Skip to main content

Topic: Iskustva sa HPB 2200 mAh batkom ?! $13.5 (Read 3238 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Iskustva sa HPB 2200 mAh batkom ?! $13.5

Eo kao sto tema kaže zanima me dali je netko vec kupio ovakvu bateriju i kakva su mu iskustva pošto je nešto jeftinija
valjda nije stara iz skladišta, a nove su navodno, vjerojatno im rok trajanja nije dug ili sta ?!
kinezi 100%

HPB 3S 25-35C 2200MAh lipo

http://www.ebay.com/itm/HPB-11-1V-2200mAh-25C-MAX-35C-Li-po-Battery-for-RC-Car-Airplane-T-REX-450-NV07-/252085668158?hash=item3ab17a093e:g:8HwAAOSwQTVV76Ux

Dali se isplati ? ili uzeti nesto tipa FireBull i one su skoro tu sa cijenom..  ove turnigy ,nano-tech ili zippo i ostale skupe-kvalitetnije marke za pocetak ne bi. Šta mislite?
Hvala

 

Odg: Iskustva sa HPB 2200 mAh batkom ?! $13.5

Reply #1
i za početak i za kraj, gensice su zakon! cca 20tak $
............moj iskreni savjet
dx7
hibrid 480 pro
defiance 285 ,micro 180


Odg: Iskustva sa HPB 2200 mAh batkom ?! $13.5

Reply #3
Meni je tu nešto sumnjivo: na SVIM slikama, bez obzira da li je baterija položena na poleđinu ili na naljepnicu, crvena žica balans-konektora je lijevo !

Da li to skrivaju da to nije HXT balance konektor?
D.

Odg: Iskustva sa HPB 2200 mAh batkom ?! $13.5

Reply #4
 :D :D
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Iskustva sa HPB 2200 mAh batkom ?! $13.5

Reply #5
Točno tako Ante, baterija za koju pita M-FlyOS ima Polyquest odnosno Hyperion balans konektor, a ne JST-XH, a to znači da treba koristiti ovo:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__31493__Multi_Adapter_All_in_One_Balance_Board_TP_HP_XH_EH_EU_warehouse_.html?strSearch=balance%20adapter

..ako želi puniti sa punjačima sa HK ili slićnima.
Lista balans konektora: http://www.flyfreak.net/elektronika-i-baterije/lista-balans-konektora/msg3256/?highlight=lista+balans#msg3256

Damir

Odg: Iskustva sa HPB 2200 mAh batkom ?! $13.5

Reply #6
Ante hvala na linku nisam do sada niti gledao puno HK zbog poštarine ,ali isplati se ovo za te novce, skrenuo si mi pogled u drugom smijeru..
Dobro mi došle ove informacije stvarno!

Congy, malo kasnije to.. :D

Diogen hvala ,vrlo bitno za punjenje i čuvanje baterija, lakše mi kupiti neku drugu bateriju za koju već imam punjač...
Dobro da sam pitao  :)

Odg: Iskustva sa HPB 2200 mAh batkom ?! $13.5

Reply #7
Da HPB lipo baterija iz teme ne ostane sa krivim pretpostavkama (pošto se ne vidi najjasnije balans konektor s druge strane)

Ispravio bih vas da ako se slučajno nađe neki novi kupac iste ovakve, balans konektor JE tipični dosta korišten JST-XH i nije Polyquest tj. Hyperion balans konektor (onaj sa kopčom) tako da mi je baterija odgovarala cijenom i karakteristikama za početničko korištenje. S nekim popustom je bila 88kn.

Sumnje Diogena i potvrda Ante ST je bila opravdana zbog slika  balans konektora baterije... Hvala barem sam naučio paziti na detalje
;)