Skip to main content

Topic: eewanov hangar (povijest mog bavljenja modelarstvom) (Read 15748 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: eewanov hangar (povijest mog bavljenja modelarstvom)

Reply #30
da sam barem ovu tablicu pronašao prije:

http://www.osengines.com/faq/faq-q900.html

To je u skladu s onim što ja imam na modelu - OS40, 1.8dcl (6oz), izvučem 7min... to je to...

stavljam ASP28 i 9x6 prop pa ćemo vidjeti...




bas cu pratiti sljedeci puta koliko mi traje rezervoar, ali sam siguran da nije ispod 10 minuta skroz prazan.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: eewanov hangar (povijest mog bavljenja modelarstvom)

Reply #31
odlican si..bas me nasmijao i razveselio uvodni post..prepoznajem sebe kada ga citam.

i sam cijeli zivot gustam letenje i eto me napokon..trebalo je samo prvi put poletjet..ostalo dolazi sve samo. a i vidim da cu morat pocet snimat ama bas sve jer mi sada zao kaj nemam neke od svojih uvodno letecih atrakcija..al imam slike..i to je podsjetnik da je svaki pocetak tezak.

jedino ne razmem zakaj je tabu rec da si razbio model..ja sam ama bas svaki koji imam razbio..neke totalno poput cesne a neke hmm manje totalno..no kako su mi je jednom kenobi i lori na livadi objasnili:kada prestanes misliti o razbijanju tada ces poletjeti...i fakat, od kada nemam (iako krajickom duse strepim jos uvijek,da sam iskren) osjecaj razbijanja i ne letim da bi ostao u zraku sto duze da se ne razbijem od tada sve bolje letim..i slecem..cak i kada sve odradis dobro, recimo otkaze servo kao na twinstaru i opet lom..tako d aje razbijanje modela kao i prst na ruci..dio je nje i moras se s time pomiriti..pogotovo kada se sa over 100kg moras popet na najvise drvo u sumi da skines ionako prepolovljeni model..tada shvatis da si zavolio ovaj hobi  ;D

super ti je hangar, jos mi se vise svida kaj sam radis modele, i kaj da ti velim..puno je sati neba ispred nas  ;)

fala na lijepim rijecima... :)

ja se uopce ne zamaram sa razbijanjem i nerazbijanjem. bitno da je zabavno, a dalje kako sudbina da.

jos bi bilo super da imam vise vremena i volje pa da pokrpam ovo sto me ceka razbito u ormaru. oduvijek sanjam da su svi modeli letivi, a da ja samo biram sto cu letjeti danas. :D
struja zakon, nitro USTAV

Odg: eewanov hangar (povijest mog bavljenja modelarstvom)

Reply #32
malo listam videice i drugih koji su me snimali pa sam nasao ovaj kojeg je napravio vuna iz kluba.
sad mi je doslo da slozim to malo cudo od geebee-a jer stvarno lijepo leti. preporucam ga svima koji zele uciti 3d i malo "zesce" letenje jer je stvarno neunistiv.

Eewan_GeeBee.MP4
struja zakon, nitro USTAV

Odg: eewanov hangar (povijest mog bavljenja modelarstvom)

Reply #33
ovih dana sam se bavio konverzijom twista na nitro.

motor sam odlucio staviti 4t thunder tiger f-75s


povecao sam rupe za serva na krilima kako bi stali standardi


treba se jos malo pozabaviti sa folijom jer je pukla na nekim mjestima, a i ruzne su ove ljubicaste zakrpe...

gotov model


jedna za dojam velicine iako vecina nas zna sto je velicina 40


na elevatoru i kormilu su standard hitec hs311, na krilima standard hxt 12k sa metalnom getribom iako mislim da cu staviti futabe jer su ovi bespotrebno jaki i teski, a nisu nesto ludo precizni. na gasu je na zalost hxt900 koji se muci jer je postavljen dosta iza pa mu je tesko gurati zicu kroz buzir. probat cu to podmazati sa nekom zeninom kremom za lice ;) pa ako bude bolje ostaje, a ako ne zamijenit cu ga sa 14 gramskim s metalnom getribom.
 
 jos treba srediti par sitnica i model je spreman za razbijanje. kazu da je model stvara ovisnost pa se nadam da ce i kod mene biti taj slucaj.
 
 trenutno sam u fazi dobre volje za slaganje modela pa ce uskoro na red doci i vec spomenuti razbiti edge i nadam se da ce mi to biti dosta modela do kraja sezone. :)
 
 u svakom slucaju zelim ovom modelu dug zivot, a sebi mirnu ruku i puno zabave.
 
 maiden uskoro...
 
struja zakon, nitro USTAV

Odg: eewanov hangar (povijest mog bavljenja modelarstvom)

Reply #34
nedavno sam nabavio dvokrilca u ocajnom stanju pa sam ovih tjedana radio na njemu.

ovako je izgledao dok je sletio u moj hangar:


cijeli prednji kraj je bio natopljen uljem, ljepilo se nije primalo pa je bio pun ojacanja od lima i velikih sarafa. bila je tu i hrpa pu ljepila koje je popustilo pod uljem i nije sluzilo nicemu.






firewall se raspao od masnoce


cijeli prednji kraj sam rastavio i sve namazao mjesavinom djecjeg pudera i acetona kako bi izvukao masnocu iz drveta. svakih par sati bi usisao puder, a nakon usisavanja ostao bi sloj pudera natopljenog uljem. taj sloj bi iscetkao i ponovno sve premazao spomenutom pastom. posao je gotov kada vise nema masnog pudera nakon usisavanja. odmascivanje na ovaj nacin trajalo je 2 dana sto je super rezultat posto bi mi daleko vise trebalo da napravim kompletan novi kraj.


prednji kraj ponovno sastavljen i polijepljen. firewall sam rezao novi.



gotovi drvenarija, oblacenje i ukrasavanje folijom.



obucena krila




model prije maidena


u zraku... kaputaz nisam stavljao jer se uvijek bojim da ga ne zdrobim. dobit ce ga za iduci let.


model leti super mirno, malo je pretezak jer je gornje krilo od stirodura i ima 840 grama. raspon je 146 cm, a tezina 3760 grama. motor je magnum .61 PRO SE, a ti motori danas nose ime thunder tiger 61 pro. probat cu kako ide i sa 15 ccm nitro motorom, ali to ce pricekati. za sada sam zadovoljan i sa ovim slabijim.
nema elerone na doljnjem krilu i to mi jako fali, eleroni na doljnjem krilu su isto u planu za napraviti.  tezina je prevelika pa planiram napraviti konstruktivno gornje krilo  krilo i skinuti oplatu od balze sa trupa i staviti tanju. sada je 3 ili 4 mm plankirano na 2 mm aviosper, a ja cu laminirati u 1mm.

video ce biti kada ga boboeasy digne na jubito.

zaboravih reci da se model zove WiK supertiger i da smo blizu s godistem rodjenja. :)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: eewanov hangar (povijest mog bavljenja modelarstvom)

Reply #35
svaka cast uredio si ga kao da je novi  ;)
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote


eewanov hangar (povijest mog bavljenja modelarstvom)

Reply #37
Stvarno je netko bio zao prema njemu... Ko da si udomio peseka iz šinteraja pa se oporavi nakon što si mu dao malo ljubavi...


Odg: eewanov hangar (povijest mog bavljenja modelarstvom)

Reply #39
hvala na pohvalma :)

specijaliziral sam se za popravke jer uglavnom to i radim. da se manje razbijam vise bi gradio, ali takva mi je karma. ;)

ovih dana se bavim popravkom tri modela. nemam slike svega na kompu, nisam ih jos skinuo, ali imam slike popravka groovy-a, f3a modela.

popravak se radi u stilu puzli i pokusavam sve sto se moze sacuvati i sto nije zdrobljeno sastaviti u jedan komad. na taj nacin sve ostane u centru, a naknadno ono sto se ne moze popraviti izrezem pa ubacim drugi dio. vazno je da se koriste i najmanji dijelovi koji nisu zdrobljeni jer tako na kraju sve sjedne savrseno i cesto se niti ne vidi da je drvo tu spajano. sve lijepim sa cak-om koji daje super cvrstocu spoja, a skoro nista tezine.

ovaj model je inace kineske proizvodnje i sada nakon kvalitetnog razbijanja se vidi koliko je lose sklopljen. vecina rebara je prezivjela samo zato jer se plank na njima drzao u par tocaka, kinezi stede na ljepilu. s ramenjacom je jos gora prica, a ona cijev u koju ide bajuneta je ljepljena sa pu ljepilom na rebra, ali majstori nisu pazili da ljepilo ostane na svojem mjestu vec se ljepilo slilo dolje, daleko od te cijevi gdje se i napuhnulo.

ovdje na slici se vidi o cemu pricam.  na ostatku spoja rebra i planka vidi se nabubrena kuglica ljepila ispod rupe kroz koju prolazi cijev.


sve osteceno skinuto, ostao je samo zdravi dio krila.


neki od dijelova slagalice :)



spomenuta cijev na sastavljenom dijelu krila. ideja je bila da se napravi dva veca komada koja ce se ulijepiti na prezivjeli ostatak krila.


pripasavanje


uljepljen dio


druga strana krila i dio koji se treba ulijepiti


uljepljen i drugi komad.


krilo je skoro gotovo, imam jos par sitnica napraviti na njemu pa slijedi oblacenje.

razbiti trup. sve sto se odvojilo od zdravog dijela samo otrgnuo do kraja, ali nemam dokumentirano.


dijelovi slagalice :)


sastavljen dio trupa


uljepljen na citavi dio trupa...


napravio sam jos ponesto, nisam fotkao, ali hocu ovih dana.

kad se sve sto moze polijepi onda ide krpanje i ucvrscivanje same konstrukcije. kad se ucvrsti konstrukcija skinut cu svu oplatu od balze i nalijepiti novu oplatu kako bi model bio uredan.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: eewanov hangar (povijest mog bavljenja modelarstvom)

Reply #40
mogao sam raditi i model nanovo, ali onda bi ovaj bacio, a posto volim sve svoje modele i ne mijenjam ih odlucio sam ih krpati dokle god ostaju u centru i dokle god dobro lete.

inace popravke ne radim ovako vec napravim nove dijelove, ali ovaj je kvalitetno popucao pa mi se cinilo da nema potrebe za time. posto su ovo komercijalni modeli za njih najcesce nema dostupnih nacrta pa kada nesto i radim nanovo isto prvo lijepim ostatke dijelova (ne ovako precizno i samo krupnije dijelove) kako bi iz njih izvukao mjere.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: eewanov hangar (povijest mog bavljenja modelarstvom)

Reply #41
Stvarno je netko bio zao prema njemu... Ko da si udomio peseka iz šinteraja pa se oporavi nakon što si mu dao malo ljubavi...

hehe

model je jako star, poceo se proizvoditi 1973 i proizvodio se do 1989. to znaci da je star najmanje 24 godine, a to je za model duboka starost. :)
struja zakon, nitro USTAV


eewanov hangar (povijest mog bavljenja modelarstvom)

Reply #43
Evo dugo sam razmisljao sto da ti napisem za nivo truda, vjestine i predanosti koji ulazes u ovo sto ocito volis i najbolje sto sam smislio je manijak. Totalni manijak.
Svaka cast!

Odg: eewanov hangar (povijest mog bavljenja modelarstvom)

Reply #44
kad je zena neki dan skuzila kaj radim rekla je da sam bolesnik. :D
struja zakon, nitro USTAV