Skip to main content

Topic: pozdrav i molim savjet (Read 19354 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #15
može jedna brza pomoć..došao sam do pola posla u gradnji broda za prihranu i zapeo sam na jednom mjestu i neznam kako bih to rješio.. kako da napravim da ga mogu kad god poželim otvoriti  i zatvoriti...radi ugradnje djelova  i kad punim bateriju.. zanima me taj spoj.nadam se da razumijete šta hoću pitati.. hvala

ako se bojiš zbog mogućeg ulaska vode, neka guma hkao dihtung nije na odmet, a ako ti je to komplicirano lako uvijek možeš zalijepiti to selotejpom kad ideš na vodu, od špricanja štiti sigurno, a uostalom radiš brod, a ne podmornicu :)

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #16
dat cu sliku cim malo to dotjeram u red..jer ovaj mi je prvi brod da radim i sve je još katastrofa pa se stidim to staviti bar zasad   ;D ;D ;D ;D ;D

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #17
hehe čekal sam ovaj odgovor!!!! ne mora te biti sram...... sam daj...... moj prvi brod je zgledal više na podmornicu nek na brod i bil je teški ko kamen!!!! hehehe
ak nebudeš stavil slike nebreju ti decki pomoći!!!!

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #18
evo ga to strašilo hehe  :D :D :D :D :D kroz sredinu bih tebao izbacivat hranu zato je taj otvor.da se vratašca otvore, a ja bih ih rucno zatvarao.iza bih trebalo na krajevima biti dva propelera i skretat cu preko serva. eto to je to..valda nece ici kao podmornica ;D

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #19
ajmo reći da nije neka ljepotica :)

malo šale ne škodi :)

da ne ispadne da ti dociram o nečemu o čemu ni ja nemam pojma, nisam gradio brod do sada, ali na avionima se pokazalo da je priprema više od pola posla, a držati se nekog već gotovog nacrta zlatno pravilo, pogotovo ako nemaš iskustva

da li je ovo građeno po nekom nacrtu?
 









Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #20
to je napravljeno od stiropora???? predpostavljam da ova rupa služi sipanju hrane!!! pa sad niti ne izgleda tak loše!!!! za to kaj  mislis napraviti ti niti ne treba nacrt jer ipak ne radiš čamac za trku..... bit će ok samo ne pretjeruj sa vlaknima jer će na kraju ipak ispast podmornica.... nabavi si olovne akumulatore recimo ja imam ove BAT-LED-07 6V 4Ah/20h dva komada če ti biti dosta ja mislim.....

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #21
ja se spremam dovršiti rescue boat..... sve je odokativno i isto neće biti ljepotan ali bit će funkcionalan.....

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #22
ajmo reći da nije neka ljepotica :)

malo šale ne škodi :)

da ne ispadne da ti dociram o nečemu o čemu ni ja nemam pojma, nisam gradio brod do sada, ali na avionima se pokazalo da je priprema više od pola posla, a držati se nekog već gotovog nacrta zlatno pravilo, pogotovo ako nemaš iskustva

da li je ovo građeno po nekom nacrtu?
 

nije po nacrtu. nije baš kako sam mislio ali sad šta je tu je.ali htjeo sam probati sam napraviti i vidio sam da nije baš tako jednostavno zato drugi kupujem gotov ili cu morati kod nekog na instrukcije :-X      pozz








Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #23
to je napravljeno od stiropora???? predpostavljam da ova rupa služi sipanju hrane!!! pa sad niti ne izgleda tak loše!!!! za to kaj  mislis napraviti ti niti ne treba nacrt jer ipak ne radiš čamac za trku..... bit će ok samo ne pretjeruj sa vlaknima jer će na kraju ipak ispast podmornica.... nabavi si olovne akumulatore recimo ja imam ove BAT-LED-07 6V 4Ah/20h dva komada če ti biti dosta ja mislim.....



od poliestera,vlakana i auto kita.ma nije ni slično kako sam htjeo ali šta je tu je. ::)   nadam se da nece ispasti kao podmornica a u još gorem slučaju ići kao podmornica  :D          

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #24
Pozdrav kolega..... ne zamaraj se estetikom.... to je tvoj prvi dizajn i najbitnije je da plovi.
Probaj ubaciti elektroniku unutras i vidjeti kako plovi. Pa onda njega iskoristi kao kalup i od poliestera i vlakana ( i čim manje kita) napraviš drugi trup.....
U njemu ćeš imati više mjesta za postavljanje opreme...
Samo naprijed i nek te ne obeshrabre prvi dojmovi i rezultati.... nije to ništa komplicirano....

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #25
ja bih se zahvalio svima koji su htjeli pomoći i na svakom savjetu.mislim da cu odustati od ovoga za sada jer sam napravio dosta promašaja i propust.sad sam vidio u čem sam griješio i radit cu sve  iz početka kad dobijem opet volje za tim.jer sam se zagrijao za nešto drugo pa ako to upali onda cu trebati pomoć i koji savjet...   još jednom hvala i pozdrav

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #26
mojne sad odustajat

kaj da ti velim, ja sam prvi avion (uz pomoć) popravljao jedno 10 puta prije nego je "zaplovio"

ajmo u akciju, stiropor, nacrt, šmirglanje

drugi će biti bar 2x bolji!

go go go

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #27
nisam odustao..nego to pomjeram za drugi put i nastavljam kad sve još posložim u glavi i kad opet dobijem dobru volju.ipak sam si kupio i nekih djelova tako da definitivno ja pravim brod.a imam vremena tamo do 6 mjeseca da ga napravim. sad imam nešto drugo u cilju.. pokušao bih catamaran napraviti    http://www.flyfreak.net/brodovi/nacrti-za-rc-brodove/  pa da se na njemu malo naucim.samo me zanima materijal iznutra od čega je(taj kostur ili kako se vec zove)piše u nacrtu od VEANE PLOŠCE?nemogu skuziti točno šta je.. mislim da je šperploča ali nisam siguran..dali može neko drvo umjesto šperploće??

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #28
Materijal za strukturu ti je šperploča. Da li može nešto drugo, naravno da može,. Što? E to ovisi o brodu koji radiš. U svakom slučaju šperploča ti je najjeftinija i najdostupnija varijanta. A i po čvrstoći spada među bolje materijale. Ako uzmeš drvo, ono je čvrsto u jednom smjeru ( smjer vlakana) pa onda rebra moraš raditi iz više komada, dok iz špera samo ispiliš oblik bez obzira na kompleksnost rebra.
Jel imaš kakvu skicu tog svog katamarana... lakše je savjetovati kad se ima ideja pred očima.

Odg: pozdrav i molim savjet

Reply #29
prvo ti nama reci kaj imaš u planu !!!!! nešto za jurnjavu ili nešto ala standard do nekih 60 kmh???? jer ako netrebaš za jurnjavu onda ti je kak sam ti vec napisal dosta 3mm balza , uvrh glave kad se 2-3 puta polakira kostur drži ko blesav...... a naravno tu je upitna i veličina kak to veliko misliš napraviti???? ako hočeš nešto veće neće ić balza!!!!