica je izazvala ogromnu količinu postova po forumima, ljudi nisu shvatili kako radi.
http://www.youtube.com/watch?v=DpcZiQN2Nyg
Lošim korištenjem SensorTouch™-a ljudi su proglasili stanice neispravnima, lošima, hirovitima. SensorTouch™ po mom mišljenju radi savršeno, nema mehaničkih kontakata, hermetički je zatvoren, Kroz njega ne ulazi prašina, vlaga. Uz to jeftin je i pouzdan.
Stanica nema FR slot, ono mjesto za mjenjanje modula. To je problem za ljude koji imaju mnogo prijemnika na 72, 40, 35 MHz, za modelare koji nemaju takvih prijemnika to je prednost. Stanice bez FR slota nemaju kontakate koji mogu stvarati probleme, znači jedno mjesto problema manje.
Za korisnike koji imaju spektrum prijemnike postoji modul koji se ušteka u trener port i to je sve.
[attachimg=1]
 
 
Prekidača ima dovoljno pogotovo tropoložajnih.
6 tropoložajnih i dva dvopoložajna od kojih se jedan sam vrača u mirni položaj

Novotarija je SD kartica za Update i za spremanje postavki za dodatne modele, na 2GB stane puno modela. Uzmete novu stanicu stavite svoju karticu i svi vaši modeli su tu, zgodno. Za Update stanice sad više netreba dodatni Hardvare kao kod većine stanica

Stanica radi u formatu FASST robustni protokol uz kvalitetne prijemnike spada u sam vrh tehnologije. Stanice iznad 1000$

Za stiroporce, ZAGIJE i slične jeftilene postoje kineski prijemnici kompatibilni s tim formatom za tridesetak dolara.

Nisam spomenuo stanica ima 12 analognih kanala i 2 digitalna samo dva krajnja položaja.

Uz dva 8 kanalna Orange prijemnika možete koristiti svih 14 kanala za 60$.
FUTABIN 14 kanalni prijemnik košta preko 200$ sigurno ima razloga.

A sad ono što me jako veseli program je skoro identičan stanicana višestruko skupljima. Do sad je stanica doživjela 4 Update-a a u najavi su i novi.

Zaključak:
Stanica izuzetnih kvaliteta za letače, konfor je sveden na minimum, ali sve je moguće napraviti i pouzdana je prema dosdašnjim informacijama s inozemnih foruma.

Mislim da je to odlična kupovina u klasi do 450$, čak jedina s 14 kanala za toliko novca.
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO