Skip to main content

Topic: Imax B6AC krepo ili se moze jos izvuci? (Read 3398 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Imax B6AC krepo ili se moze jos izvuci?

Zadnjih par dana intenzivno praznim/punim batke, testiram si batku za kampiranje koja bi mi napajala lampu i usb gadgete barem 2-3 dana bez punjenja, od 6S 5Ah, slozio 2S 15Ah.

Uglavnom sinoc mi se IMAX B6AC (pise SKYRC kada se upali) poceo blesirati, kada spojim balans konektor i ako je rijec o 3S bateriji koju stavljam u storage mod voltaze na prvoj celiji stalno divlja 4.2 - 0, kako se prva celija prazni prema nuli tako na drugoj celiji se napon dize na 8.4V.
Treca celija se prazni normalno. Ukupni napon koji pokazuje punjac na glavnom displayu je koliko i treba biti za 3S bateriju.

Probao sam puniti 2S bateriju i kada se spoji balans konektor prva celija je na 0V, druga pokazuje 8.1V, znaci opet zbroj, ima tko kakvu ideju ili je punjac otisao u vjecna lovista?

Moze i preporuka za novi punjac :)

Odg: Imax B6AC krepo ili se moze jos izvuci?

Reply #1
Prvo moraš ustanoviti da li je spoj sa balans-priključkom OK, npr, uzeti AVO metar i izmjeriti pojedine ćelije.  Ako imaš drugi punjač, ili modelara sa punjačem u blizini pogledati kako se ta baterija ponaša na tom punjaču.

I jedna napomena: ukupni napon baterije punjač  ne prikazuje kao zbroj napona na balansnom konektoru ... (vidjeti ovdje: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/796605620X137552X38.pdf )

Inaće, IMAX-B6, iako je gotovo identičan Acucellu-A6 ima ponekada probleme sa balansnim krugovina, ne znam zašto, ali naišao sam na 2 takva... A6 nikada.

Damir

Odg: Imax B6AC krepo ili se moze jos izvuci?

Reply #2
Probao sam s 2x 3S baterijom i 1x 2S baterijom, ipak ce biti da je do punjaca.

Odg: Imax B6AC krepo ili se moze jos izvuci?

Reply #3
Zavrsio sa testisiranjem, 4S i vise baterije uredno prikazuje napon i svake celije dok je balans konektor spojen, jedino 2S i 3S nece

Odg: Imax B6AC krepo ili se moze jos izvuci?

Reply #4
Znači problem je u 2s i 3s konektorima na punjaču.
Možda su im pinovi savinuti ili slično,
ili nisu dobro zalemljeni na ploćicu,
ili je štampa na pločici nastradala...

Ja sam slagao jedan B6 sa skurenom štampom:

[attachimg=1]


ovako sam ga popravio (dvije žice su zato jer je i s druge strane pločice stradao jedan vod)

[attachimg=2]

Odg: Imax B6AC krepo ili se moze jos izvuci?

Reply #5
Nisam ga otvarao, uglavnom 4S batku prikazuje normalno, npr.
4.02 4.05 4.09 4.05

dok 3S batku prikazuje
0.00 8.07 4.05

2S batku
0.00 8.05

Odg: Imax B6AC krepo ili se moze jos izvuci?

Reply #6
Možeš provjeriti s ommetrom bez otvaranja.
Svi pinovi označeni istom bojom moraju biti spojeni.
Pinovi označeni različitim bojama ne smiju biti spojeni.

[attachimg=1]

Odg: Imax B6AC krepo ili se moze jos izvuci?

Reply #7
Sve stima osim zutog pina na 3S, nema vezu s niti jednim drugim pinom.

Odg: Imax B6AC krepo ili se moze jos izvuci?

Reply #8
Znaći da treba ugraditi crvenu žicu sapredhodne slike  8) .

Odg: Imax B6AC krepo ili se moze jos izvuci?

Reply #9
To se desava kada se napravi kratak spoj sa balans kablom ali preporuka iz slike radi poso.

Odg: Imax B6AC krepo ili se moze jos izvuci?

Reply #10
Zavrsio sa testisiranjem, 4S i vise baterije uredno prikazuje napon i svake celije dok je balans konektor spojen, jedino 2S i 3S nece
Onda je rješenje tvog problema ovo:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__50490__Adapter_board_for_2S_6S_Lipoly_Batteries_with_JST_XH_Balance_Plugs.html

Spojiš to na balance port 6S i bilo koja baterija sa JST_XH balansnim priključkom (2S-6S) u adapter i puniš!
D.

Odg: Imax B6AC krepo ili se moze jos izvuci?

Reply #11
Zalemljeno i rade 2S i 3S :) hvala Pero, hvala Diogen na linku, narucit cu i taj adapter :)