Skip to main content

Topic: Funfighter klasa modela (Read 25086 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Funfighter klasa modela

Reply #16
jesi mjerio wattmetrom koliko A cucla pri ful gasu u ruci?
(u zraku je nešto manje A, ali za orijentaciju čisto...)

postam mjerenja i dojmove čim stigne Rarebear na vrata, bez brige.  :)

btw, napisao si da si ga letio samo na pola gasa,
zahvaljujući inflight logeru na ESCu, na pilon modelima(200-300km/h) sam primjetio da se sve skupa više grije upravo na pola gasa nego na 100%.
možda je i to bio razlog tvog kurenja.... pogotovo jer se skurilo na 3S, a trebalo bi raditi i na 4S kakti...  :-\

http://www.flyfreak.net/elektro-modeli/het-me-163-komet-prop-jet/msg43989/#msg43989

Novi ESC gore i mjerenje napravljeno.

224W i 19A s 3s 850maH 45-90C nano-tech.

Ako je orginal 20A ne cudi me sto je otisao, nema nimalo rezerve.


Odg: Funfighter klasa modela

Reply #18

nadam se da ce jos nekoga zasvrbiti prst i naruciti jer model ide preko 100 mph za manje od 100$.

Jedan zgodan video na temu preko 100mph za sicu

Dobro, to našim ženama prodajemo spike da je model 100$ ....  ;D
Ali realno s poštarinom i dve batkice za 5 minuta leta
pa još kada lupe PDV jer je to ipak veća kutija... skoro pa je 200$  :o a ne 100  :(
a di je još cijena reglera koji se stavi, BEC također za 4S, pa koji servo jer ovi nisu baš pouzdani...
 eto, probiješ 200$ a nisi ni poletio.




Odg: Funfighter klasa modela

Reply #19

nadam se da ce jos nekoga zasvrbiti prst i naruciti jer model ide preko 100 mph za manje od 100$.

Jedan zgodan video na temu preko 100mph za sicu

Dobro, to našim ženama prodajemo spike da je model 100$ ....  ;D
Ali realno s poštarinom i dve batkice za 5 minuta leta
pa još kada lupe PDV jer je to ipak veća kutija... skoro pa je 200$  :o a ne 100  :(
a di je još cijena reglera koji se stavi, BEC također za 4S, pa koji servo jer ovi nisu baš pouzdani...
 eto, probiješ 200$ a nisi ni poletio.





To ja sebe tjesim, narucim par sitnica pa ode 100$, uvijek fali servaca, ESC, motora, baterija, elisa, prijemnika...
Lijepo zvuci, pogotovo goli model samo 50$, i onda postarina, nasa draga carina, procjena vrijednosti paketa, obavijest o pristiglom paketu...

Takav je to hobby, kada sam se pomirio s time da puno trosim na to lakse mi je.
Zeni sam priznao da je oko 50$, "puno je ali ide dobro".
Tesko je onima van hobija prihvatiti tolike iznose za igracke.

Odg: Funfighter klasa modela

Reply #20
Evo letio s novim ESC-om, vise vuce nego prije, osjeti se kad u ruci pun gas ( i zena primjetila da jace vuce).

RTF tezina 364g.

636mah potroseno za oko 7-8 minuta leta.


Odg: Funfighter klasa modela

Reply #22
A zakaj se vecina tjesi da zene puse spike sa cijenom?pa svaka zna upalit forum il hk web...no da,tjesimo se jer mi isto tak nemamo pojma koliko kosta minival i bojanje...a i one cipele sa snizenja jel,su isto super :)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Funfighter klasa modela

Reply #23
A zakaj se vecina tjesi da zene puse spike sa cijenom?pa svaka zna upalit forum il hk web...no da,tjesimo se jer mi isto tak nemamo pojma koliko kosta minival i bojanje...a i one cipele sa snizenja jel,su isto super :)
Istina.  :)

Odg: Funfighter klasa modela

Reply #24
ja prije nekih 5 godina dao zeni 100kn i kazem ajde evo ti za frizuru i popijte kavu ti i prijateljica ,a one umrle od smijeha, tada sam saznao da je frizura oko 400kn!


Odg: Funfighter klasa modela

Reply #26
Nice  8)

mali savjet, brzinu ispušeš u zaokretima, kolko god da ih treba, 1,2,3... inače ti pravocrtno model preleti 200m a propadne svega 20m npr...
heh, a kako misliš da je slijetanje s mnogo bržim i 3-4x težim modelima istog raspona krila? pa ne mogu sletit kao jedrilice  ;)
(me163 npr, takvi ne mogu ni letit ispod 80km/h, s toliko dotaknu tlo kod slijetanja po GPS-u)


si mjerio nekim metodama brzinu?
ćeš ga probati na 4S?  :)

Odg: Funfighter klasa modela

Reply #27
Pa ni meni se ovo ne čini nešto brzo, mislim da je MH43 zagi brži, u vertikalnom diveu s full gasom ga ne mogu iščupat iz poniranja (pretpostvljam da HXT900 nemaju dosta momenta)
MAK Zapad

Odg: Funfighter klasa modela

Reply #28
u vertikalnom diveu s full gasom ga ne mogu iščupat iz poniranja (pretpostvljam da HXT900 nemaju dosta momenta)

i to a i spiga se elevon od balze...
pogotovo ako se montira kako većina radi, da se servo lovi uz motor, a ne na sredinu elevona ko na slici dole, moj FPV zagi....  :(



jasno, također treba biti svjestan limita modela od stiropora sklepanog doma za 50ak kn i servima od par $...
ne može ga se obrušavati pa izvlačiti kao neki od stakloplastike s karbonskom ramenjačom koji je mnogo krući. jer ne bi bio prvi koji se raspe u zraku ili zapikne kao strijela u tlo.  :(
svaki model je zabavan nas voj način, ali treba poznavati njegove granice.

Odg: Funfighter klasa modela

Reply #29
Nice  8)

mali savjet, brzinu ispušeš u zaokretima, kolko god da ih treba, 1,2,3... inače ti pravocrtno model preleti 200m a propadne svega 20m npr...
heh, a kako misliš da je slijetanje s mnogo bržim i 3-4x težim modelima istog raspona krila? pa ne mogu sletit kao jedrilice  ;)
(me163 npr, takvi ne mogu ni letit ispod 80km/h, s toliko dotaknu tlo kod slijetanja po GPS-u)


si mjerio nekim metodama brzinu?
ćeš ga probati na 4S?  :)

Jos sam u planiranju nabavke GPS logera, ( nema bas previse mjesta u modelu),
ako model prezivi da mogu 3s full gas, nabavljam 4s bateriju.

Po mojoj procjeni vozim do 80-90 km/h 100 m za oko 4s tj 25m u sec preracunato u km/h, slijecem na 30 i manje,
kada vozim u djetelini lakse mi je kruziti a na nagometnom imam sumu iza ledja, kucice, golove i sl pa idem od gore ravno dolje.

Nemam jos dovoljno iskustva i kondicije za brzo vozenje, nakom 5 minuta pocinjem grijesiti ( ma grijesim ja i tokom leta).